build.mk Homepage
Forum Home Forum Home > Главни теми > Проекти
  Active Topics Active Topics
  FAQ FAQ  Forum Search   Register Register  Login Login

Рем Центар - Тетово

Bookmark and Share
 Post Reply Post Reply Page  <1234>
Author
Message
  Topic Search Topic Search  Topic Options Topic Options
Dragan View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 19-Feb-2009
Location: Tetovo
Online Status: Offline
Posts: 1163
  Quote Dragan Quote  Post ReplyReply #41 Posted: 19-Mar-2013 at 14:17
Ајде и Рем центар нови слики доста време пројде
1.
2.
3.
4.
5.
 Еве од некој друг агол како се гледа
6.

Back to Top
strumica arch View Drop Down
Newbiе
Newbiе


Joined: 23-Mar-2013
Online Status: Offline
Posts: 0
  Quote strumica arch Quote  Post ReplyReply #42 Posted: 24-Mar-2013 at 21:00
nisto bez mansarda... )))) sto ne im kazat eve vi eden kat gratis i da se spasime od ovaa jada i beda!!!
Back to Top
Cloverstack View Drop Down
Admin Group
Admin Group
Avatar

Joined: 01-Sep-2007
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 12106
  Quote Cloverstack Quote  Post ReplyReply #43 Posted: 25-Mar-2013 at 20:09


Но дали висината на комунален надоместок е иста за стандарден кат и за поткровје?
Претпоставувам не за џабе измислија и оксиморон како што е „двојно поткровје“...

Во секој случај, со мансарда или без, јадата и бедата ни се загарантирани уште долго кај огромно мнозинство од новите проекти низ државава.
Back to Top
Dragan View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 19-Feb-2009
Location: Tetovo
Online Status: Offline
Posts: 1163
  Quote Dragan Quote  Post ReplyReply #44 Posted: 15-Sep-2013 at 12:19
Back to Top
Cloverstack View Drop Down
Admin Group
Admin Group
Avatar

Joined: 01-Sep-2007
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 12106
  Quote Cloverstack Quote  Post ReplyReply #45 Posted: 20-May-2014 at 14:11

Во јуни се отвора ТЦ РЕМ – најголемиот трговски центар во Тетово

Centralen%20Hol

За помалку од 30-тина дена официјално ќе биде отворен трговскиот центар РЕМ, кој е дел од уникатниот повеќенаменски комплекс РЕМ, кој вклучува и хотел и станбени единици. Инвестиција на компанијата RENOVA, во вредност од 40 милиони евра, воедно и најголема досега  во западна Македонија.

Трговскиот центар РЕМ со површина од 19 000 м2 се наоѓа на најпосакуваната локација во Тетово, на само 700 метри од центарот, помеѓу двата главни булевари. Консултанската компанија за недвижности Фортон, како експлузивен агент за изнајмување на објектот се погрижи трговскиот центар РЕМ да биде изнајмен над 85% од реномирани  и добро познати брендови. Според ФОРТОН, ТЦ РЕМ  со содржините кои ќе ги понуди ќе биде едно од најпосетуваните места во западна Македонија, со 4 до 5 пати повеќе посетители од било која друга шопинг локација во градот.

Реномирани продавници, забава, ресторани, игротеки, содржини за сите возрасти ќе бидат дел од ТЦ РЕМ, со што се очекува да се подобри квалитетот на живеење на граѓаните од овој дел од земјава. Во рамките на  трговскиот центар, своипродажни објекти ќе имаат повеќе интернационални и домашни брендови, како што се супермаркетот Carrefour (Карфур), италијанскиот моден ланец Gruppo Fiori (Групo Фјори), Mega Fashion, играчница Аркадиа, Extreme Intimo (Екстрим Интимо), Office Plus (Офис Плус), Penti (Пенти), Lamas & Jovani USA (Ламас и Џовани УСА), Mat Star (Мат Стар), Кимико, Топ Шоп, Анхоч, P…S…Fashion (ПС Фешн), Golden Rose, парфимерија Еликсир, слаткарница Амфора, донер Дајти, пецива и пица Меридиан, бутик Емона, накит Swarovski Elements, уреди за домаќинство Елипсо.

Две години по отворањето на првиот хипермаркет во Скопје, ЦМБ Скопје ДООЕЛ со задоволство го најавува отворањето на својата втора продажна локација во државава – супермаркетот во трговскиот центар РЕМ во Тетово. ЦМБ Скопје ДООЕЛ продолжува да ја следи својата долгорочна посветеност да им обезбеди на своите потрошувачи најдобар квалитет по најповолни цени.

ЦМБ Скопје ДООЕЛ, компанијата на Маринопулос  С.А., го претставува Карфур во Македонија. Маринопулос С.А. е ексклузивен франшизер за Карфур во југо-источна Европа, со мрежа од 936 продажни локации во Грција, Албанија, Бугарија, Македонија и Кипар.

РЕМ комплексот се состои од: трговски центар 19.000 м2,  луксузен хотел со 5 звезди на 12 ката, панорамски ресторан на најгорниот кат од хотелот, 146 станови и 400 паркинг места, на вкупна изградена површина од 60 000 м2.

http://faktor.mk/archives/106501?utm_source=rss&utm_medium=rss&utm_campaign=vo-juni-se-otvora-tc-rem-najgolemiot-trgovski-centar-vo-tetovo
Back to Top
phenomenon View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 26-Oct-2010
Location: Kumanovo
Online Status: Offline
Posts: 2389
  Quote phenomenon Quote  Post ReplyReply #46 Posted: 20-May-2014 at 14:59
TЦ РЕМ?

