build.mk Homepage
Forum Home Forum Home > Главни теми > Урбани прашања > Јавен превоз
  Active Topics Active Topics
  FAQ FAQ  Forum Search   Register Register  Login Login

Од регионот (општо)

Bookmark and Share
 Post Reply Post Reply Page  <1 18192021>
Author
Message
  Topic Search Topic Search  Topic Options Topic Options
Galileo View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 25-May-2010
Location: Wien
Online Status: Offline
Posts: 597
  Quote Galileo Quote  Post ReplyReply #381 Posted: 11-Dec-2015 at 18:37
....продължение

Edited by Galileo - 11-Dec-2015 at 18:38
Back to Top
Galileo View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 25-May-2010
Location: Wien
Online Status: Offline
Posts: 597
  Quote Galileo Quote  Post ReplyReply #382 Posted: 19-Dec-2015 at 19:27
Пловдив

Монтиране на система за електронно таксуване и автомати за продажба на билети в автобусите на градския транспорт.


Монтиране на нови автобусни спирки и електронни информационни табла.
=======>>>>>>

Back to Top
Galileo View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 25-May-2010
Location: Wien
Online Status: Offline
Posts: 597
  Quote Galileo Quote  Post ReplyReply #383 Posted: 19-Dec-2015 at 19:31

>>>>>>>>>Back to Top
Galileo View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 25-May-2010
Location: Wien
Online Status: Offline
Posts: 597
  Quote Galileo Quote  Post ReplyReply #384 Posted: 15-Jan-2016 at 19:57
Русе - интегриран градски транспорт - автобуси и тролейбуси.

Нова зала за контрол и наблюдение.


Спирките на градския транспорт ще бъдат с такъв дизаин.Поставят се схема и разписание на всички линий.Поставят се информационни табели.

======>>>>>>>
Back to Top
Galileo View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 25-May-2010
Location: Wien
Online Status: Offline
Posts: 597
  Quote Galileo Quote  Post ReplyReply #385 Posted: 15-Jan-2016 at 20:07
======= >>>>>>
Монтиран се информационни електронни табла.


Система за електронно таксуване.

Монтиране на автомати за зареждане на електронни билети и карти.
Back to Top
zabegan View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 01-Jul-2008
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 7376
  Quote zabegan Quote  Post ReplyReply #386 Posted: 16-Jan-2016 at 05:19

вакви автомати треба и кај нас да има, ако веќе не сакаат да отвораат нови билетарници... инаку без тоа, новиот систем за наплата на ЈСП би бил еднаков на кражба
Architects create dreams...politicians create nightmares
Back to Top
Galileo View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 25-May-2010
Location: Wien
Online Status: Offline
Posts: 597
  Quote Galileo Quote  Post ReplyReply #387 Posted: 15-Mar-2016 at 20:39
Градският транспорт в Пловдив се здоби с 65 нови автобуса ISUZU с екологичен клас Евро5.
В движение са пуснати два модела - с 55 и 70 места.
Edited by Galileo - 15-Mar-2016 at 20:40
Back to Top
one1 View Drop Down
Senior Member
Senior Member

БАНИРАН

Joined: 13-Mar-2013
Online Status: Offline
Posts: 416
  Quote one1 Quote  Post ReplyReply #388 Posted: 15-Mar-2016 at 20:44
Браво
Плав, не црвен.
Масон, не комунист.
Критичар, не поттрчко.
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 13143
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #389 Posted: 15-Mar-2016 at 22:12
Галилео, знаеш ли колку пари се платени за 65-те автобуси?
За сè има вторпат
Back to Top
Galileo View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 25-May-2010
Location: Wien
Online Status: Offline
Posts: 597
  Quote Galileo Quote  Post ReplyReply #390 Posted: 15-Mar-2016 at 23:33

Нямам представа. Това е приватна ,а не общинска инвестиция.
Градски автотранспорт Пловдив оттдава линиите си на концесия и в момента там оперират 4 приватни фирми.
3 от тех са закупили въпросните автобуси ,а четвъртата в момента тества модел на МАН.
Back to Top
tomi_z View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 24-Oct-2010
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 196
  Quote tomi_z Quote  Post ReplyReply #391 Posted: 25-Mar-2016 at 11:02
Завршена реконструкцијата на софиската автогара:

http://big5.bg/vash-uikend/izlozhbi/km-czentralna-gara,-molya!-%28galeriya%29.html
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 13143
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #392 Posted: 25-Mar-2016 at 12:07
Честитики за Софија! Се надевам дека и ние ќе доживееме слична реконструкција на скопската, но и на другите железнички станици во Македонија.

