build.mk Homepage
Forum Home Forum Home > Главни теми > Проекти > Спортски
  Active Topics Active Topics
  FAQ FAQ  Forum Search   Register Register  Login Login

А1 Арена (Спортски центар „Борис Трајковски“)

Bookmark and Share
 Post Reply Post Reply Page  <1 1011121314 33>
Poll Question: Оценка
Poll Choice Votes Poll Statistics
23 [25.56%]
6 [6.67%]
18 [20.00%]
16 [17.78%]
11 [12.22%]
8 [8.89%]
2 [2.22%]
3 [3.33%]
1 [1.11%]
2 [2.22%]
You can not vote in this poll
Total votes: 90   Average: 7.41

Author
Message
  Topic Search Topic Search  Topic Options Topic Options
La Linea View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 07-Nov-2007
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 2067
  Quote La Linea Quote  Post ReplyReply #221 Posted: 22-May-2008 at 16:03
Originally posted by pbanksLaugh ептен имаш кејф да ја наполниме секцијата готови проекти

Ај да видиме што материјали ќе ни донесат Ла Линеа и блед од вечерашново отварање. Да поуживаме во моментов и за ден два го пакувам во готови проекти


Ден-два?! Праќаме слики и одма во готови LOL

Ај јас сега идам, ова почнува од 18:00. Поздрав
Помогнете во Македонската Википедија - Слободна енциклопедија!
Back to Top
La Linea View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 07-Nov-2007
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 2067
  Quote La Linea Quote  Post ReplyReply #222 Posted: 22-May-2008 at 22:38
1.


2.


3.


4. Информативна табла


5.


6.
 На столчето сите добија подарок CD „Македонија засекогаш“ и онакви балони на надувување што ги маваш еден од друг и плескаат... не можам да опишам


7. Кога влегов во салата првиот впечаток ми беше дека вакво нешто немам видено до сега. Но не можев да се одлучам дали салата е голема или мала...


8. Семафорчево(ако можете да го видите) е најбескорисната работа во цела сала.


9. Претпоставувам беа ставени за акустика некаква, но подоцна ги тргнаа.


10. Пред да  почнат Harlem Globetrotters, Војо Цветановски и неговата школа за пантомима подготвиле некакво шоу, што искрено мене не ми се допадна, некако многу аматерски.


11. Не можев да стигнам да го фатам огнометот додека беше навистина голем, ова веќе беше додека се гасеше. Ама изгледаше добро Thumbs%20Up


12.


13. Дечкиве приредија неверојатно добро шоу, и имаат одлична смисла за хумор. Тврдам дека бевме најлошата публика што они во живот ја виделе. Луѓето не разбраа пола од тоа што го кажуваа и немаа поим за што се работи.


14.


15. Погледот од овде е неверојатно добар


16.


18.


19. Седиштата од ВИП ложата.


20.


21. Монтажните трибини.


22.


23.


24. WC-то. Чисто и средено сега за сега


25. Поглед од салата кон паркингот


26. Плех музика LOLCrazy


27. Навечер вака осветлена салата е стварно за мерак


28.


    Не успеав да дојдам до помалата сала, слики од таму друг пат.
   
    Се на се, имаше слаба организација и никаква публика без ентузијазам, што на првата пауза се преполови. Дечкиве приредија неверојатно добро шоу и од се срце се трудеа да ја анимираат публиката, па дури и научиле некои фрази на македонски, ама џабе кога никој не го разбира хуморот.

Извинете за слабиот квалитет на сликите бидејќи се правени со мобилен.
Помогнете во Македонската Википедија - Слободна енциклопедија!
Back to Top
Cloverstack View Drop Down
Admin Group
Admin Group
Avatar

Joined: 01-Sep-2007
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 12127
  Quote Cloverstack Quote  Post ReplyReply #223 Posted: 22-May-2008 at 23:03


Applause

Супер колекција, скоро како да сум ја видел у живо Thumbs%20Up


Back to Top
mitatos View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 06-Jan-2008
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 1739
  Quote mitatos Quote  Post ReplyReply #224 Posted: 22-May-2008 at 23:13
ova dosega e najgolema sala od vakov vid vo mk ili ne ?

