build.mk Homepage
Forum Home Forum Home > Останати теми > Фото/Видео > Природни убавини
  Active Topics Active Topics
  FAQ FAQ  Forum Search   Register Register  Login Login

Шар Планина

Bookmark and Share
 Post Reply Post Reply Page  <12345>
Author
Message
  Topic Search Topic Search  Topic Options Topic Options
jyvation View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 11-May-2013
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 4189
  Quote jyvation Quote  Post ReplyReply #41 Posted: 10-Nov-2014 at 13:26


Back to Top
jyvation View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 11-May-2013
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 4189
  Quote jyvation Quote  Post ReplyReply #42 Posted: 10-Nov-2014 at 13:28
Back to Top
jyvation View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 11-May-2013
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 4189
  Quote jyvation Quote  Post ReplyReply #43 Posted: 10-Nov-2014 at 13:49


Back to Top
jyvation View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 11-May-2013
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 4189
  Quote jyvation Quote  Post ReplyReply #44 Posted: 10-Nov-2014 at 14:07
Back to Top
Dave Gahan View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 27-Oct-2008
Location: 42°0′N,21°26′E
Online Status: Offline
Posts: 986
  Quote Dave Gahan Quote  Post ReplyReply #45 Posted: 17-Nov-2014 at 10:15
jyvation, фала што ми ги share-уваш сликите, ама на добар дел од нив нема кредит, а може и некој линк да стаиш или барем да го ставиш описот - убаво би било во купот облаци да стои дека е Титов врв и Мал Турчин или дека последнава панорама е од Љуботен, а таа пред нејзе е од Боговинско Езеро....итн.

Одамна не сум напишал ништо на форумов....

Поздрав!
MAKE CAPITALISM HISTORY
Back to Top
jyvation View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 11-May-2013
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 4189
  Quote jyvation Quote  Post ReplyReply #46 Posted: 22-Nov-2014 at 21:33
Попова шапка

Back to Top
jyvation View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 11-May-2013
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 4189
  Quote jyvation Quote  Post ReplyReply #47 Posted: 29-Jan-2015 at 11:01
Back to Top
jyvation View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 11-May-2013
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 4189
  Quote jyvation Quote  Post ReplyReply #48 Posted: 28-Feb-2015 at 21:26
Титов врв и Бакардан

Титов и Бакардан by Gadjowsky, on Flickr
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 14159
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #49 Posted: 06-Jun-2015 at 19:43
The shining path by Gadjowsky, on Flickr
За сè има вторпат
Back to Top
jyvation View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 11-May-2013
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 4189
  Quote jyvation Quote  Post ReplyReply #50 Posted: 09-Jul-2015 at 13:12
Back to Top
jyvation View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 11-May-2013
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 4189
  Quote jyvation Quote  Post ReplyReply #51 Posted: 12-Aug-2015 at 23:16
Љуботен

Back to Top
jyvation View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 11-May-2013
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 4189
  Quote jyvation Quote  Post ReplyReply #52 Posted: 13-Oct-2015 at 22:39


Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 14159
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #53 Posted: 19-Jan-2018 at 21:39
Немаме тема за Попова Шапка, па тука нека стојат сликите. Ја посетив Шапка во два наврати, минатиот викенд и денес. Големи гужви, малку хаотично организирано, недоволен број на места за јадење, проблем со ѓубрето.

Првин фотките од минатиот викенд, кога врнеше снег.

Попова Шапка / Popova Šapka by george k. 1981, on Flickr

Попова Шапка / Popova Šapka by george k. 1981, on Flickr

Попова Шапка / Popova Šapka by george k. 1981, on Flickr

Попова Шапка / Popova Šapka by george k. 1981, on Flickr

Попова Шапка / Popova Šapka by george k. 1981, on Flickr

Попова Шапка / Popova Šapka by george k. 1981, on Flickr

Попова Шапка / Popova Šapka by george k. 1981, on Flickr

Edited by Џоле - 19-Jan-2018 at 21:39
За сè има вторпат
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 14159
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #54 Posted: 19-Jan-2018 at 21:40
За сè има вторпат
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 14159
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #55 Posted: 19-Jan-2018 at 21:40
За сè има вторпат
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 14159
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #56 Posted: 19-Jan-2018 at 21:41
За сè има вторпат
Back to Top
Dragan View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 19-Feb-2009
Location: Tetovo
Online Status: Offline
Posts: 1167
  Quote Dragan Quote  Post ReplyReply #57 Posted: 20-Jan-2018 at 02:00
Шапка 20 години не видела некоја позначајна инвестиција, и секогаш е истиот проблем во сезона, недоволно паркинк, ѓубрето на влезот, фасадите на хотелите се во распаѓање, но најголемиот проблем е незаинтересираноста на општинските власти за поправка на жичарницата. Порано се сеќавам како дете секој можеше да си иде на Шапка, а сега дури нема ни автобуски превоз до горе, се мора во сопствена режија да си организираш, а такси превозот е доста скап за во еден правец. Жално
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 14159
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #58 Posted: 21-Jan-2018 at 16:36
За сè има вторпат
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 14159
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #59 Posted: 21-Jan-2018 at 16:39
За сè има вторпат
Back to Top
dUKANnn View Drop Down
Newbiе
Newbiе


Joined: 07-Feb-2015
Online Status: Offline
Posts: 0
  Quote dUKANnn Quote  Post ReplyReply #60 Posted: 09-Oct-2018 at 12:09
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <12345>

Forum Jump Forum Permissions View Drop DownThis page was generated in 0.141 seconds.

Copyright ©2007 - 2022  build.mk

Коментарите на форумот претставуваат лично мислење на нивните автори и не претставуваат официјален став на build.mk.