build.mk Homepage
Forum Home Forum Home > Останати теми > Виртуелна Македонија
  Active Topics Active Topics
  FAQ FAQ  Forum Search   Register Register  Login Login

Виртуелнa Македонија (општо)

Bookmark and Share
 Post Reply Post Reply Page  <1 2829303132 33>
Author
Message
  Topic Search Topic Search  Topic Options Topic Options
my Macedonia View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 09-Oct-2008
Location: 🇲🇰🇨🇭
Online Status: Offline
Posts: 4005
  Quote my Macedonia Quote  Post ReplyReply #581 Posted: 11-Jun-2011 at 21:46
Kolku sto mozam da gledam covekot e od turcija, a pravi samo dzami vo 3D niz svetot! Sepak ima greski, covekot ima problem so lepenje fasada ili pak nemalo druga fotka....
Mustafa pasha dzamija e loso izrabotena, a drugata e OK.
Back to Top
гитардемон View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 19-Feb-2008
Online Status: Offline
Posts: 5359
  Quote гитардемон Quote  Post ReplyReply #582 Posted: 11-Jun-2011 at 22:18
Двете се лошо текстурирани (а останатото е во ред), башка Мустафа Пашината има една зелена полумесечина која ја чукнал тотално без врска. Е кога немаме ние заинтересирани, ќе ни цртаат странци! Учи ти! До кај си со SketchUp?
Arguing on the internet is like running at the special olympics. Even if you win, you're still retarded.
Back to Top
my Macedonia View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 09-Oct-2008
Location: 🇲🇰🇨🇭
Online Status: Offline
Posts: 4005
  Quote my Macedonia Quote  Post ReplyReply #583 Posted: 11-Jun-2011 at 22:25
Do sega nikade!Nemav vreme! Uste 20 dena i kje dobiam odmor, pa kje prodolzam ponatamu...
Back to Top
alexgizh View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 07-Jan-2009
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 1974
  Quote alexgizh Quote  Post ReplyReply #584 Posted: 13-Jun-2011 at 11:04
Гитар, ти ги пратив на мејл Пелистер сликан одпозади и зградата лево од зградата лево од Ристиќева
The only thing necessary for the triumph of evil is for good men to do nothing.
Back to Top
Cloverstack View Drop Down
Admin Group
Admin Group
Avatar

Joined: 01-Sep-2007
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 12452
  Quote Cloverstack Quote  Post ReplyReply #585 Posted: 16-Jun-2011 at 16:06
Гитар, еве едно од оние типски стадиончиња:

Петровец
41°55'59.76"N  21°36'47.45"E
Back to Top
FoSsiL View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 01-Mar-2009
Location: Аеродром
Online Status: Offline
Posts: 4699
  Quote FoSsiL Quote  Post ReplyReply #586 Posted: 17-Jun-2011 at 00:30
Поставив едно знаме кај раскрсницата на Јане Сандаски со Србија и В.С. Бато во Аеродром. Се надевам нема да ви пречи. Гледав од вашите за наслов, текст, тагови и слично... така да со сите марифети е... колку што можев...

Абе, вака сега.. јарболот е на гитар а знамето на алекс, така?
Македонија - Земја на чудата!
Back to Top
alexgizh View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 07-Jan-2009
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 1974
  Quote alexgizh Quote  Post ReplyReply #587 Posted: 17-Jun-2011 at 08:44
Previous

Така.
The only thing necessary for the triumph of evil is for good men to do nothing.
Back to Top
гитардемон View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 19-Feb-2008
Online Status: Offline
Posts: 5359
  Quote гитардемон Quote  Post ReplyReply #588 Posted: 17-Jun-2011 at 13:07
Чеј са ќе го клам во колекцијата со јарболи.
Arguing on the internet is like running at the special olympics. Even if you win, you're still retarded.
Back to Top
FoSsiL View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 01-Mar-2009
Location: Аеродром
Online Status: Offline
Posts: 4699
  Quote FoSsiL Quote  Post ReplyReply #589 Posted: 17-Jun-2011 at 13:42
Океј

Браво за Пелистер и таа до Ристиќева... одлични се
Алекс знам дека можеби се фаќам за влакно, но можно ли е да се нацртаат оџаците на Холидеј Ин. Знам дека можеби и си краток со полигони и така моделот е доста детален. Но види ако можеш.

А сте ја виделе фонтаната на Јови на плоштад... немам некој посебен коментар... заникаде е...

Е кога сме кај оџаците сега ми текна. Ако сака и ако може некој нека ги нацрта оџаците на топлификација и Те-То до неа. Ако можете цели уште подобро...


Edited by FoSsiL - 17-Jun-2011 at 13:44
Македонија - Земја на чудата!
Back to Top
FoSsiL View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 01-Mar-2009
Location: Аеродром
Online Status: Offline
Posts: 4699
  Quote FoSsiL Quote  Post ReplyReply #590 Posted: 18-Jun-2011 at 21:09
Може некој да ми направи една услуга.

