build.mk Homepage
Forum Home Forum Home > Останати теми > Виртуелна Македонија
  Active Topics Active Topics RSS Feed: Google Earth (општо)
  FAQ FAQ  Forum Search   Register Register  Login Login

Google Earth (општо)

Bookmark and Share
 Post Reply Post Reply Page  <1 222324
Author
Message
  Topic Search Topic Search  Topic Options Topic Options
S.P.Q.R. View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 26-Jan-2010
Location: Prilep
Online Status: Offline
Posts: 212
  Quote S.P.Q.R. Quote  Post ReplyReply #461 Posted: 28-Dec-2018 at 13:36
На ниво на цела Грција им се затемнети сите касарни, воени аеродроми и воени објекти. Според мене немаат некоја корист од ова, зашто во Historic Images, од пред една година се гледаат истите објекти и не се затемнети, а и вака само си издаваат каде имаат воени објекти и кои се нивните граници.
Македонија е во дилема дали да одбере ужас без крај или ужасен крај
Back to Top
alexsend View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 11-May-2011
Location: Скопје, Центар
Online Status: Offline
Posts: 1931
  Quote alexsend Quote  Post ReplyReply #462 Posted: 29-Dec-2018 at 09:34
Не сум видел ниту еден друг мешународен аеродром да е затемнет, претерале со параноја малку...
Јас Скопје никогаш не сум го замислувал вака.
Back to Top
vladegf View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 20-Dec-2009
Location: skopje
Online Status: Offline
Posts: 608
  Quote vladegf Quote  Post ReplyReply #463 Posted: 16-Jul-2019 at 14:41
Belgrad celosno vo 3D
Back to Top
Staro Skopje View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 07-May-2013
Location: Skopje
Online Status: Online
Posts: 1996
  Quote Staro Skopje Quote  Post ReplyReply #464 Posted: 12-Apr-2020 at 23:19
Ќе го биде и Скопје во 3D некогаш?
Градот убав никна, но го откорнаа
Back to Top
alexsend View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 11-May-2011
Location: Скопје, Центар
Online Status: Offline
Posts: 1931
  Quote alexsend Quote  Post ReplyReply #465 Posted: 13-Apr-2020 at 16:44
Да го доградиме само за да биде 3Д моделот повеќе години релевантен
Јас Скопје никогаш не сум го замислувал вака.
Back to Top
Staro Skopje View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 07-May-2013
Location: Skopje
Online Status: Online
Posts: 1996
  Quote Staro Skopje Quote  Post ReplyReply #466 Posted: 11-May-2020 at 21:38
ХТ Карпош се` уште не е впишан како улица, каде може да се поправи тоа?
И границите на општините веќе треба да се средат, со години се поместени на југозапад.
Градот убав никна, но го откорнаа
Back to Top
ehrlich View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 31-May-2012
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 899
  Quote ehrlich Quote  Post ReplyReply #467 Posted: 12-May-2020 at 14:23
OpenStreetMaps се далеку подобри во обележување на вакви нешта

ГуглМапс користам само за сателитски снимки. Оваа година има нови од скоро сите планини во Македонија. Малку на Шара заебале работа, што се снимани во различни денови и склопот е лош.
Back to Top
Staro Skopje View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 07-May-2013
Location: Skopje
Online Status: Online
Posts: 1996
  Quote Staro Skopje Quote  Post ReplyReply #468 Posted: 16-May-2020 at 14:21
Нова снимка од Скопје
Градот убав никна, но го откорнаа
Back to Top
MKDSTRUGA View Drop Down
Groupie
Groupie


Joined: 20-Jun-2018
Online Status: Offline
Posts: 80
  Quote MKDSTRUGA Quote  Post ReplyReply #469 Posted: 16-May-2020 at 18:37
Има нова снимка и од Битола и Охрид.
Back to Top
Staro Skopje View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 07-May-2013
Location: Skopje
Online Status: Online
Posts: 1996
  Quote Staro Skopje Quote  Post ReplyReply #470 Posted: 21-May-2020 at 10:38
Сега увидов дека дури ни автопатот Миладивновци-Три Чешми не е впишан во GE. Сериозен пропуст е ова.
Градот убав никна, но го откорнаа
Back to Top
Semir View Drop Down
Newbiе
Newbiе


Joined: 16-Mar-2020
Online Status: Offline
Posts: 0
  Quote Semir Quote  Post ReplyReply #471 Posted: 23-May-2020 at 22:04
Originally posted by Staro Skopje

Нова снимка од Скопје


Каде можам да ја видам, на Google Maps и на Google Earth се уште е старата.
Back to Top
Théoden View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 31-May-2018
Location: Р. Македонија
Online Status: Offline
Posts: 157
  Quote Théoden Quote  Post ReplyReply #472 Posted: 23-May-2020 at 22:14
Originally posted by Semir

Originally posted by Staro Skopje

Нова снимка од Скопје


Каде можам да ја видам, на Google Maps и на Google Earth се уште е старата.


На Google Earth верзијата на декстоп, последните снимки од Скопје се од 16 април 2020.
Back to Top
Staro Skopje View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 07-May-2013
Location: Skopje
Online Status: Online
Posts: 1996
  Quote Staro Skopje Quote  Post ReplyReply #473 Posted: 05-Jun-2020 at 16:19
И автопатот Демир Капија-Смоквица не е регистриран.
Градот убав никна, но го откорнаа
Back to Top
CHE91 View Drop Down
Newbiе
Newbiе
Avatar

Joined: 05-Mar-2015
Online Status: Offline
Posts: 13
  Quote CHE91 Quote  Post ReplyReply #474 Posted: 30-Jun-2020 at 14:37
Google Maps одамна престана да работи со мапирање.
Back to Top
Staro Skopje View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 07-May-2013
Location: Skopje
Online Status: Online
Posts: 1996
  Quote Staro Skopje Quote  Post ReplyReply #475 Posted: 04-Jul-2020 at 18:55
Зошто?
Градот убав никна, но го откорнаа
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <1 222324

Forum Jump Forum Permissions View Drop DownThis page was generated in 0.141 seconds.

Copyright ©2007 - 2020  build.mk

Коментарите на форумот претставуваат лично мислење на нивните автори и не претставуваат официјален став на build.mk.