build.mk Homepage
Forum Home Forum Home > Главни теми > Проекти
  Active Topics Active Topics
  FAQ FAQ  Forum Search   Register Register  Login Login

Рем Центар - Тетово

Bookmark and Share
 Post Reply Post Reply Page  <1234>
Author
Message
  Topic Search Topic Search  Topic Options Topic Options
Dragan View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 19-Feb-2009
Location: Tetovo
Online Status: Offline
Posts: 1161
  Quote Dragan Quote  Post ReplyReply #21 Posted: 03-Dec-2010 at 13:29
не стагнира, секој ден гледам работници како работа, ама зашто вака споро незнам дали се работи во внатрешноста не можем да видим.
Back to Top
M@RKO View Drop Down
Newbiе
Newbiе
Avatar

Joined: 13-Dec-2010
Location: Tetovo
Online Status: Offline
Posts: 0
  Quote M@RKO Quote  Post ReplyReply #22 Posted: 19-Dec-2010 at 01:13
ќе се изгради не е Тетово кина па да ги градат објектите како кула од карти
Back to Top
Dragan View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 19-Feb-2009
Location: Tetovo
Online Status: Offline
Posts: 1161
  Quote Dragan Quote  Post ReplyReply #23 Posted: 23-Feb-2011 at 20:01
Мислам дека сега во наредниов период работава ќе мредне малку, сега за сега има некое напредување.
Back to Top
Gradinarot View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 14-Aug-2010
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 368
  Quote Gradinarot Quote  Post ReplyReply #24 Posted: 03-Mar-2011 at 09:11

Не одам често во Тетово, меѓутоа мислам дека е отруен од социлајистичка континентална архитектура, а и новиве потези не му се којзнае што. Никој ли локален нема желба да изгради специфиччна архитектура која што соодветствува на локалните карактеристики, притоа не мислам на „чаирчанките“ кои ги имаме и во Скопје на тон.

.....   .......
Back to Top
Dragan View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 19-Feb-2009
Location: Tetovo
Online Status: Offline
Posts: 1161
  Quote Dragan Quote  Post ReplyReply #25 Posted: 30-Mar-2011 at 22:48
Се работи се работи добро е, само така нека продолжат со ова темпо
1.
2.
3
4.
5.
Back to Top
Cloverstack View Drop Down
Admin Group
Admin Group
Avatar

Joined: 01-Sep-2007
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 12010
  Quote Cloverstack Quote  Post ReplyReply #26 Posted: 02-Apr-2011 at 01:19
Темпово бавно, ама сигурно  Smile
Back to Top
Dragan View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 19-Feb-2009
Location: Tetovo
Online Status: Offline
Posts: 1161
  Quote Dragan Quote  Post ReplyReply #27 Posted: 27-May-2011 at 10:36
Од вчераBack to Top
Dragan View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 19-Feb-2009
Location: Tetovo
Online Status: Offline
Posts: 1161
  Quote Dragan Quote  Post ReplyReply #28 Posted: 11-Jun-2011 at 16:58
Мал напредок

д


Edited by Dragan - 11-Jun-2011 at 16:59
Back to Top
Cloverstack View Drop Down
Admin Group
Admin Group
Avatar

Joined: 01-Sep-2007
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 12010
  Quote Cloverstack Quote  Post ReplyReply #29 Posted: 03-Aug-2011 at 14:03
1


2

Back to Top
Dragan View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 19-Feb-2009
Location: Tetovo
Online Status: Offline
Posts: 1161
  Quote Dragan Quote  Post ReplyReply #30 Posted: 07-Sep-2011 at 19:52

Back to Top
Dragan View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 19-Feb-2009
Location: Tetovo
Online Status: Offline
Posts: 1161
  Quote Dragan Quote  Post ReplyReply #31 Posted: 10-Oct-2011 at 13:57
Од сега ќе ми треба од повисоко да слика Big%20smile


Edited by Dragan - 10-Oct-2011 at 13:58
Back to Top
BOJAN View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 09-Sep-2008
Location: SKOPJE
Online Status: Offline
Posts: 3402
  Quote BOJAN Quote  Post ReplyReply #32 Posted: 07-Dec-2011 at 18:04
07.12.2011 - Добрите временски прилики односно немањето врнежи и високите температуре се можност интензивно во овој период од годината да се одвиваат градежни работи на најголемиот станбено деловен објект РЕМ центар


РЕМ центарот во Тетово чија изградба е во тек ќе биде еден од најголемите и најсовремени деловно станбени објекти во Полошкиот регион. За неговата изградба ќе бидат инвестирани околу 10 милиони евра во денарска противредност што здружено ги обезбедија Ренова од село Џепчиште и Електрометал од Тетово. Вкупната деловно станбена површина ќе изнесува 50 илјади квадратни метри. Доминантно место ќе има хотелот од висока категорија со капацитет од 150 легла. Во негов состав ќе има и повеќе придружни објекти.