Дали ова REM доаѓа од Rapid Eye Movement (Брзо движење на очите) и дали името е случајно избрано или носи некоја порака како што беше штедилницата Тат (старословенски збор за крадец)?
開始されていないだけの戦いが失われ、
Back to Top
ѓорче View Drop Down
Groupie
Groupie


Joined: 28-Feb-2014
Online Status: Offline
Posts: 57
  Quote ѓорче Quote  Post ReplyReply #47 Posted: 20-May-2014 at 16:42
Ренова+Електрометал=РЕМ
Порталчињава наши сироти толку се информирани..Значи оваа инвестиција е по пола.
Back to Top
Dragan View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 19-Feb-2009
Location: Tetovo
Online Status: Offline
Posts: 1163
  Quote Dragan Quote  Post ReplyReply #48 Posted: 08-Jun-2014 at 18:08

Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 12790
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #49 Posted: 08-Jun-2014 at 20:12
Значи, завршен е РЕМ Центарот? Најавија дека ќе биде отворен во јуни (иако не е прецизиран точниот датум)...
За сè има вторпат
Back to Top
my Macedonia View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 09-Oct-2008
Location: 🇲🇰🇨🇭
Online Status: Offline
Posts: 3864
  Quote my Macedonia Quote  Post ReplyReply #50 Posted: 08-Jun-2014 at 20:31
Аее на зградиве им треба малку живи бои, изгледа многу мртво тој дел
Back to Top
Dragan View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 19-Feb-2009
Location: Tetovo
Online Status: Offline
Posts: 1163
  Quote Dragan Quote  Post ReplyReply #51 Posted: 08-Jun-2014 at 20:53
Па може да се очекува отварање, иако незнаеме официјален датум. За зградите не само во тој дел на градов туку во цел град треба да се освежат.
Back to Top
Dragan View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 19-Feb-2009
Location: Tetovo
Online Status: Offline
Posts: 1163
  Quote Dragan Quote  Post ReplyReply #52 Posted: 21-Jun-2014 at 13:04

Back to Top
N23 View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 03-Feb-2011
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 2159
  Quote N23 Quote  Post ReplyReply #53 Posted: 22-Jun-2014 at 17:0223ka.wordpress.com
Back to Top
N23 View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 03-Feb-2011
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 2159
  Quote N23 Quote  Post ReplyReply #54 Posted: 27-Jun-2014 at 15:54
Пред некој ден го посетив трговскиов, очајно лош, без никаква понуда и квалитет, многу ефтино направен внатре и некако непријателски расположен. Повеќе нема да кажам ништо, за да не навлеземе во други теми. И еве една слика која искрено не би сакал јас да ја протумачам, него ќе оставам на другите...

23ka.wordpress.com
Back to Top
Teglarot View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 15-Nov-2012
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 569
  Quote Teglarot Quote  Post ReplyReply #55 Posted: 27-Jun-2014 at 17:19
Барем граници ставиле ако ништо друго
Back to Top
mirakuliks View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 06-Feb-2010
Location: Brisbane
Online Status: Offline
Posts: 822
  Quote mirakuliks Quote  Post ReplyReply #56 Posted: 30-Jun-2014 at 06:21
Ај што ставиле граници ставиле..ама од тие што ги ставиле изгледа како косово уште малку и со бугарија ќе се граничи. Него тоа за други форуми, кажете каков е концептот, колку продавници на колку супермаркети и кој е односот на површина на поединечните продавници во споредба со супермаркетот или која и да е доминантна продавница во молот.
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 12790
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #57 Posted: 15-Jul-2017 at 14:47
Од нивната фејсбук страница

За сè има вторпат
Back to Top
iGi_PoP View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 09-Apr-2015
Online Status: Offline
Posts: 213
  Quote iGi_PoP Quote  Post ReplyReply #58 Posted: 19-Jul-2017 at 14:27
Dobro sto ne ja napravile crveno crna celata zgrada i ne roknale eden orel na predniot del na fasdata...
Back to Top
Dragan View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 19-Feb-2009
Location: Tetovo
Online Status: Offline
Posts: 1163
  Quote Dragan Quote  Post ReplyReply #59 Posted: 20-Jul-2017 at 13:35
Рем центар е пропадната инвестиција, целиот комплекс ако има 3-4 продавници, 1 ресторан , слаткарница и пицерија тоа е тоа  се друго седи празно, стабените згради исто, 70% не се продаден становите.
Back to Top
Cloverstack View Drop Down
Admin Group
Admin Group
Avatar

Joined: 01-Sep-2007
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 12106
  Quote Cloverstack Quote  Post ReplyReply #60 Posted: 20-Jul-2017 at 15:40
Originally posted by N23

И еве една слика која искрено не би сакал јас да ја протумачам, него ќе оставам на другите...

На мапата се обележани фабриките на Ренова:

http://www.renova.com.mk/en/kontakt
Originally posted by Dragan

Рем центар е пропадната инвестиција, целиот комплекс ако има 3-4 продавници, 1 ресторан , слаткарница и пицерија тоа е тоа  се друго седи празно, стабените згради исто, 70% не се продаден становите.


Да не знаеш по која цена се продава станбен квадрат во објектов?


Edited by Cloverstack - 20-Jul-2017 at 15:41
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <1234>

Forum Jump Forum Permissions View Drop DownThis page was generated in 0.109 seconds.

Copyright ©2007 - 2020  build.mk

Коментарите на форумот претставуваат лично мислење на нивните автори и не претставуваат официјален став на build.mk.