"Најлошиот град од градовите е тој што нема ред,мир и сигурност за своите граѓани" (Али ибн Еби Талиб)
Back to Top
lslcrew View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 14-Jan-2008
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 10988
  Quote lslcrew Quote  Post ReplyReply #225 Posted: 22-May-2008 at 23:16
Ама уште не сте ја ставиле у готови!!!
Back to Top
lslcrew View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 14-Jan-2008
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 10988
  Quote lslcrew Quote  Post ReplyReply #226 Posted: 22-May-2008 at 23:52
Јас за жал не бев, ама еве брат ми ме услужи па да постирам една колекција:


Ќе следат и клипчиња!
Back to Top
lslcrew View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 14-Jan-2008
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 10988
  Quote lslcrew Quote  Post ReplyReply #227 Posted: 23-May-2008 at 00:56Edited by lslcrew - 23-May-2008 at 00:58
Back to Top
pavce View Drop Down
Newbiе
Newbiе


Joined: 24-Apr-2008
Online Status: Offline
Posts: 0
  Quote pavce Quote  Post ReplyReply #228 Posted: 23-May-2008 at 09:14
Стварное супер! ApplauseApplauseApplause
Back to Top
pbanks View Drop Down
Admin Group
Admin Group
Avatar

Joined: 01-Sep-2007
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 9096
  Quote pbanks Quote  Post ReplyReply #229 Posted: 23-May-2008 at 10:09


Cheers
Back to Top
pbanks View Drop Down
Admin Group
Admin Group
Avatar

Joined: 01-Sep-2007
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 9096
  Quote pbanks Quote  Post ReplyReply #230 Posted: 23-May-2008 at 10:57
И јас бев во инспекција на салата вчера па да ги постирам моите материјали и коментари . За почеток ќе кажам дека дефинитивно сум задоволен од салата иако подолу ќе напишам еден тон забелешки. Од тоа што можев да го видам дефинитивно се работи за сала а не за арена. Од влезот фактички одма се рипа во подтрибински простор кој е доста клаустрофобичен и потоа се влегува на трибината. Нема пространо влезно "лоби" каде на пример на полувреме би можеле луѓето да излезат, каде би им се нуделе разни услуги, продавала храна, сувенири итн.... Дури и да ги нудат овие работи не е тоа тоа, едноставно просторот не е за такво нешто. Но да не барама леб преку погача добивме одлична сала, па следниот пат ваљда ќе градиме арена . Ајде сега да почнам со сликите.

1 Еден од пристапите... стара запуштена патека, испукан прашњав асвалт, џунгла и бари од страните...    

2 …и по некоја дива депонија. Едноставно не доликува.

3 Крајот на патеката и спојката со паркнгот

4 Големиот израмнет простор пред базенот Младост. Ваљда и ова ќе се претвори во паркинг но не сум сигурен. Нормално реки луѓе се слеваа и од таму иако имаше сосема доволно нормални пристапи до салата.

5 Уличката меѓу базенот салата и поглед на источната страна од објектот

6 Трансформаторите и клима уредите се поставени покрај уличката од страната на базенот. Прилично се бучни, можеби требале да размотрат подобра локација но сепак е ОК

7 Логото

8 

9 Во сутеренот ништо не беше довршено и функционално и претежно беше вака облепено со хартии. Очигледно е дека се избрзало за салава да биде дел од предизборната кампања и тоа ќе се види на многу од сликите подолу

10 Паркингот меѓу базенот и Александар Палас

11 Влез во подземната гаража која е веројатно исто така недовршена бидејќи воопшто не се користеше

12

13 Кабли штрчат на повеќе места

14 Еве уште еден

15 Делот кон Вардар каде треба да е малата сала, исто така недовршена          

16 Незнам дали се работи за урбано дивјаштво или за неквалитетна изработка но една од фонтаните веќе прскаше на сите страни и правеше поплава. Тука е и скршената мермерна плочка

17 

18 Ова е 100% урбано дивјаштво. Некој ја испитувал јакоста на материјалите

19 Влезот во малата сала, нормално затворен

20 Информативна табла има на сите четири страни. На скицата се гледа поставеноста на малата сала и нејзините трибини кон големата. Ако јас се прашувам овој простор би го искористил за уште една трибина и би ја комплетирал големата сала.

