build.mk Homepage
Forum Home Forum Home > Главни теми > Урбани прашања > Урбанистички целини
  Active Topics Active Topics
  FAQ FAQ  Forum Search   Register Register  Login Login

Урбанистички планови (општо)

Bookmark and Share
 Post Reply Post Reply Page  <1 414243
Author
Message
  Topic Search Topic Search  Topic Options Topic Options
alexsend View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 11-May-2011
Location: Скопје, Центар
Online Status: Offline
Posts: 1692
  Quote alexsend Quote  Post ReplyReply #841 Posted: 30-Oct-2018 at 07:37
Кај завод за рехабилитација во Капиштец се гради турбо. Грдосии од 8 ката на улица каде има само куќи и една зграда од 5. Ако веќе имало една зграда изградена пред 15-20 години од 5 ката морале да го задржат нивото. Се гради на 100% од маркицата до самиот тротоар и објектите не се обезбедени, оградени, кој сака може да влезе...
Јас Скопје никогаш не сум го замислувал вака.
Back to Top
<Fresno> View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 13-Jun-2010
Online Status: Offline
Posts: 488
  Quote <Fresno> Quote  Post ReplyReply #842 Posted: 01-Feb-2019 at 12:58
Не најдов тема за Шапка или за ски-центри. На линков има слики од плановите.
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <1 414243

Forum Jump Forum Permissions View Drop DownThis page was generated in 0.328 seconds.

Copyright ©2007 - 2019  build.mk

Коментарите на форумот претставуваат лично мислење на нивните автори и не претставуваат официјален став на build.mk.