build.mk Homepage
Forum Home Forum Home > Останати теми > Виртуелна Македонија
  Active Topics Active Topics
  FAQ FAQ  Forum Search   Register Register  Login Login

Виртуелнa Македонија (општо)

Bookmark and Share
 Post Reply Post Reply Page  <1 1920212223 33>
Author
Message
  Topic Search Topic Search  Topic Options Topic Options
alexgizh View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 07-Jan-2009
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 1967
  Quote alexgizh Quote  Post ReplyReply #401 Posted: 14-Jul-2010 at 23:42
Одлични се и вака, изфурај ги сите! Едвај чекам да ги видам
The only thing necessary for the triumph of evil is for good men to do nothing.
Back to Top
gorco View Drop Down
Senior Member
Senior Member

Google Maps: Regional Expert

Joined: 22-Oct-2009
Online Status: Offline
Posts: 642
  Quote gorco Quote  Post ReplyReply #402 Posted: 15-Jul-2010 at 13:45
Момци, ГИТАР И АЛЕКСЏИЖ посебно..... едно големо браво до вас... се трудите ... нема што
Back to Top
medo View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 24-Dec-2007
Online Status: Offline
Posts: 217
  Quote medo Quote  Post ReplyReply #403 Posted: 15-Jul-2010 at 14:39
Дечки скечапџии, секоја чест!
Back to Top
FoSsiL View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 01-Mar-2009
Location: Аеродром
Online Status: Offline
Posts: 4687
  Quote FoSsiL Quote  Post ReplyReply #404 Posted: 16-Jul-2010 at 13:24
Одобруваат мостови? Почнав со мостот "Близнаци"
Back to Top
alexgizh View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 07-Jan-2009
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 1967
  Quote alexgizh Quote  Post ReplyReply #405 Posted: 16-Jul-2010 at 13:52
Апсолутно. Единствено проблем може да биде теренот...

Што направи со ЕВН?
The only thing necessary for the triumph of evil is for good men to do nothing.
Back to Top
FoSsiL View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 01-Mar-2009
Location: Аеродром
Online Status: Offline
Posts: 4687
  Quote FoSsiL Quote  Post ReplyReply #406 Posted: 16-Jul-2010 at 13:58

Ја качив во верхаус. Барај ја под ЕВН. Ама не е ништо посебно само, како модел да ја видиш, без тоа прозорците не сум ги видел пред да ја качам.

Види дали има грешки. Да ја доработам и полека да ја боиме.

Back to Top
alexgizh View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 07-Jan-2009
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 1967
  Quote alexgizh Quote  Post ReplyReply #407 Posted: 16-Jul-2010 at 13:59
Не ти е поставена добро. Малку треба да ја смалиш и да ја ротираш. Дали ја работеше според фотометрија или "од око"?

Текстурирањето не е воопшто проблем.
The only thing necessary for the triumph of evil is for good men to do nothing.
Back to Top
FoSsiL View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 01-Mar-2009
Location: Аеродром
Online Status: Offline
Posts: 4687
  Quote FoSsiL Quote  Post ReplyReply #408 Posted: 16-Jul-2010 at 14:38
од око.
Back to Top
IN_MOTION View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 11-Jul-2009
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 155
  Quote IN_MOTION Quote  Post ReplyReply #409 Posted: 16-Jul-2010 at 14:47

Еве Full HD слики од моделите на @alexgizh   

Мене црквата и стара железница највеке ми се допаѓаат..

Нареден пат може и HD анимација да напраиме

Back to Top
гитардемон View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 19-Feb-2008
Online Status: Offline
Posts: 4407
  Quote гитардемон Quote  Post ReplyReply #410 Posted: 16-Jul-2010 at 16:23
А кај да го најдам рендереров нелегално, пиратски и за во апсаана одење?
Arguing on the internet is like running at the special olympics. Even if you win, you're still retarded.
Back to Top
alexgizh View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 07-Jan-2009
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 1967
  Quote alexgizh Quote  Post ReplyReply #411 Posted: 16-Jul-2010 at 20:14
Рендериве се закон Јас плагинот го најдов со малку мака. Ама за Win, не за Mac, за жал. Морав во виртуелна машина да инсталирам Скечап специјално за плагинов.

