build.mk Homepage
Forum Home Forum Home > Останати теми > Виртуелна Македонија
  Active Topics Active Topics
  FAQ FAQ  Forum Search   Register Register  Login Login

Виртуелнa Македонија (општо)

Bookmark and Share
 Post Reply Post Reply Page  <1 2728293031 33>
Author
Message
  Topic Search Topic Search  Topic Options Topic Options
FoSsiL View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 01-Mar-2009
Location: Аеродром
Online Status: Offline
Posts: 4699
  Quote FoSsiL Quote  Post ReplyReply #561 Posted: 27-Apr-2011 at 21:26
Дали некој го има Верото на Ненад или како можам да го спуштам...
Македонија - Земја на чудата!
Back to Top
Sashko View Drop Down
Newbie
Newbie
Avatar

Joined: 02-Feb-2010
Online Status: Offline
Posts: 38
  Quote Sashko Quote  Post ReplyReply #562 Posted: 28-Apr-2011 at 00:00
Originally posted by гитардемонАј овде пуштајте ги локациите на игралиштата што ги знаете, и по можност кажувајте го и нивното име!


Здраво, здраво...

Еве координати за Неготино: 41°29'44.98"N 22° 5'58.88"E
Име: СРЦ - Младост, Неготино

За знамето, исто во Неготино: 41°29'5.08"N 22° 5'26.37"E

Поздрав и благодарам
Back to Top
gorco View Drop Down
Senior Member
Senior Member

Google Maps: Regional Expert

Joined: 22-Oct-2009
Online Status: Offline
Posts: 642
  Quote gorco Quote  Post ReplyReply #563 Posted: 28-Apr-2011 at 07:32
Originally posted by FoSsiL

Еј, чудна работа нешто кирилицава не ми работеше а се га работи... ццц. Туку, ај да се извинам јавно, што зборев за човек кој немаше присуство тука. Добро сега, се случува.... Еј ама навистина, Градски Ѕид ме вади од такт


Градски Ѕид се катастрофа, изгледа ја украл малиот некој зграда од некој украински град.

Кажетер ми кај има report за 3Д моделите ?
Back to Top
Cloverstack View Drop Down
Admin Group
Admin Group
Avatar

Joined: 01-Sep-2007
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 12452
  Quote Cloverstack Quote  Post ReplyReply #564 Posted: 28-Apr-2011 at 09:40
Back to Top
гитардемон View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 19-Feb-2008
Online Status: Offline
Posts: 5359
  Quote гитардемон Quote  Post ReplyReply #565 Posted: 06-May-2011 at 10:49
Originally posted by S.P.Q.R.


Оти сеуште нема јарбол во Прилеп?
еве локација   41°20'45.81"N 21°33'13.03"E


Јарболот не можам да го видам на мапава. Сигурен си дека е баш таму? Ај нацртај на мапата каде точно да го закачам.

Инаку, еве го игралиштето во Прилеп:
http://sketchup.google.com/3dwarehouse/details?mid=5156464cfa533e4fa7cc3d7371162ce8&hl=sr&ct=lc

Originally posted by Sashko


За знамето, исто во Неготино: 41°29'5.08"N 22° 5'26.37"E

Поздрав и благодарам


Ај нацртај и ти ако не ти е тешко каде е точно знамето, вака не знам каде да го закачам баш. LOL

И еве го игралиштето во Неготино:

http://sketchup.google.com/3dwarehouse/details?mid=e7e92245f2164a09fb4e09fb7240d08&result=4


Edited by гитардемон - 06-May-2011 at 11:28
Arguing on the internet is like running at the special olympics. Even if you win, you're still retarded.
Back to Top
Sashko View Drop Down
Newbie
Newbie
Avatar

Joined: 02-Feb-2010
Online Status: Offline
Posts: 38
  Quote Sashko Quote  Post ReplyReply #566 Posted: 06-May-2011 at 15:38
Originally posted by гитардемон
Originally posted by S.P.Q.R.

