build.mk Homepage
Forum Home Forum Home > Главни теми > Проекти > Станбени
  Active Topics Active Topics RSS Feed: Космос - Ќерамидница
  FAQ FAQ  Forum Search   Register Register  Login Login

Космос - Ќерамидница

Bookmark and Share
 Post Reply Post Reply Page  <1 1819202122>
Author
Message
  Topic Search Topic Search  Topic Options Topic Options
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 12603
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #381 Posted: 04-Sep-2019 at 16:48
Зад зградава може да се види до каде е стигнато со Космос

За сè има вторпат
Back to Top
Gradinarot View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 14-Aug-2010
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 369
  Quote Gradinarot Quote  Post ReplyReply #382 Posted: 04-Sep-2019 at 17:09
Видете го ФОН и ќе заклучите за кој кретен од инвеститор станува збор. Пари многу, вкус испод 0. Еден од проектите за кои ќе беше подобро да останат на партер.
.....   .......
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 3754
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #383 Posted: 08-Sep-2019 at 12:20
Од фбBack to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 3754
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #384 Posted: 13-Sep-2019 at 12:49
Од фб

Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 3754
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #385 Posted: 10-Oct-2019 at 16:45
Од фб

Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 12603
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #386 Posted: 20-Oct-2019 at 17:34
Неколку денешни...

За сè има вторпат
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 3754
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #387 Posted: 29-Oct-2019 at 16:57
https://www.facebook.com/EuroBetonMix/?ref=br_rs
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 3754
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #388 Posted: 04-Dec-2019 at 17:14
Од фб

Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 12603
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #389 Posted: 04-Dec-2019 at 20:13
Дали сум единствениот кој се плаши од крајниот изглед на зградава?

Edited by Џоле - 04-Dec-2019 at 20:13
За сè има вторпат
Back to Top
alexsend View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 11-May-2011
Location: Скопје, Центар
Online Status: Offline
Posts: 1890
  Quote alexsend Quote  Post ReplyReply #390 Posted: 05-Dec-2019 at 08:09
Барем не е во централното градско подрачје инаку ми се допаќа на која локација се гради, мора да се урбанизира керамидница...
Јас Скопје никогаш не сум го замислувал вака.
Back to Top
JovanOdGjorche View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 13-Oct-2012
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 177
  Quote JovanOdGjorche Quote  Post ReplyReply #391 Posted: 05-Dec-2019 at 16:39
Урбанизацијата на една населба ја гледаме спрема тоа дали се, или не се градат станбени згради... жално но вистинито.
Камо среќа и во Ѓорче да се изпозградат згради, прифаќам да не дишам и гужва во јавен превоз, ама да не морам да идам до Карпош 3 за една банална работа.
And something, somewhere was lost in 1938...
Back to Top
alexsend View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 11-May-2011
Location: Скопје, Центар
Online Status: Offline
Posts: 1890
  Quote alexsend Quote  Post ReplyReply #392 Posted: 05-Dec-2019 at 17:36
Како ти би урбанизирал гето каде секој градел кај стигнал без никаков план и ред повеќе од 50 години?

Само багер и се одново.
Јас Скопје никогаш не сум го замислувал вака.
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 3754
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #393 Posted: 05-Dec-2019 at 17:43

Според мене не е проблем и не е спорно дека куќите во околина треба да се урнат туку проблем е тоа новото што се добива што има дизајн од 80-тите и што не се работи паралелно на потебната инфраструктура па последиците ги гледаме по 5-10 години.
Инаку непосредно до Космос чинам треба да минува новопробиениот булевар со мост кон Аеродром што ќе значи дека добар дел од куќите ќе бидат урнати за реализација на проектот.
Back to Top
alexsend View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 11-May-2011
Location: Скопје, Центар
Online Status: Offline
Posts: 1890
  Quote alexsend Quote  Post ReplyReply #394 Posted: 05-Dec-2019 at 21:47
Се слагам во делот каде градот/општината треба да откупат дел од куќите и да ги пренаменат земјиштата во паркови и сл. Не само автоматски секоја куќа да стане зграда, таа практика го загуши градот...
Јас Скопје никогаш не сум го замислувал вака.
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 3754
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #395 Posted: 07-Dec-2019 at 13:44
Од фб

Back to Top
skopskodete View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 17-Feb-2017
Online Status: Online
Posts: 280
  Quote skopskodete Quote  Post ReplyReply #396 Posted: 07-Dec-2019 at 13:56
Originally posted by alexsend

Се слагам во делот каде градот/општината треба да откупат дел од куќите и да ги пренаменат земјиштата во паркови и сл. Не само автоматски секоја куќа да стане зграда, таа практика го загуши градот...

A не разбирам, толку ли е тешко тоа да се направи?...
Back to Top
alexsend View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 11-May-2011
Location: Скопје, Центар
Online Status: Offline
Posts: 1890
  Quote alexsend Quote  Post ReplyReply #397 Posted: 07-Dec-2019 at 16:51
Ништо не е тешко ако сакаат...ама никој да потегне
Јас Скопје никогаш не сум го замислувал вака.
Back to Top
laziale View Drop Down
Groupie
Groupie


Joined: 06-Feb-2018
Online Status: Offline
Posts: 40
  Quote laziale Quote  Post ReplyReply #398 Posted: 13-Dec-2019 at 16:28
Nekolku fotografii od Kosmos od pred dva dena:

Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 12603
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #399 Posted: 13-Dec-2019 at 18:09
Има ли рендер покрај градилиштето за да знаеме што ќе се изгради или останува оној стариот што личи како да е од некој сибирски град од 1980-те години?
За сè има вторпат
Back to Top
laziale View Drop Down
Groupie
Groupie


Joined: 06-Feb-2018
Online Status: Offline
Posts: 40
  Quote laziale Quote  Post ReplyReply #400 Posted: 13-Dec-2019 at 20:54
Ne go slikav, mi ponudija da kupam stan vo kosmos, pa otidov da vidam do kade stojat rabotite.
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <1 1819202122>

Forum Jump Forum Permissions View Drop DownThis page was generated in 0.125 seconds.

Copyright ©2007 - 2020  build.mk

Коментарите на форумот претставуваат лично мислење на нивните автори и не претставуваат официјален став на build.mk.