build.mk Homepage
Forum Home Forum Home > Главни теми > Проекти > Административни
  Active Topics Active Topics
  FAQ FAQ  Forum Search   Register Register  Login Login

Кривичен суд Скопје

Bookmark and Share
 Post Reply Post Reply Page  <1 121314
Author
Message
  Topic Search Topic Search  Topic Options Topic Options
Влатко View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 01-Aug-2016
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 188
  Quote Влатко Quote  Post ReplyReply #261 Posted: 20-Sep-2017 at 10:42
Originally posted by Џоле

КРИВИЧНИОТ СУД ЌЕ СЕ СЕЛИ ВО НОВАТА БАРОКНА ЗГРАДА ШТО Е САМО ЗА СЛАБИ И НИСКИ ЛУЃЕ
Биинг Џон Малкович
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 11109
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #262 Posted: 21-Sep-2017 at 15:26
За момент човек да си помисли дека и намерно е направена зградава таква   
За сè има вторпат
Back to Top
Zelenikovo View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 19-Oct-2017
Online Status: Offline
Posts: 384
  Quote Zelenikovo Quote  Post ReplyReply #263 Posted: 13-Nov-2017 at 22:50

чекај ова озбилно е вака испроектирано, изведено и пуштено у промет <<<<

можеби тоа се некакви депоа на фотката погоре, до толку ли нема новинар да побара одговор од проектантот, изведувачот, па и власта, бивша ил сегашна ..

можеби ова е соба за притвореници, онака да ги дрма клаустрофобија пред распит, мислам не ме чуди да е ова на мвр и обвинителство досетка, скопско кривично и се ет можно ..
Back to Top
xnx View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 05-Apr-2009
Online Status: Offline
Posts: 1849
  Quote xnx Quote  Post ReplyReply #264 Posted: 14-Nov-2017 at 11:53
cekajte be decki, ne sudete odma, mozda devojkava na slikava e kosharkarka
Back to Top
Cloverstack View Drop Down
Admin Group
Admin Group
Avatar

Joined: 01-Sep-2007
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 11837
  Quote Cloverstack Quote  Post ReplyReply #265 Posted: 14-Nov-2017 at 15:52

2 јануари 2014

Originally posted by TeglarotРечиси како и сите објекти од Ск2014, за да се запазат некоја квази архитектура ала барок и рококо (воглавно за надворешноста) трпи внатрешноста на објектот. Влезовите на таквите објекти (читај судови) во странство се пространи, а овој е целосно спротивно на тоа. Нема многу голема внатрешна површина со оглед на големината на објектот, има тесни соби/канцеларии/судници. Има премногу(би можел слободно да кажам ненормално) тесни ходници. Но за утката да биде најголема, таваните на објектот се многу ниски. Слушнав дека во некои делови на објектот има и тавани високи околу 2 метра. Варираат, но се ужасно ниски. Ми се чини дека се збореше за некакви проблеми со вентилационите систем, па токму поради тоа морало да се намали висината на таваните и да се стеснеле пред се ходниците. Ќе цитирам човек кој што работеше на една фаза на објектов што мисли за истиот - Пљукни залепи.


Back to Top
hcitrS View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 27-Nov-2015
Online Status: Offline
Posts: 472
  Quote hcitrS Quote  Post ReplyReply #266 Posted: 14-Nov-2017 at 19:42
Не е многу познато дека голем број на наши министри се членови на литературниот кружок „Кафка фан клуб - Скопје„, па ете, суптилно му оддале чест не големиот писател.
Back to Top
Skopje 1982 View Drop Down
Newbie
Newbie
Avatar

Joined: 13-Nov-2016
Online Status: Offline
Posts: 25
  Quote Skopje 1982 Quote  Post ReplyReply #267 Posted: 15-Nov-2017 at 22:16
Секоја чест за коментарот, истото ми падна на памет.
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <1 121314

Forum Jump Forum Permissions View Drop DownThis page was generated in 0.098 seconds.

Copyright ©2007 - 2018  build.mk

Коментарите на форумот претставуваат лично мислење на нивните автори и не претставуваат официјален став на build.mk.