build.mk Homepage
Forum Home Forum Home > Останати теми > Виртуелна Македонија
  Active Topics Active Topics
  FAQ FAQ  Forum Search   Register Register  Login Login

Виртуелнa Македонија (општо)

Bookmark and Share
 Post Reply Post Reply Page  <1 313233
Author
Message
  Topic Search Topic Search  Topic Options Topic Options
Staro Skopje View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 07-May-2013
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 2692
  Quote Staro Skopje Quote  Post ReplyReply #641 Posted: 06-Jan-2016 at 13:56
Дали има некакви информации за снимање на Скопје за 3D View? Гледам Софија и Загреб веќе ги поставиле.
Градот убав никна, но го откорнаа
Back to Top
vladegf View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 20-Dec-2009
Location: skopje
Online Status: Offline
Posts: 637
  Quote vladegf Quote  Post ReplyReply #642 Posted: 06-Jan-2016 at 17:05
Previous
 и Приштина


Edited by vladegf - 06-Jan-2016 at 17:07
Back to Top
Théoden View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 31-May-2018
Location: Р. Македонија
Online Status: Offline
Posts: 550
  Quote Théoden Quote  Post ReplyReply #643 Posted: 16-Feb-2019 at 15:45
3Д модел на Скопје направен како дел од проектот за изработка на топлинска мапа на градот:
Повеќе за студијата:
Back to Top
Théoden View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 31-May-2018
Location: Р. Македонија
Online Status: Offline
Posts: 550
  Quote Théoden Quote  Post ReplyReply #644 Posted: 01-Mar-2019 at 22:29
Back to Top
hcitrS View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 27-Nov-2015
Online Status: Offline
Posts: 876
  Quote hcitrS Quote  Post ReplyReply #645 Posted: 05-May-2019 at 12:03
Одлична работа! Фала за линковите
Back to Top
carver91 View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 09-Mar-2015
Online Status: Offline
Posts: 160
  Quote carver91 Quote  Post ReplyReply #646 Posted: 17-Feb-2023 at 20:07
Видеоиграта со наслов „Скопје“ што ја развива македонското студио „Дарк-1“ ќе ја разбуди љубопитноста на светските гејмери за Скопје. Се игра едно постапокалиптично сценарио сместено меѓу бруталистичката архитектура од времето по земјотресот.
https://macedonian.trtbalkan.com/video/documentary/brutalistichko-skope-vo-distopiska-videoigra-11921695
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <1 313233

Forum Jump Forum Permissions View Drop DownThis page was generated in 0.172 seconds.

Copyright ©2007 - 2024  build.mk

Коментарите на форумот претставуваат лично мислење на нивните автори и не претставуваат официјален став на build.mk.