21 smooth

22 Сега сме веќе на западната страна

23 Еве една фонтана која функционира како што треба

24 Еве дел од урбаната опрема на комплексот

25 Паркингот позади Александар Палас

26 Голем натабан простор меѓи Вардар, Александар Палас и Борис Трајковски. Незнам дали е ова новиот парк во најава на Андреј Петров или нешто друго

27

28 Пристап до натабаниот простор

29 Александар Палас почнува да изгледа веќе прилично застарено

30 Недовршена сервисна уличка на салата и нејзината спојка со натабаниот простор од погоре

31 Расфрлани купишта песок на повеќе места

32 Лепотицата гледана од запад

33 Паркингот на западната страна, барем денеска за ВИП

34 Уште една слика од лепотицата, неможе човек да одолее

35 Пробав да фатам малку од подтрибинскиот дел, не многу успешно...

36 Информативната табла на запад

37 Недовршената уличка која ја споменав погоре

38 И во другиот правец. Ова е всушност еден од двата главни влеза (другиот е кај Александар Палас). Асфалтирале колку да се стигне до првиот паркинг

39 Поглед кон главниот влез

...


Edited by pbanks - 23-May-2008 at 11:00
Back to Top
pbanks View Drop Down
Admin Group
Admin Group
Avatar

Joined: 01-Sep-2007
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 9096
  Quote pbanks Quote  Post ReplyReply #231 Posted: 23-May-2008 at 11:01
...

40 Запад од друг агол

41 Уште еден поглед на главниот влез

42 И уште еден агол од запад

43 Платото околу салата е поплочено со мермер а кај паркинзите со павери. Се е на место

44 Инсталација што штрчи над главниот влез. Барем тука да се потруделе да ја скријат

45 Недовршена рампа

46 Паркингот пред главниот влез

47 Уште еднаш

48 Неколку фотки од напред за крај

49

50

51 Организациски не беа спремни да го примат целиот сообраќај иако беше преплавено со полиција, имаше луѓе кои го координираа паркирањето а и имаше слободни места...

52 Неколку кадри од гужвата

53

54 Стандардна глетка на паркирани коли по сите можни тротоари, тревни површини, островца итн...

55

56

 

Епа тоа е тоа. На здравје нека ни е салава

 
Back to Top
pbanks View Drop Down
Admin Group
Admin Group
Avatar

Joined: 01-Sep-2007
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 9096
  Quote pbanks Quote  Post ReplyReply #232 Posted: 23-May-2008 at 11:04
Браво и другите за материјалите Thumbs%20Up На некои од фотките внатре изгледа баш моќно
Back to Top
blejdsk View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 05-Feb-2008
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 319
  Quote blejdsk Quote  Post ReplyReply #233 Posted: 23-May-2008 at 12:34
Treba da go montiram klipceto ,,,imav sreka bev vo prv red...ima dobri klipovi ,,
Back to Top
pbanks View Drop Down
Admin Group
Admin Group
Avatar

Joined: 01-Sep-2007
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 9096
  Quote pbanks Quote  Post ReplyReply #234 Posted: 23-May-2008 at 12:36
Originally posted by blejdsk

Treba da go montiram klipceto ,,,imav sreka bev vo prv red...ima dobri klipovi ,,супер Thumbs%20Up ако имаш постирај и фотки, независно што се повторуваме
Back to Top
gotsomekicks View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 01-Sep-2007
Location: Macedonia
Online Status: Offline
Posts: 305
  Quote gotsomekicks Quote  Post ReplyReply #235 Posted: 23-May-2008 at 17:49
Одлични слики луѓе. Ајде да имаме многу спортски а и музички дешавки во салава LOLThumbs%20Up