Трговскиот центар кој ќе се протега на три нивоа ќе биде издаден под закуп на разновидни фирми за пласман на нивните производи. Вкупната површина на становите наменети за пазар ќе изнесува 10 илјади квадратни метри.Во состав на РЕМ центарот ќе има и подземно паркиралиште со капацитет од 25 возила.

Временските прилики им се наклонети на изведувачите и градежните работи се интензивирани и во пресрет на зимата. Реализацијата на проектот се одвива според утврдената динамика и може да се очекува деловно сатнбениот објект РЕМ центар да биде предаден во употреба до крајот на наредната година, изјави директорот на Електрометал во Тетово , Војче Стојковски.

Со изградбата на новиот РЕМ центар во Тетово и со активирањето на објектите во негов состав ќе бидат создадени услови за отворање на повеќе од 500 работни места.Со реализацијата на овој најнов и во Тетово најголем инвестиционен зафат во голема мера ќе бидат ублажени проблемите не само во областа на вработувањето, туку и во областа на трговијата, угостителството и во мноштво други дејнсоти.


Извор, телевизија Кис - Тетово, http://www.kiss.com.mk/mak/novosti1.asp?id=14212
Back to Top
Dragan View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 19-Feb-2009
Location: Tetovo
Online Status: Offline
Posts: 1161
  Quote Dragan Quote  Post ReplyReply #33 Posted: 13-Jan-2012 at 23:17

Немам баш добар агол од кај мене во зграда кон ова треба да идем у другите згради таму алии немаа поглед, треба да ѕвоним и да влезем кај некој за да сликам од високо


Back to Top
Cloverstack View Drop Down
Admin Group
Admin Group
Avatar

Joined: 01-Sep-2007
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 12010
  Quote Cloverstack Quote  Post ReplyReply #34 Posted: 15-Jan-2012 at 15:53

Од овде ли е сликано?

42° 0'22.72"N  20°58'43.20"E

Back to Top
Dragan View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 19-Feb-2009
Location: Tetovo
Online Status: Offline
Posts: 1161
  Quote Dragan Quote  Post ReplyReply #35 Posted: 19-Jan-2012 at 01:18
Извини Клове. што касним со одговорот, паа да малку полевоо, уште еден влез, еве поточно од каде.  42° 0'23.12"N  20°58'42.18"E, па и тука имам и стан Big%20smile
Back to Top
my Macedonia View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 09-Oct-2008
Location: R. e Maqedonisë
Online Status: Offline
Posts: 3794
  Quote my Macedonia Quote  Post ReplyReply #36 Posted: 27-Feb-2012 at 11:57
Back to Top
Dragan View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 19-Feb-2009
Location: Tetovo
Online Status: Offline
Posts: 1161
  Quote Dragan Quote  Post ReplyReply #37 Posted: 07-May-2012 at 18:30
Еве нешто од повисоко и доста напредување има мислам

Back to Top
FT View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 22-Jun-2010
Location: Kocani
Online Status: Offline
Posts: 302
  Quote FT Quote  Post ReplyReply #38 Posted: 07-May-2012 at 18:48
Зградава има опции да излезе ептен гадно или ептен добро, зависи какви материјали се користат на фасадата.
Back to Top
Dragan View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 19-Feb-2009
Location: Tetovo
Online Status: Offline
Posts: 1161
  Quote Dragan Quote  Post ReplyReply #39 Posted: 07-May-2012 at 19:06
2-стамбени единици ќе има односно 2 згради, и  другото ќе биде трговски комплекс. нешто слично како облакодерите у Аердром само во многу помала верзија Big%20smile, инаку според рендерите ако излезе така како што е многу добро ќе се склопи со другите згради и околината
Back to Top
my Macedonia View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 09-Oct-2008
Location: R. e Maqedonisë
Online Status: Offline
Posts: 3794
  Quote my Macedonia Quote  Post ReplyReply #40 Posted: 18-Jul-2012 at 18:30
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <1234>

Forum Jump Forum Permissions View Drop DownThis page was generated in 0.172 seconds.

Copyright ©2007 - 2018  build.mk

Коментарите на форумот претставуваат лично мислење на нивните автори и не претставуваат официјален став на build.mk.