build.mk Homepage
Forum Home Forum Home > Главни теми > Урбани прашања
  Active Topics Active Topics RSS Feed: Билборди
  FAQ FAQ  Forum Search   Register Register  Login Login

Билборди

Bookmark and Share
 Post Reply Post Reply Page  <1 345
Author
Message
  Topic Search Topic Search  Topic Options Topic Options
zabegan View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 01-Jul-2008
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 7249
  Quote zabegan Quote  Post ReplyReply #81 Posted: 21-Jun-2020 at 22:42
може зборам пред време, ама ќе ги санираат ли крпениците од нивните основи? се гледа дури и дека не е асално асфалтирано поради пречката од билбордите кога е саниран тротоарот
Architects create dreams...politicians create nightmares
Back to Top
ehrlich View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 31-May-2012
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 898
  Quote ehrlich Quote  Post ReplyReply #82 Posted: 22-Jun-2020 at 10:40
Тоа е следна фаза па и ти
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 5012
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #83 Posted: 26-Jun-2020 at 14:43
ПРОДОЛЖУВА ОТСТРАНУВАЊЕТО НА РЕКЛАМНИ ОБЈЕКТИ ОД ЈАВНИОТ ПРОСТОР

Градот Скопје продолжува со акцијата за отстранувањето на рекламните објекти од јавниот простор. Денеска беа отстранети рекламни објекти од булевар Илинден и улицата 11 Октомври.

Со оваа акција, од јавните површини во Скопје ќе бидат отстранети 240 рекламни објекти – билборди и ситилајти.

https://www.facebook.com/CityofSkopje/
Back to Top
kiriOK View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 11-Apr-2012
Location: Tamworth,UK
Online Status: Offline
Posts: 626
  Quote kiriOK Quote  Post ReplyReply #84 Posted: 26-Jun-2020 at 15:39
Треба уште барем 240 да бидат отстранети, ова лудило со рекламни билборди само кај нас го има...
Back to Top
skopskodete View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 17-Feb-2017
Online Status: Offline
Posts: 415
  Quote skopskodete Quote  Post ReplyReply #85 Posted: 26-Jun-2020 at 16:40
Originally posted by kiriOK

Треба уште барем 240 да бидат отстранети, ова лудило со рекламни билборди само кај нас го има...

И јас истото го мислам. Еве, ако му текне на некој, нека каже некој град во светот каде што вака има рекламни билборди на секои два метра.
Back to Top
гитардемон View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 19-Feb-2008
Online Status: Offline
Posts: 4665
  Quote гитардемон Quote  Post ReplyReply #86 Posted: 27-Jun-2020 at 08:17

Овие мали ситилајти и билборди низ цел град се чирови. Да беа малку паметни градските власти, во последните 2-3 години, пред оние полуизградените објекти на плоштадот Македонија ќе изградеја огромни светлечки реклами како на Тајмс сквер, Шибуја или Џиефангбеи. Поарно од покривање со бели чаршави.
Arguing on the internet is like running at the special olympics. Even if you win, you're still retarded.
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <1 345

Forum Jump Forum Permissions View Drop DownThis page was generated in 0.107 seconds.

Copyright ©2007 - 2020  build.mk

Коментарите на форумот претставуваат лично мислење на нивните автори и не претставуваат официјален став на build.mk.