build.mk Homepage
Forum Home Forum Home > Останати теми > Фото/Видео > Природни убавини
  Active Topics Active Topics
  FAQ FAQ  Forum Search   Register Register  Login Login

Шар Планина

Bookmark and Share
 Post Reply Post Reply Page  123 5>
Author
Message
  Topic Search Topic Search  Topic Options Topic Options
pbanks View Drop Down
Admin Group
Admin Group
Avatar

Joined: 01-Sep-2007
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 9124
  Quote pbanks Quote  Post ReplyReply #1 Topic: Шар Планина
    Posted: 07-May-2010 at 15:48
Почнувам само со една слика, но ваква нишка и онака е потребна Превземено од пријател од фејсбук


Back to Top
dejan View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 01-Sep-2007
Location: Australia
Online Status: Offline
Posts: 672
  Quote dejan Quote  Post ReplyReply #2 Posted: 08-May-2010 at 02:20


Back to Top
spool View Drop Down
Newbiе
Newbiе


Joined: 02-May-2010
Online Status: Offline
Posts: 0
  Quote spool Quote  Post ReplyReply #3 Posted: 09-May-2010 at 22:18
Нешто од мене за вас :

Нели е лепота ? Nuts Штета да живееш у Македонија а уште да ја немаш посетено Шара.
Back to Top
spool View Drop Down
Newbiе
Newbiе


Joined: 02-May-2010
Online Status: Offline
Posts: 0
  Quote spool Quote  Post ReplyReply #4 Posted: 06-Jul-2010 at 02:58
РАЈ !!!
Back to Top
Cloverstack View Drop Down
Admin Group
Admin Group
Avatar

Joined: 01-Sep-2007
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 12452
  Quote Cloverstack Quote  Post ReplyReply #5 Posted: 06-Jul-2010 at 11:03

Која е реката?
Back to Top
Dragan View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 19-Feb-2009
Location: Tetovo
Online Status: Offline
Posts: 1167
  Quote Dragan Quote  Post ReplyReply #6 Posted: 06-Jul-2010 at 11:18
Previous реката Пена е
Back to Top
Buliwyf View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 27-Mar-2010
Online Status: Offline
Posts: 473
  Quote Buliwyf Quote  Post ReplyReply #7 Posted: 06-Jul-2010 at 11:31

Преубави предели Spool,ретко кој може да остане рамнодушен на овие глетки.

Back to Top
spool View Drop Down
Newbiе
Newbiе


Joined: 02-May-2010
Online Status: Offline
Posts: 0
  Quote spool Quote  Post ReplyReply #8 Posted: 27-Jan-2011 at 23:43
Да ја освежим темава... Место кј што се спојуаа небото и земјата. Наша Шар Планина.

Edited by spool - 27-Jan-2011 at 23:44
Back to Top
UrbanFreak View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 28-Oct-2007
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 1732
  Quote UrbanFreak Quote  Post ReplyReply #9 Posted: 28-Jan-2011 at 02:31

Прекрасни фотографии спул. Ти ли си авторот? Само последната ти залутала ми се чини.

Back to Top
spool View Drop Down
Newbiе
Newbiе


Joined: 02-May-2010
Online Status: Offline
Posts: 0
  Quote spool Quote  Post ReplyReply #10 Posted: 28-Jan-2011 at 02:58
Originally posted by UrbanFreak

Прекрасни фотографии спул. Ти ли си авторот? Само последната ти залутала ми се чини.хах. Последната слика не е ни малце залутана. Нз колку ти е познат поимот Шарски Очи, ама тоа претставуе име за севкупните езера на Шар Планина. На Шара како најголема планина во Македонија има 27 од вкупно 39 планински езера во државава.
Back to Top
shyes View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 09-Sep-2007
Location: Australia
Online Status: Offline
Posts: 259
  Quote shyes Quote  Post ReplyReply #11 Posted: 28-Jan-2011 at 09:15
Прекрасни Слики. Замислете МК Дестенација за Змиски Олимписки Игри...Па би требало да е возмозно ако се фати работата сериозно
Back to Top
alexgizh View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 07-Jan-2009
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 1974
  Quote alexgizh Quote  Post ReplyReply #12 Posted: 28-Jan-2011 at 09:34
Applause Прекрасни слики.