Edited by Џоле - 25-Mar-2016 at 12:07
За сè има вторпат
Back to Top
ink View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 01-Dec-2010
Location: Bulgaria
Online Status: Offline
Posts: 529
  Quote ink Quote  Post ReplyReply #393 Posted: 27-Mar-2016 at 20:39
Софиja ке купи нови 190 автобуси во наредните 3 години, като нарачката е за 80 милиона евра. Автобусите во големиот си дел ке са на плин, а мегу нив ке има 20 електрични и 20 хибвидни.
Целта е во 2019 година, средната возраст на автобусите во Софиja да биде под 7 години.
https://money.bg/investments/sofiya-kupuva-novi-avtobusi-za-80-mln-evro-v-sledvashtite-tri-godini.html

За 2016 година е предвидена доставка на 110 нови автобуси. Целиот автопарк во моментот е 520 автобуси, како 126 са новите.


Edited by ink - 27-Mar-2016 at 20:41
Back to Top
one1 View Drop Down
Senior Member
Senior Member

БАНИРАН

Joined: 13-Mar-2013
Online Status: Offline
Posts: 416
  Quote one1 Quote  Post ReplyReply #394 Posted: 27-Mar-2016 at 22:27
На Софија не и ни требаат автобуси со оглед на рапидното ширење на метро системот + трамвај и шинобус солидна мрежа. За разлика од некои градови во регионот (Скопје) Софија има светла и широка перспектива во поглед на градскиот транспорт.
Плав, не црвен.
Масон, не комунист.
Критичар, не поттрчко.
Back to Top
ink View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 01-Dec-2010
Location: Bulgaria
Online Status: Offline
Posts: 529
  Quote ink Quote  Post ReplyReply #395 Posted: 28-Mar-2016 at 12:22
Originally posted by one1

На Софија не и ни требаат автобуси со оглед на рапидното ширење на метро системот + трамвај и шинобус солидна мрежа. За разлика од некои градови во регионот (Скопје) Софија има светла и широка перспектива во поглед на градскиот транспорт.

Метрото не е панацеja и ако то ке овозможи многу полесно и брго движение. Се пак ти треба довеждашт транспорт до станиците на метрото.
Некои населби ке останат без метро,така да ке имат портеба от автобуси. Да не зборуваме за приградските линии, кои исто влегуват во тоа число.
Back to Top
ink View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 01-Dec-2010
Location: Bulgaria
Online Status: Offline
Posts: 529
  Quote ink Quote  Post ReplyReply #396 Posted: 22-Jul-2016 at 15:12
Вчера беше отворена наредната станица от системот на метрото во Софиja - станица "Витоша"Станицат ама топла врзка со самиот мол Парадаjс(след като беше финансирана от собственикот).


Edited by ink - 22-Jul-2016 at 15:18
Back to Top
BOJAN View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 09-Sep-2008
Location: SKOPJE
Online Status: Offline
Posts: 3439
  Quote BOJAN Quote  Post ReplyReply #397 Posted: 21-Dec-2016 at 10:00
ИНТЕРВЈУ: ПРОФ. ДР СЛАВЕН ТИЦА, ШЕФ КАТЕДРЕ ЗА ДРУМСКИ И ГРАДСКИ ТРАНСПОРТ НА САОБРАЋАЈНОМ ФАКУЛТЕТУ

Ширење трамвајске мреже не омета градњу метроа

Kaда су градски челници најавили враћање трамваја „један” од Калемегдана до Славије, ова вест наишла је на негодовање и критике. Да би трамвајске шине требало вратити на Теразије и у Краља Милана, говоре цифре и подаци о тренутном стању јавног саобраћаја у центру престонице, до којих су дошли саобраћајни стручњаци.