Дали ќе може на ист јарбол, каков што го имаме наместо македонското знаме да ми изработи знаме на Општина Аеродром и Европската унија. За ЕУ и немора, но ако не ви е тешко, супер би дошло. Имам нешто на ум

Ве частам пиво кога ќе се видиме
Македонија - Земја на чудата!
Back to Top
alexsend View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 11-May-2011
Location: Скопје, Центар
Online Status: Offline
Posts: 2050
  Quote alexsend Quote  Post ReplyReply #591 Posted: 05-Aug-2011 at 09:25
Моделот на Универзална сала е погрешно ротиран.
Back to Top
zabegan View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 01-Jul-2008
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 7763
  Quote zabegan Quote  Post ReplyReply #592 Posted: 06-Aug-2011 at 01:58
Originally posted by alexsend

Моделот на Универзална сала е погрешно ротиран.
универзална сала е погрешна од подрум до таван, бидејќи е уметничко дело на jovi
Architects create dreams...politicians create nightmares
Back to Top
lslcrew View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 14-Jan-2008
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 10988
  Quote lslcrew Quote  Post ReplyReply #593 Posted: 29-Oct-2011 at 23:56
Браво кој ги средил општините на Google Earth! CheersАко може да ми кажете врз основа на кои податоци работевте, ако има грешки ќе предупредуваме, а сега за сега само се забележува дека цела мапа е јужно поместена и е со некои повеќе ориентациони одколку реални граници!

Edited by lslcrew - 29-Oct-2011 at 23:58
Back to Top
alexgizh View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 07-Jan-2009
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 1974
  Quote alexgizh Quote  Post ReplyReply #594 Posted: 30-Oct-2011 at 02:37
Да, на пример цел Мал Ринг се совпаѓа горе доле со Општина Чаир... како и да е, голем чекор напред!
The only thing necessary for the triumph of evil is for good men to do nothing.
Back to Top
gorco View Drop Down
Senior Member
Senior Member

Google Maps: Regional Expert

Joined: 22-Oct-2009
Online Status: Offline
Posts: 642
  Quote gorco Quote  Post ReplyReply #595 Posted: 31-Oct-2011 at 08:25
Originally posted by lslcrewБраво кој ги средил општините на Google Earth! CheersАко може да ми кажете врз основа на кои податоци работевте, ако има грешки ќе предупредуваме, а сега за сега само се забележува дека цела мапа е јужно поместена и е со некои повеќе ориентациони одколку реални граници!


Од гоогле ги прават општинските граници. затоа се никакви .
Back to Top
gorco View Drop Down
Senior Member
Senior Member

Google Maps: Regional Expert

Joined: 22-Oct-2009
Online Status: Offline
Posts: 642
  Quote gorco Quote  Post ReplyReply #596 Posted: 02-Nov-2011 at 14:31
Slucajno otvoriv ova: http://makedonija.name/kml/place/1563.kml i naletav na 3d modeli edna crkva i dve kukji vo Sveti Nikolska Krushica.

Od vas nekoj li e ?
Back to Top
lslcrew View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 14-Jan-2008
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 10988
  Quote lslcrew Quote  Post ReplyReply #597 Posted: 22-Nov-2011 at 22:48
Kako moze da rotiram telo za tochen agol?
Back to Top
G.I. Joe View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 05-Aug-2009
Online Status: Offline
Posts: 410
  Quote G.I. Joe Quote  Post ReplyReply #598 Posted: 08-Feb-2012 at 16:47
http://sketchup.google.com/intl/en/competitions/modelyourtown/index.html#utm_campaign=en_US&utm_medium=hpp&utm_source=myt2011                                    za site so pravat 3d modeli vo google earth eve nacin da soberat i po nekoja nagrada

Edited by G.I. Joe - 08-Feb-2012 at 16:48
Back to Top
alexgizh View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 07-Jan-2009
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 1974
  Quote alexgizh Quote  Post ReplyReply #599 Posted: 08-Feb-2012 at 19:36
Originally posted by G.I. Joe

http://sketchup.google.com/intl/en/competitions/modelyourtown/index.html#utm_campaign=en_US&utm_medium=hpp&utm_source=myt2011                                    za site so pravat 3d modeli vo google earth eve nacin da soberat i po nekoja nagrada


Да, знаеме за натпреварувањево, меѓутоа сега веќе е касно да се направат доволно згради за да имаме шанси за победа. Јас предложувам отсега да се спремаме за следната
The only thing necessary for the triumph of evil is for good men to do nothing.
Back to Top
гитардемон View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 19-Feb-2008
Online Status: Offline
Posts: 5359
  Quote гитардемон Quote  Post ReplyReply #600 Posted: 09-Feb-2012 at 04:46
quitter! Дај ако ништо друго ќе го испромовираме build и Скопје. Еве имам многу модели од Скопје, немам многу време ќе бидам на пат, ама доволно е да се пријавиме. Ќе ни дадат значка! Oooo, shiny!
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <1 2829303132 33>

Forum Jump Forum Permissions View Drop DownThis page was generated in 0.250 seconds.

Copyright ©2007 - 2022  build.mk

Коментарите на форумот претставуваат лично мислење на нивните автори и не претставуваат официјален став на build.mk.