build.mk Homepage
Forum Home Forum Home > Главни теми > Урбани прашања > Јавен превоз
  Active Topics Active Topics
  FAQ FAQ  Forum Search   Register Register  Login Login

Од регионот (општо)

Bookmark and Share
 Post Reply Post Reply Page  <1 192021
Author
Message
  Topic Search Topic Search  Topic Options Topic Options
ironm View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 07-Jun-2018
Location: Frankfurt
Online Status: Offline
Posts: 882
  Quote ironm Quote  Post ReplyReply #401 Posted: 13-May-2019 at 16:24
Браво за Софија! Парите од ЕУ на дело, одлично изгледа.

Дали постои транспортна мапа што ја вклучува и новата линија?
Back to Top
daci92 View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 10-Dec-2012
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 1937
  Quote daci92 Quote  Post ReplyReply #402 Posted: 13-May-2019 at 18:41
Постои, на профилот на фб на градоначалничката ја има ,а и на метро станиците низ софија може да се види.
Back to Top
kiriOK View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 11-Apr-2012
Location: Tamworth,UK
Online Status: Offline
Posts: 627
  Quote kiriOK Quote  Post ReplyReply #403 Posted: 13-May-2019 at 23:16
Метрото е голема придобивка, а и брзината со која се проширува е импресивна.Имам само замерка за дизајнот на станиците, очајни се.
Back to Top
ink View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 01-Dec-2010
Location: Bulgaria
Online Status: Offline
Posts: 525
  Quote ink Quote  Post ReplyReply #404 Posted: 11-Jun-2019 at 09:33
Еве и мапа за мрежата на метрото. Зелената линиja е 3 метродиалетар.Уште една станица представена - Патриарх Евтиниj


Edited by ink - 11-Jun-2019 at 09:38
Back to Top
Galileo View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 25-May-2010
Location: Wien
Online Status: Offline
Posts: 566
  Quote Galileo Quote  Post ReplyReply #405 Posted: 01-Dec-2019 at 20:10
Sofia - Metrodepot ,, Zemljane,, -Line 3
Thanks to racata from SSC BulgariaBack to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 12900
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #406 Posted: 02-Dec-2019 at 09:09
Ау, браво!
За сè има вторпат
Back to Top
Galileo View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 25-May-2010
Location: Wien
Online Status: Offline
Posts: 566
  Quote Galileo Quote  Post ReplyReply #407 Posted: 24-Jan-2020 at 21:50
Sofia - Line 3 - Metrostation NDK.

Back to Top
alexsend View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 11-May-2011
Location: Скопје, Центар
Online Status: Offline
Posts: 1931
  Quote alexsend Quote  Post ReplyReply #408 Posted: 24-Jan-2020 at 22:34
Ова во мешувреме додека ние се мислиме каде да направиме сообраќаен мост...

Браво за Софија!
Јас Скопје никогаш не сум го замислувал вака.
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <1 192021

Forum Jump Forum Permissions View Drop DownThis page was generated in 0.172 seconds.

Copyright ©2007 - 2020  build.mk

Коментарите на форумот претставуваат лично мислење на нивните автори и не претставуваат официјален став на build.mk.