Оти сеуште нема јарбол во Прилеп? еве локација   41°20'45.81"N 21°33'13.03"E

Јарболот не можам да го видам на мапава. Сигурен си дека е баш таму? Ај нацртај на мапата каде точно да го закачам.Инаку, еве го игралиштето во Прилеп:http://sketchup.google.com/3dwarehouse/details?mid=5156464cfa533e4fa7cc3d7371162ce8&hl=sr&ct=lc
Originally posted by Sashko

За знамето, исто во Неготино: 41°29'5.08"N 22° 5'26.37"E

Поздрав и благодарам
Ај нацртај и ти ако не ти е тешко каде е точно знамето, вака не знам каде да го закачам баш. LOLИ еве го игралиштето во Неготино:http://sketchup.google.com/3dwarehouse/details?mid=e7e92245f2164a09fb4e09fb7240d08&result=4


Фала ти
Еве уште еднаш координати и слика: 41°29'5.08"N 22° 5'26.37"E

http://imageshack.us/photo/my-images/4/30485318.jpg/

Поздрав
Back to Top
Рок-Барок View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar
БАНИРАН

Joined: 29-Aug-2010
Location: Куманово
Online Status: Offline
Posts: 118
  Quote Рок-Барок Quote  Post ReplyReply #567 Posted: 07-May-2011 at 23:50
Кој е авторот на Филип 2 нека ги догради и запад  и исток , да не стои така Clown
Back to Top
гитардемон View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 19-Feb-2008
Online Status: Offline
Posts: 5359
  Quote гитардемон Quote  Post ReplyReply #568 Posted: 08-May-2011 at 09:10
Ами ако ми слика некој денски...
Arguing on the internet is like running at the special olympics. Even if you win, you're still retarded.
Back to Top
S.P.Q.R. View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 26-Jan-2010
Location: Prilep
Online Status: Offline
Posts: 212
  Quote S.P.Q.R. Quote  Post ReplyReply #569 Posted: 08-May-2011 at 16:50
Локацијата на јарболот е во црвениот круг, за жал сликата на Google Earth e од 2009 кога немаше јарбол.

http://i945.photobucket.com/albums/ad291/Davormkd/ssda.jpg
Македонија е во дилема дали да одбере ужас без крај или ужасен крај
Back to Top
FoSsiL View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 01-Mar-2009
Location: Аеродром
Online Status: Offline
Posts: 4699
  Quote FoSsiL Quote  Post ReplyReply #570 Posted: 14-May-2011 at 13:21
Луѓе ај малку повеќе да се ангажираме, навистина е срамота, толку малку објекти во Скопје, и воопшто цела Македонија, а и мноогу квази модели се повеќе и повеќе се појавуваат.

Еј Гитар, може да го преименуваш јарболот на бул. К.Ј. Питу, од Јане Сандански во К.ј: Питу, и ако може да поставиш јарбол баш на Јане Сандански на раскрсницата со бул. Србија, еве и координати...  41°58'56.86"N 21°28'16.62"E