А во врска со постот на shyes, дали мислеше намерно на вакво нешто, или само печатна грешка беше? LOL
The only thing necessary for the triumph of evil is for good men to do nothing.
Back to Top
UrbanFreak View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 28-Oct-2007
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 1732
  Quote UrbanFreak Quote  Post ReplyReply #13 Posted: 28-Jan-2011 at 10:57
Originally posted by spool

Originally posted by UrbanFreak

Прекрасни фотографии спул. Ти ли си авторот? Само последната ти залутала ми се чини.хах. Последната слика не е ни малце залутана. Нз колку ти е познат поимот Шарски Очи, ама тоа претставуе име за севкупните езера на Шар Планина. На Шара како најголема планина во Македонија има 27 од вкупно 39 планински езера во државава.
Какви Шарски Очи, погледни поубаво, се работи за Мавровско Езеро, локација Леуново, вероватно Хотел Радика. Каде има толку големо Шарско планинско езеро, па уште со викендички околу. 100% е Леуново, се гледа и полуостровцето кај Бунец.
Back to Top
ebivetre View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 07-Feb-2010
Online Status: Offline
Posts: 183
  Quote ebivetre Quote  Post ReplyReply #14 Posted: 28-Jan-2011 at 13:54
"Плачат оние планини по мене"
Б. Конески
Back to Top
spool View Drop Down
Newbiе
Newbiе


Joined: 02-May-2010
Online Status: Offline
Posts: 0
  Quote spool Quote  Post ReplyReply #15 Posted: 29-Jan-2011 at 01:04
Урбан ФРИК, без фрустрации... на момент помислив дека езерото е дел од Шарски очи дека сликите се земени од фолдер со презентација за Шара. Најверојатно сум згрешил. А тоа дека нема толку големо Шарско езеро се л`жеш. Календар имам со Шарско езеро од таја големина. Не сум стручњак у оваја област, само сакав да ви преставим какви убавини ни има земјава, посебно Тетово и околија. Се надевам дека малце ви доловив од тоа.
Поздрав.
Back to Top
UrbanFreak View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 28-Oct-2007
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 1732
  Quote UrbanFreak Quote  Post ReplyReply #16 Posted: 29-Jan-2011 at 01:56
Originally posted by spool

Урбан ФРИК, без фрустрации... на момент помислив дека езерото е дел од Шарски очи дека сликите се земени од фолдер со презентација за Шара. Најверојатно сум згрешил. А тоа дека нема толку големо Шарско езеро се л`жеш. Календар имам со Шарско езеро од таја големина. Не сум стручњак у оваја област, само сакав да ви преставим какви убавини ни има земјава, посебно Тетово и околија. Се надевам дека малце ви доловив од тоа.
Поздрав.
Нема фрустрации спул, само те исправив да нема збуна. Верувај не се ни приближно толку големи планинските очи Шара, сепак овде се работи за сегмент од Мавровското Езеро, на дел од езерото кој што е најширок (над 2,5 километри) и долг вероватно преку 5км. Можеш и на Гугл 'Рт да провериш.
 
За убавините, немам збор, едно огромно Applause


Edited by UrbanFreak - 29-Jan-2011 at 01:57
Back to Top
Dragan View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 19-Feb-2009
Location: Tetovo
Online Status: Offline
Posts: 1167
  Quote Dragan Quote  Post ReplyReply #17 Posted: 25-Nov-2011 at 23:51
Попова Шапка

Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 14157
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #18 Posted: 20-May-2013 at 11:33
Сончев рид, Шар Планина

Sun Hill, Sharr Mountains by HadisBajrami, on Flickr[/IMG]

Сидорф, Шар Планина

Sidorf, Sharr Mountains by HadisBajrami, on Flickr[/IMG]

Лешница, Шар Планина

Leshnica, Sharr Mountains by HadisBajrami, on Flickr[/IMG]

Лешница, Шар Планина

Leshnica, Sharr Mountains by HadisBajrami, on Flickr[/IMG]
За сè има вторпат
Back to Top
gjoko View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 18-Jun-2011
Location: kicevo
Online Status: Offline
Posts: 6554
  Quote gjoko Quote  Post ReplyReply #19 Posted: 14-Sep-2013 at 15:26
ФОТО: Во септември падна снег во Македонија

АКТУЕЛНО, ОД ТЕРЕН | 14.09.2013, 11:53


На 14 септември падна снег на Шар Планина. Ако уште сега падна снег ќе биде интересна зимата. Станувам сабајле, гледам од прозор на побелелеа Шар Планина. Еве ги фотките.Испратено од Јовче

http://zase.mk/foto-vo-septemvri-padna-sneg-vo-makedonija/
Back to Top
daci92 View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 10-Dec-2012
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 1937
  Quote daci92 Quote  Post ReplyReply #20 Posted: 02-Apr-2014 at 16:56


Незнам чива е ,ја најдов на некој сајт уште вчера и сега не ми текнува каде за да ставам линк.
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  123 5>

Forum Jump Forum Permissions View Drop DownThis page was generated in 0.281 seconds.

Copyright ©2007 - 2022  build.mk

Коментарите на форумот претставуваат лично мислење на нивните автори и не претставуваат официјален став на build.mk.