build.mk Homepage
Forum Home Forum Home > Останати теми > Фото/Видео > Македонски градови
  Active Topics Active Topics
  FAQ FAQ  Forum Search   Register Register  Login Login

Македонска Каменица

Bookmark and Share
 Post Reply Post Reply Page  <123
Author
Message
  Topic Search Topic Search  Topic Options Topic Options
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 12620
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #41 Posted: 19-May-2017 at 22:20
Тие жолтите „предмети“ се веројатно рударски колички, сепак Македонска Каменица е рударски град, па сигурно се ставени како реквизити и атракција.

За плоштадот мислам дека државата го финансираше, но не ме држете за збор.
За сè има вторпат
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 12620
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #42 Posted: 28-May-2017 at 20:53
За сè има вторпат
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <123

Forum Jump Forum Permissions View Drop DownThis page was generated in 0.094 seconds.

Copyright ©2007 - 2020  build.mk

Коментарите на форумот претставуваат лично мислење на нивните автори и не претставуваат официјален став на build.mk.