build.mk Homepage
Forum Home Forum Home > Останати теми > Фото/Видео > Природни убавини
  Active Topics Active Topics
  FAQ FAQ  Forum Search   Register Register  Login Login

Баба Планина / Пелистер

Bookmark and Share
 Post Reply Post Reply
Author
Message
  Topic Search Topic Search  Topic Options Topic Options
гитардемон View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 19-Feb-2008
Online Status: Offline
Posts: 5359
  Quote гитардемон Quote  Post ReplyReply #1 Topic: Баба Планина / Пелистер
    Posted: 25-Jan-2010 at 15:56
Овие се украдени од профил на facebook ама толку ми се допаднаа што морав да ги симнам и да си ги качам на photobucket. Штета што ги немам во оригинална туку само во ваква фејсбук големина...

Edited by гитардемон - 27-Jan-2010 at 12:28
Arguing on the internet is like running at the special olympics. Even if you win, you're still retarded.
Back to Top
гитардемон View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 19-Feb-2008
Online Status: Offline
Posts: 5359
  Quote гитардемон Quote  Post ReplyReply #2 Posted: 25-Jan-2010 at 15:58
Edited by гитардемон - 27-Jan-2010 at 12:30
Arguing on the internet is like running at the special olympics. Even if you win, you're still retarded.
Back to Top
гитардемон View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 19-Feb-2008
Online Status: Offline
Posts: 5359
  Quote гитардемон Quote  Post ReplyReply #3 Posted: 25-Jan-2010 at 15:59
Edited by гитардемон - 27-Jan-2010 at 12:32
Arguing on the internet is like running at the special olympics. Even if you win, you're still retarded.
Back to Top
гитардемон View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 19-Feb-2008
Online Status: Offline
Posts: 5359
  Quote гитардемон Quote  Post ReplyReply #4 Posted: 25-Jan-2010 at 16:01
Edited by гитардемон - 27-Jan-2010 at 12:32
Arguing on the internet is like running at the special olympics. Even if you win, you're still retarded.
Back to Top
гитардемон View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 19-Feb-2008
Online Status: Offline
Posts: 5359
  Quote гитардемон Quote  Post ReplyReply #5 Posted: 25-Jan-2010 at 16:01
Edited by гитардемон - 27-Jan-2010 at 12:33
Arguing on the internet is like running at the special olympics. Even if you win, you're still retarded.
Back to Top
UrbanFreak View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 28-Oct-2007
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 1732
  Quote UrbanFreak Quote  Post ReplyReply #6 Posted: 25-Jan-2010 at 16:29
Eeek
Back to Top
mitatos View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 06-Jan-2008
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 1739
  Quote mitatos Quote  Post ReplyReply #7 Posted: 25-Jan-2010 at 19:32
Prekrasna Priroda, edna od najubavite vo makedonija...
"Најлошиот град од градовите е тој што нема ред,мир и сигурност за своите граѓани" (Али ибн Еби Талиб)
Back to Top
zabegan View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 01-Jul-2008
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 7763
  Quote zabegan Quote  Post ReplyReply #8 Posted: 25-Jan-2010 at 22:47
Originally posted by UrbanFreak

Eeek
ја делам истата импресија со урбан Eeek
и искрено првпат го глемдам езерото под снег Big%20smile
Back to Top
гитардемон View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 19-Feb-2008
Online Status: Offline
Posts: 5359
  Quote гитардемон Quote  Post ReplyReply #9 Posted: 31-Jan-2010 at 20:22
Сакате тука, сакате скијачки центри, исто е.
Arguing on the internet is like running at the special olympics. Even if you win, you're still retarded.
Back to Top
pbanks View Drop Down
Admin Group
Admin Group
Avatar

Joined: 01-Sep-2007
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 9124
  Quote pbanks Quote  Post ReplyReply #10 Posted: 31-Jan-2010 at 20:29
Навистина одлична серија Thumbs%20Up
Back to Top
Kiki View Drop Down
Newbiе
Newbiе
Avatar

Joined: 15-Nov-2009
Location: Битола
Online Status: Offline
Posts: 0
  Quote Kiki Quote  Post ReplyReply #11 Posted: 27-Feb-2010 at 07:02


Помогнете на Македонската Википедија - слободна енциклопедија
Back to Top
theone View Drop Down
Groupie
Groupie
Avatar

Joined: 05-Feb-2008
Online Status: Offline
Posts: 0
  Quote theone Quote  Post ReplyReply #12 Posted: 20-Apr-2010 at 14:18
Поглед од Пелистер


Back to Top
La Linea View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 07-Nov-2007
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 2067
  Quote La Linea Quote  Post ReplyReply #13 Posted: 20-Apr-2010 at 15:47
Applause WOW theone, стварно имаш око за работава! Можеби и поубав би бил еден зимски пејсаж од истиов поглед Drool Сигурно имаш уште нешто од Пелистер, па ако не те мрзи - сподели Big%20smile
Помогнете во Македонската Википедија - Слободна енциклопедија!
Back to Top
theone View Drop Down
Groupie
Groupie
Avatar

Joined: 05-Feb-2008
Online Status: Offline
Posts: 0
  Quote theone Quote  Post ReplyReply #14 Posted: 20-Apr-2010 at 17:06
Благодарам, имам и други фотки од Пелистер , само не се зимски. Штом бидам во можност ќе ги пуштам.
Back to Top
theone View Drop Down
Groupie
Groupie
Avatar

Joined: 05-Feb-2008
Online Status: Offline
Posts: 0
  Quote theone Quote  Post ReplyReply #15 Posted: 06-Jun-2010 at 10:44
i


Edited by theone - 24-Aug-2012 at 00:10
Back to Top
axel View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 08-Dec-2009
Location: kumanovo
Online Status: Offline
Posts: 3653
  Quote axel Quote  Post ReplyReply #16 Posted: 06-Jun-2010 at 15:06
jaki fotki
Back to Top
Zelenikovo View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 19-Oct-2017
Online Status: Offline
Posts: 1631
  Quote Zelenikovo Quote  Post ReplyReply #17 Posted: 24-Jul-2018 at 13:53

сеуште се немам качено на овој Врв кој од Дете го гледам скоро секоја година, може ми треба ваква мотивација, го има некој планов!?

Посебен план за одржливо управување со шумите од локалитетот Вртушка во
Национален парк Пелистер. Универзитет „Св. Кирил и Методиј“-Скопје, Шумарски
факултет-Скопје, 2010; (2009-2010) ~ раководител: проф. д-р Петруш Ристевски [1]


09.07.2005 - https://vecer.mk/kultura/sveti-spas-zashtitnik-na-hrabrite [1]

16.05.2018 - https://bitolanews.mk/2018/05/16/маловиште-вгнездено-сред-националн/ [1]
Back to Top
Zelenikovo View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 19-Oct-2017
Online Status: Offline
Posts: 1631
  Quote Zelenikovo Quote  Post ReplyReply #18 Posted: 02-May-2020 at 21:41
Back to Top
 Post Reply Post Reply

Forum Jump Forum Permissions View Drop DownThis page was generated in 0.094 seconds.

Copyright ©2007 - 2022  build.mk

Коментарите на форумот претставуваат лично мислење на нивните автори и не претставуваат официјален став на build.mk.