Edited by gotsomekicks - 23-May-2008 at 17:50
Back to Top
гитардемон View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 19-Feb-2008
Online Status: Offline
Posts: 4702
  Quote гитардемон Quote  Post ReplyReply #236 Posted: 23-May-2008 at 18:21
па воглавно е океј сепак е поарно од сè шо имаме а и соседните држави немат многу појќе за фалење... ќе видиме дали ќе се доврши некогаш цела
Arguing on the internet is like running at the special olympics. Even if you win, you're still retarded.
Back to Top
гитардемон View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 19-Feb-2008
Online Status: Offline
Posts: 4702
  Quote гитардемон Quote  Post ReplyReply #237 Posted: 23-May-2008 at 18:25
п.с. ме потсеќа на новиот пазар во битола: најавуван како чудо, интересен изглед, и секако недовршен (без надеж за скоро довршвање) а пуштен во употреба... али не се игра кошарка во пазарот во битола инаку шо е работата со овај бехатонот во цела македонија се користи а нигде друго место во западниот свет неможи да се види (ваљда е најефтин)
Arguing on the internet is like running at the special olympics. Even if you win, you're still retarded.
Back to Top
pbanks View Drop Down
Admin Group
Admin Group
Avatar

Joined: 01-Sep-2007
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 9096
  Quote pbanks Quote  Post ReplyReply #238 Posted: 23-May-2008 at 18:32
Originally posted by гитардемон

п.с. ме потсеќа на новиот пазар во битола: најавуван како чудо, интересен изглед, и секако недовршен (без надеж за скоро довршвање) а пуштен во употреба... али не се игра кошарка во пазарот во битола инаку шо е работата со овај бехатонот во цела македонија се користи а нигде друго место во западниот свет неможи да се види (ваљда е најефтин)


LOL помалку или повеќе стандардна прикаска за секој македонски објект... нели... изградба во фази

Него. За кој бехатон зборуваш, за паверите? На почетокот кога искочи ми беше ок но стварно ја затрупаа цела земја. Конкретно на салава користен е со усул.
Back to Top
гитардемон View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 19-Feb-2008
Online Status: Offline
Posts: 4702
  Quote гитардемон Quote  Post ReplyReply #239 Posted: 23-May-2008 at 18:40
Originally posted by pbanks

Originally posted by гитардемон

п.с. ме потсеќа на новиот пазар во битола: најавуван како чудо, интересен изглед, и секако недовршен (без надеж за скоро довршвање) а пуштен во употреба... али не се игра кошарка во пазарот во битола инаку шо е работата со овај бехатонот во цела македонија се користи а нигде друго место во западниот свет неможи да се види (ваљда е најефтин)


LOL помалку или повеќе стандардна прикаска за секој македонски објект... нели... изградба во фази

Него. За кој бехатон зборуваш, за паверите? На почетокот кога искочи ми беше ок но стварно ја затрупаа цела земја. Конкретно на салава користен е со усул.


Абе бехатон како бехатон Пошто спомнавте дека има - стварно е претерано низ цела држава (да не зборам за друго место ама знам дека битола појќе бехатонски плочки има од тули низ цел град) па од шо е толку претерано дури и малку сега ми личи грдо... А ако е со усул ај помина

П.С. Со кој играја глоубтротерси вчера? Или сами против себе?
Arguing on the internet is like running at the special olympics. Even if you win, you're still retarded.
Back to Top
gotsomekicks View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 01-Sep-2007
Location: Macedonia
Online Status: Offline
Posts: 305
  Quote gotsomekicks Quote  Post ReplyReply #240 Posted: 23-May-2008 at 18:41
Мислам дека си носат они тим составен од белци, и ги реметат на терен цела игра. 
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <1 1011121314 33>

Forum Jump Forum Permissions View Drop DownThis page was generated in 0.171 seconds.

Copyright ©2007 - 2020  build.mk

Коментарите на форумот претставуваат лично мислење на нивните автори и не претставуваат официјален став на build.mk.