У току само једног сата на „спорном” потесу прође 47 возила градског превоза (неколико тролејбуских линија и аутобус 31) са око 3.000 путника. А уместо свих њих тај посао би знатно ефикасније могли да обављају искључиво трамваји, истиче проф. др Славен Тица, дипломирани инжењер саобраћаја и шеф Катедре за друмски и градски транспорт на Саобраћајном факултету.

Враћање „јединице” планира се већ за наредних неколико година?

Ако град има намеру да направи пешачку зону у ширем центру, тај део престонице не сме да остане без адекватног превоза путника. У прилог трамваја у центру говори пракса других градова који су далеко испред нас у развоју одрживе мобилности. Праг, Беч, Грац, Милано, Цирих, Келн... они су у последњој деценији снажно развијали трамвајски подсистем, иако имају метро. Париз је трамвај у Латинску четврт вратио 2007. И у Сарајеву и Загребу трамвај је дубоко зашао у централну зону. Његовим враћањем у делу ка центру, Славија би се као једна од најзначајнијих преседачких тачака и „уско грло” растеретила од других возила јавног саобраћаја. Још када би се од Славије обезбедио трамвајски крак ка Бањици или ка Устаничкој, скратило би се време путовања и подигао би се квалитет услуге. А предност је и еколошка подобност трамваја.

Има ли саобраћајне оправданости да се ка центру укине тролејбуска мрежа?

Колико је мени познато, намера града је измештање постојећег депоа са Дорћола. Као једна од опција за нови тролејбуски депо помиње се Медаковић. Ако се уведе пешачка зона и направи дубок продор шинских возила у центар, тролејбус је ту сувишан. То свакако не значи да он не треба Београду. Напротив! Он је идеалан на брдским теренима као што су Коњарник, Медаковић, део Врачара, Бањица, Канарево брдо… и за њихову везу са Славијом. Да не наглашавам и његову еколошку подобност. Уосталом, јаку интеграцију тролејбуског и трамвајског подсистема имају готово сви швајцарски градови.Прошле године градска власт је најавила и успостављање трамвајских веза до Студентског града, Видиковца, Бежанијске косе, Миријева...

То је варијанта дугорочног развоја система јавног транспорта путника. Поменуте коридоре опслужују аутобуси, а стратегија града је да се повећа учешће електроподсистема у тим деловима. То је сагласно стратегијама модерних градова. Профили постојећих, као и будућих планираних саобраћајница у тим деловима града омогућавају увођење нових подсистема без потребе за великом обновом и великим улагањима.

Недавно је најављено да се увелико ради и на првим линијама метроа. Шта све треба узети у обзир пре него што почне градња која се најављује већ пола века?

Актуелна прича око новог потеза је апсолутно тачна. То показују токови путника. Потез Баново брдо, Булевар војводе Мишића, дубок продор ка центру града, правац ка Миријеву и Вишњици – данас је најоптерећенији. Изградња класичног метроа или лаког (ЛРТ), питање је дугорочних стратешких одлука града, па и државе. Али, једна линија не чини систем. Њега чини мрежа, интегрисана са свим осталим подсистемима јавног превоза. Тачна траса линија и утврђивање микролокација будућих стајалишта захтева темељну анализу. Ту струка мора да да одговор и да се град коначно определи шта хоће. Да то дефинише као стратешку политику будућег развоја система јавног транспорта путника која се неће мењати од прилике до прилике.

Многи су, после најаве о враћању „јединице”, оценили да би боље било да се размишља о метроу него о ширењу трамвајске мреже.

Пратио сам коментаре и изјаве неких колега и суграђана. Веома храбро износе ставове без јасних аргумената. Мора се нагласити да сваки од подсистема јавног транспорта путника (од таксија па до метроа) има тачно одређену функцију и опслужује одређене кориснике. Развој трамвајског подсистема не искључује увођење и развој метроа. Напротив! Само синергија свих подсистема може дати оптимално и одрживо решење.

За разлику од трамвајске мреже, суграђани хвале „БГ воз”, његову тачност и брзину преласка из једног дела града у други. Да ли би предности „БГ воза” могле додатно да се искористе?

