build.mk Homepage
Forum Home Forum Home > Главни теми > Проекти > Административни
  Active Topics Active Topics
  FAQ FAQ  Forum Search   Register Register  Login Login

Емпорио деловен центар и општинска зграда Ѓ.Петров

Bookmark and Share
 Post Reply Post Reply Page  <1 567
Author
Message
  Topic Search Topic Search  Topic Options Topic Options
fichot View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 02-Feb-2010
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 2404
  Quote fichot Quote  Post ReplyReply #121 Posted: 02-Jul-2017 at 19:09
прогрес од внатрешностаизвор: http://www.facebook.com/PP-Inzenering-1676647429262037/
Back to Top
stef4o View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 1565
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #122 Posted: 03-Jan-2018 at 12:51
Превземено од фб страната на Трансмет

Back to Top
fichot View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 02-Feb-2010
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 2404
  Quote fichot Quote  Post ReplyReply #123 Posted: 03-Feb-2018 at 19:00
Воедно, на седницата советниците дадоа “зелено светло” и за продолжување на рокот за изградба на административно-деловната зграда и подземен паркинг простор со приватниот партнер “Трансмет” ДОО-Скопје. Рокот е продолжен до 31 мај.

- од фб профилот на градоначалникот
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 11862
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #124 Posted: 20-Feb-2018 at 20:57
Од фејсбук...

За сè има вторпат
Back to Top
ehrlich View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 31-May-2012
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 698
  Quote ehrlich Quote  Post ReplyReply #125 Posted: 20-Feb-2018 at 21:49
Ова е задниот дел на зградата, која имено ќе стане општина. Општинскиот совет изгласал одлука со која до крајот на мај му се одобрува на Трансмет да ја доврши општината. Емпорио трговскиот (од предната страна) ниту се прави, ниту се чепка, така што тоа ќе си стане една голема чудовишна недовршина зграда на излезот од Скопје.
Back to Top
carver91 View Drop Down
Newbie
Newbie


Joined: 09-Mar-2015
Online Status: Offline
Posts: 38
  Quote carver91 Quote  Post ReplyReply #126 Posted: 24-May-2018 at 14:47
Dajte neke fotki od Emporio mall-a
Kad je otvaranje?
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 11862
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #127 Posted: 25-May-2018 at 18:23
Нема фотки, градежните работи се стопирани или се одвиваат бавно.
За сè има вторпат
Back to Top
ehrlich View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 31-May-2012
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 698
  Quote ehrlich Quote  Post ReplyReply #128 Posted: 27-May-2018 at 13:18
Па нема што да се слика, реално не се работи на таа страна веќе година и нешто, буквално поставените конструкции имаат за’рѓано.
Back to Top
fichot View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 02-Feb-2010
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 2404
  Quote fichot Quote  Post ReplyReply #129 Posted: 27-May-2018 at 21:58
Бајаги време жив човек немам видено на градилиштево, дури ни на делот за општината.
Back to Top
ehrlich View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 31-May-2012
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 698
  Quote ehrlich Quote  Post ReplyReply #130 Posted: 16-Jul-2018 at 17:16
Само да истакнеме дека денеска е јули и иако беше најавено дека делот за општината ќе биде довршен и пуштен во употреба во мај 2018, тоа изгледа нема да се случи ниту до крајот на годинава.
Back to Top
fichot View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 02-Feb-2010
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 2404
  Quote fichot Quote  Post ReplyReply #131 Posted: 16-Jul-2018 at 20:53
Коментарот мој од пред месец и пол уште држи вода. :/
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <1 567

Forum Jump Forum Permissions View Drop DownThis page was generated in 0.094 seconds.

Copyright ©2007 - 2019  build.mk

Коментарите на форумот претставуваат лично мислење на нивните автори и не претставуваат официјален став на build.mk.