Заборавив... и еден терен тука... 41°59'32.45"N 21°27'42.39"E


Edited by FoSsiL - 14-May-2011 at 13:22
Македонија - Земја на чудата!
Back to Top
my Macedonia View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 09-Oct-2008
Location: 🇲🇰🇨🇭
Online Status: Offline
Posts: 4005
  Quote my Macedonia Quote  Post ReplyReply #571 Posted: 14-May-2011 at 13:39
bravo za gitar sto od ednata strana na sirok sokak skoro go napravil so 3d zgradi samo napred Banana
Back to Top
гитардемон View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 19-Feb-2008
Online Status: Offline
Posts: 5359
  Quote гитардемон Quote  Post ReplyReply #572 Posted: 21-May-2011 at 03:07
Arguing on the internet is like running at the special olympics. Even if you win, you're still retarded.
Back to Top
FT View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 22-Jun-2010
Location: Kocani
Online Status: Offline
Posts: 477
  Quote FT Quote  Post ReplyReply #573 Posted: 27-May-2011 at 16:02
alex зошто некој твој модели неможат да се симнуваат?
Конкретно зборувам за Мавровка.
Back to Top
alexgizh View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 07-Jan-2009
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 1974
  Quote alexgizh Quote  Post ReplyReply #574 Posted: 27-May-2011 at 16:22
За да се заштитам од луѓе како Јови. Ако сакаш ќе ти дозволам ексклузивно да го симнеш. Прати ми на ПП твој username.
The only thing necessary for the triumph of evil is for good men to do nothing.
Back to Top
autevski View Drop Down
Newbiе
Newbiе


Joined: 07-Jun-2011
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 0
  Quote autevski Quote  Post ReplyReply #575 Posted: 07-Jun-2011 at 19:43
Zdravo Drustvo
Duri sea go najdov forumov i gledam deka ima uste mnogu raboti da ucam.
Prvo kako da si gi zastitam modelite da ne mi gi iskoristuvaat (pr. Jovi)?

Pozdrav
Ute
Back to Top
FoSsiL View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 01-Mar-2009
Location: Аеродром
Online Status: Offline
Posts: 4699
  Quote FoSsiL Quote  Post ReplyReply #576 Posted: 07-Jun-2011 at 20:09
Добредојде Уте. Cheers

Единствен начин да се заштитиш од такви како јови е да направиш кога го качуваш моделот да неможе никој да го симнува... мислам дека има опција и за веќе качените модели...

А за веќе искористени, можеш да ги пријавиш, за од гугл да ги избришат...

Се слушаме...
Поздрав

Македонија - Земја на чудата!
Back to Top
гитардемон View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 19-Feb-2008
Online Status: Offline
Posts: 5359
  Quote гитардемон Quote  Post ReplyReply #577 Posted: 07-Jun-2011 at 22:25
Originally posted by autevski

Zdravo Drustvo
Duri sea go najdov forumov i gledam deka ima uste mnogu raboti da ucam.
Prvo kako da si gi zastitam modelite da ne mi gi iskoristuvaat (pr. Jovi)?

Pozdrav
Ute


Мислам дека те имав контактирано преку мејл за да се координираме, ама те немаше да ми одговориш. Јас сум тој што ти ги украде кулите во Карпош, ама нормално и твоето име го пишува. Добредојде!
Arguing on the internet is like running at the special olympics. Even if you win, you're still retarded.
Back to Top
autevski View Drop Down
Newbiе
Newbiе


Joined: 07-Jun-2011
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 0
  Quote autevski Quote  Post ReplyReply #578 Posted: 08-Jun-2011 at 17:39
Nema gajle druze, posle jas ti go ukradov modelot od kulite za da gi napravam zgradite vo karpos. ))

Ute
Back to Top
my Macedonia View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 09-Oct-2008
Location: 🇲🇰🇨🇭
Online Status: Offline
Posts: 4005
  Quote my Macedonia Quote  Post ReplyReply #579 Posted: 11-Jun-2011 at 21:05
Gledam vo cair 2 dzamii?Dali nekoj od forumov gi izrabotiv ovie 2 dzamii??Imam zabeleski ...
Back to Top
гитардемон View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 19-Feb-2008
Online Status: Offline
Posts: 5359
  Quote гитардемон Quote  Post ReplyReply #580 Posted: 11-Jun-2011 at 21:17
Кликни на нив и ќе видиш од кого се.
Arguing on the internet is like running at the special olympics. Even if you win, you're still retarded.
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <1 2728293031 33>

Forum Jump Forum Permissions View Drop DownThis page was generated in 0.360 seconds.

Copyright ©2007 - 2022  build.mk

Коментарите на форумот претставуваат лично мислење на нивните автори и не претставуваат официјален став на build.mk.