„БГ воз” много боље функционише него раније, али је и даље неискоришћен. Има око 27.000 путника на дан, што је на нивоу линије 25, а може много више. Уз минимална улагања у инфраструктуру и возни парк, и уз потпуну физичку и тарифну интеграцију са осталим подсистемима, „БГ воз” може бити снажан носилац транспорта путника. Али, „БГ воз” би требало интегрисати у систем града, власнички, организационо и управљачки. Тада би град имао више интереса за развој и инвестирање.

Да ли би траса „БГ воза” могла да се продужи и ка другим деловима града?

Овом мрежом пре свега би могао да се повеже Ресник, сагледавајући постојећу инфраструктуру и ресурсе, као и транспортне захтеве, утврђене у два велика пројекта бројања путника. На линији 47, која вози за Ресник, тренутно је 18.000 путника на дан, а замислите да се то прелије у „БГ воз”. У наредним фазама у ову мрежу би могли да уђу и Младеновац и Лазаревац. У будућности, интересантан је и коридор ка Панчеву и Старој Пазови где се јавља велики број дневних миграната у оба смера.

Сужавање круга „двојке” скраћује време путовања

Линија 2 једна је од најстаријих и зато је сужавање „круга двојке” (окретање код Правног факултета, уместо код Вуковог споменика) изазвало највише бурних реакција. Њена улога је јасна, али је годинама деградирана стихијским развојем пре свега аутобуског подсистема. Предложеним скраћењем, оцењује Славен Тица, побољшало би се функционисање и атрактивност линија 2, 6 и 7, а самим тим повећао би се и број корисника. Уштедело би се и време обрта од седам до десет минута. За око осам минута било би краће и време путовања за остале путнике „двојке”. Наравно, суграђани који користе стајалишта „Машински факултет” и „Вуков споменик” (око 480 од укупно 25.000 путника „двојке”) неће бити оштећени укидањем тих стајалишта. Моћи ће да користе трамваје 5, 3 и 12 на том потезу. Такође, трамвај 2 на раскрсници Краља Александра и Рузвелтове, као и 27. марта и Рузвелтове, има лева скретања и тиме омета остали саобраћај.

Али, уколико аргументи традиције постојећег „круга двојке” надјачају наведене стручне аргументе, немам намеру, као грађанин Београда, да то оспоравам, каже Тица.

Извор: Политика, http://www.politika.rs/scc/clanak/370385/Sirenje-tramvajske-mreze-ne-ometa-gradnju-metroa
Back to Top
phenomenon View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 26-Oct-2010
Location: Kumanovo
Online Status: Offline
Posts: 2396
  Quote phenomenon Quote  Post ReplyReply #398 Posted: 28-Sep-2017 at 09:47
Преглед на електричните автобуси низ Европа:

http://zeeus.eu/uploads/publications/documents/zeeus-ebus-report-internet.pdf
開始されていないだけの戦いが失われ、
Back to Top
Zelenikovo View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 19-Oct-2017
Online Status: Offline
Posts: 1631
  Quote Zelenikovo Quote  Post ReplyReply #399 Posted: 15-Nov-2017 at 18:21

ако не ние, бар едни македонци да добијат метро, ова нашиот градоначалник запрегнал ракави и кинезиве ги купил, или Турција им асистирал на македонскитс турци за нови метро композиции ... Аирлија ...

http://www.metro-report.com/news/single-view/view/crrc-ships-izmir-metro-trains.html

Back to Top
ink View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 01-Dec-2010
Location: Bulgaria
Online Status: Offline
Posts: 529
  Quote ink Quote  Post ReplyReply #400 Posted: 13-May-2019 at 14:30
Малце слики от тестирането на линиja 3 на метрото во Софиja, коja треба да е готова есента во един дел и во втор дел до краja на 2019 година.


Edited by ink - 13-May-2019 at 14:31
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <1 18192021>

Forum Jump Forum Permissions View Drop DownThis page was generated in 0.219 seconds.

Copyright ©2007 - 2020  build.mk

Коментарите на форумот претставуваат лично мислење на нивните автори и не претставуваат официјален став на build.mk.