Инаку, погледнете Гитар, бидејќи брзав, заборавив во описот да те ставам како ко-автор, нели ти ги постави основите на моделов На работа ми е фајлот, утре ќе пројдам ќе ја поправам таа ненамерна грешка.
The only thing necessary for the triumph of evil is for good men to do nothing.
Back to Top
alexgizh View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 07-Jan-2009
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 1967
  Quote alexgizh Quote  Post ReplyReply #412 Posted: 16-Jul-2010 at 20:21
Мошне интересно. Неполни 4 часа откога го поднесов МОБ, ми вика не е прифатен поради некомплетно текстурирање?!? Да не мислат дека ова што е сиво/бело е нетекстурирано, а всушност Е! Понекогаш навистина се сомневам во можни двојни стандарди кај рецензентите во Гугл.
The only thing necessary for the triumph of evil is for good men to do nothing.
Back to Top
Cloverstack View Drop Down
Admin Group
Admin Group
Avatar

Joined: 01-Sep-2007
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 11911
  Quote Cloverstack Quote  Post ReplyReply #413 Posted: 16-Jul-2010 at 22:39
Wallbash

Нели може да се стави некаква забелешка кога се приложува некој модел? Посочи им фотографии на дебилите
Back to Top
lslcrew View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 14-Jan-2008
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 10988
  Quote lslcrew Quote  Post ReplyReply #414 Posted: 16-Jul-2010 at 22:47
Може да е некоја зафрканција зашто не се приметуват многу површините како се распоредени кога се ротира објектот. Сепак изгледа бараат да биде текстуриран со лепење слики, макар и скроз бели биле. Се очекува по некоја прњавштинапо кровот. Сепак нели треба да се пренесе фактикчака ситуација во електронска верзија.
Back to Top
alexgizh View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 07-Jan-2009
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 1967
  Quote alexgizh Quote  Post ReplyReply #415 Posted: 17-Jul-2010 at 01:59
Токму фактичката ситуација е дека МОБ е убаво искречен и нема позабележителни прљавштини.

Ќе сменам нешто друго, па ќе го пуштам повторно. Ако пак го одбијат, ќе се жалам во support
The only thing necessary for the triumph of evil is for good men to do nothing.
Back to Top
Cloverstack View Drop Down
Admin Group
Admin Group
Avatar

Joined: 01-Sep-2007
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 11911
  Quote Cloverstack Quote  Post ReplyReply #416 Posted: 17-Jul-2010 at 17:55
Има принова  Cheers
Back to Top
Cloverstack View Drop Down
Admin Group
Admin Group
Avatar

Joined: 01-Sep-2007
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 11911
  Quote Cloverstack Quote  Post ReplyReply #417 Posted: 17-Jul-2010 at 18:01
Сега гледам некој дечко го направил и парламентот, ама за жал многу нереалистично. Не е точен точен дури ни бројот на прозорите.
Back to Top
гитардемон View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 19-Feb-2008
Online Status: Offline
Posts: 4407
  Quote гитардемон Quote  Post ReplyReply #418 Posted: 17-Jul-2010 at 18:56
Истиот тој идиот што ги начукал знамињата пред владата, и што ставил македонско знаме на сред Солун (кое патем е прифатено), тој го нацртал собранието!

А идиотот ги зел моделите за знамињата без ниту да спомене дека не се негови. Нормално го пријавив, а на алекс му сум лут бидејќи ги качува во формат што секој потоа може да си игра, и настануваат вакви збрки


Arguing on the internet is like running at the special olympics. Even if you win, you're still retarded.
Back to Top
Buliwyf View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 27-Mar-2010
Online Status: Offline
Posts: 473
  Quote Buliwyf Quote  Post ReplyReply #419 Posted: 17-Jul-2010 at 19:07
Originally posted by гитардемон

и што ставил македонско знаме на сред Солун (кое патем е прифатено), тој го нацртал собранието!


 
Гитар ќе може координати LOLLOL
Back to Top
alexgizh View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 07-Jan-2009
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 1967
  Quote alexgizh Quote  Post ReplyReply #420 Posted: 17-Jul-2010 at 19:18
Originally posted by гитардемон

Истиот тој идиот што ги начукал знамињата пред владата, и што ставил македонско знаме на сред Солун (кое патем е прифатено), тој го нацртал собранието!

А идиотот ги зел моделите за знамињата без ниту да спомене дека не се негови. Нормално го пријавив, а на алекс му сум лут бидејќи ги качува во формат што секој потоа може да си игра, и настануваат вакви збрки
Веќе ти кажав, и да ги качев во .kmz, може да го отвори сепак во Скечап. Нема спас од вакви, што и да правиш Wallbash

Инаку, живо ме интересира кој и како ќе изреагира на македонското знаме до Беас Куле. Ај да мериме до кога ќе стои LOL
The only thing necessary for the triumph of evil is for good men to do nothing.
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <1 1920212223 33>

Forum Jump Forum Permissions View Drop DownThis page was generated in 0.125 seconds.

Copyright ©2007 - 2018  build.mk

Коментарите на форумот претставуваат лично мислење на нивните автори и не претставуваат официјален став на build.mk.