build.mk Homepage
Forum Home Forum Home > Главни теми > Проекти > Деловни
  Active Topics Active Topics
  FAQ FAQ  Forum Search   Register Register  Login Login

Деловни објекти (општо)

Bookmark and Share
 Post Reply Post Reply Page  123 14>
Author
Message Reverse Sort Order
  Topic Search Topic Search  Topic Options Topic Options
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 12387
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #1 Topic: Деловни објекти (општо)
    Posted: 24-Nov-2019 at 16:28
Зградава порано припаѓаше на МПМ, а од неодамна има сменета фасада (се наоѓа во близина на болницата Аџибадем Систина покрај кејот):

За сè има вторпат
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 12387
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #2 Posted: 30-Oct-2019 at 10:04
Да не е ова?

Originally posted by stef4o

Што е ова што го градат во иста линија со хотелот?

За сè има вторпат
Back to Top
stef4o View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Online
Posts: 3006
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #3 Posted: 30-Oct-2019 at 08:09
Нов деловен објект во изградба во близина на НЛБ Банка и Рамстор-Скопје,незнам каде поточно е формирано градилиште не сум приметил...??

Еве рендери

ASTORIA NEDVIZNOSTI PRODAVA / IZDAVA DELOVEN PROSTOR VO DELOVNA ZGRADA VO IZGRADBA, ODLICNA LOKACIJA VO CENTAROT NA GRADOT, potočno vo blizina na NLB TUTUNSKA BANKA— RAMSTOR !!! Delovniot objekt e vo tek na gradba i istatata se očekuva da bide kompletno gotova Septemvri-Oktomvri 2020 godina.

Vkupnata povrsina na delovniot objekt iznesuva 14.000m2 administrativno-deloven prostor ( Pr+5kata ) i dopolnitelni 8.000m2 parking prostor !!! Slobodna povrsina za PRODAŻBA: 10.000m2 Ostatokot od površinata e isklučivo za IZNAJMUVANJE. Objektot poseduva uredni dokumenti-gradeżna dozvola, List za Predbeleżuvanje !!! PROSTOROT MOZE DA BIDE UREDEN PO POTREBA I ŻELBA NA INVESTITOROT !!!!

https://www.facebook.com/astoria.real.estate.agency/?eid=ARBoUF2JBRtx2qHGMm1GFVjOyCqsZAfqhH7-XqMi9vR4ZPgl-e99U_BXXpj04QYbXY6Jn6slZMw04TQ6
Back to Top
JOE View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 03-Feb-2010
Location: Bitola
Online Status: Offline
Posts: 188
  Quote JOE Quote  Post ReplyReply #4 Posted: 12-Aug-2019 at 19:44
Набрзинка од кола чкрапнав слика од новио деловен центар во Битола на улица Партизанска.Привршуваат со фасадата. Инвеститор е КАМEdited by JOE - 21-Aug-2019 at 12:18
Back to Top
JOE View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 03-Feb-2010
Location: Bitola
Online Status: Offline
Posts: 188
  Quote JOE Quote  Post ReplyReply #5 Posted: 25-Jul-2019 at 13:20
Дополнително деловни простории имаат фирми ќерки на содружниците кои се сопственици на објектот(вкупно 6).

Како што е

Осигурителна компанија
Финансиско друштво за кредитирање
ИТ Фирма
Туристичка агенција
Back to Top
ironm View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 07-Jun-2018
Location: Frankfurt
Online Status: Offline
Posts: 576
  Quote ironm Quote  Post ReplyReply #6 Posted: 24-Jul-2019 at 21:12
Еве нешто повеќе на темата
--------------------------------------
Отворен „СН - сообраќаен центар“ во Битола

Синоќа со голема свеченост и официјалното беше отворен “СН - Сообраќаен центар“ во Битола.

Свеченоста започна со сечење на црвена лента, а потоа следуваше голем огномет и концерт на битолската поп дива, Каролина Гочева.

“СН сообраќаен центар“е лоциран на “Новачки пат“ и е првиот повеќе наменски објект од ваков вид во Битола.

 Во него има Станица за технички преглед, Центар за моторни возила, бар и ресторан, Тобако и кафуле.

Таму битолчани ќе можат да ги регистрираат автомобилите и тешките моторни возила, ќе имаат на располагање  автоперална, автомеханичарски и вулканизерски сервис, а во центарот ќе се продаваат и возилата на “Форд“ и “Тојота“.

https://kanal5.com.mk/articles/380036/otvoren-sn-soobrakjaen-centar-vo-bitola

Back to Top
Мартин View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 04-Jan-2009
Online Status: Offline
Posts: 366
  Quote Мартин Quote  Post ReplyReply #7 Posted: 24-Jul-2019 at 19:34
Која е намената на објектов?
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 12387
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #8 Posted: 24-Jul-2019 at 18:33
Јас би рекол дека е страшен просек, освен со големината не импресионира со ништо друго, најмалку со изгледот.
За сè има вторпат
Back to Top
JOE View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 03-Feb-2010
Location: Bitola
Online Status: Offline
Posts: 188
  Quote JOE Quote  Post ReplyReply #9 Posted: 24-Jul-2019 at 14:31
Има доста нови објекти посебно во поранешна касарна, се градат нови згради и трговски(мислам Кам е инвеститор), на форумов нема многу членови од Битола да информираат. Ке се активирам повеќе наредниов период.

Поздрав
Back to Top
Enzo View Drop Down
Groupie
Groupie


Joined: 25-Jun-2019
Online Status: Offline
Posts: 57
  Quote Enzo Quote  Post ReplyReply #10 Posted: 24-Jul-2019 at 14:28
Originally posted by JOE

SN Soobrakaen Centar


Пристојно изгледа ова,кончено и во Битола нешто да се изгради....

Ај ако сакаш направи една тура од фотки да видиме што и дали има нешто ново што се гради низ Битола,па макар биле и станбени згради.
Back to Top
JOE View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 03-Feb-2010
Location: Bitola
Online Status: Offline
Posts: 188
  Quote JOE Quote  Post ReplyReply #11 Posted: 24-Jul-2019 at 14:24
SN Soobrakaen Centar

Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 12387
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #12 Posted: 16-Jun-2019 at 17:28
Во близина на ЖелиноЗа сè има вторпат
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 12387
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #13 Posted: 14-Apr-2019 at 19:59
Originally posted by stef4o

Спроти ФОН претпоставувам дека е нешто деловно...

И ова на ракрсницата кај бул. 8 септември и ул. СкупиEdited by Џоле - 14-Apr-2019 at 20:00
За сè има вторпат
Back to Top
stef4o View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Online
Posts: 3006
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #14 Posted: 19-Mar-2019 at 19:21
Салон за мебел Natuzzi Editions на бул.Ѓорче Петров(од фб)

Back to Top
stef4o View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Online
Posts: 3006
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #15 Posted: 17-Dec-2018 at 14:28
Спроти ФОН претпоставувам дека е нешто деловноBack to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 12387
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #16 Posted: 06-Dec-2018 at 11:38
Деловна зграда и склад за фирмата Адел во Тетовоhttp://bma.mk/eap/
За сè има вторпат
Back to Top
stef4o View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Online
Posts: 3006
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #17 Posted: 03-Nov-2018 at 09:28
Во Чаир,претпоставувам дека е деловен објект

Back to Top
stef4o View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Online
Posts: 3006
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #18 Posted: 04-Aug-2018 at 10:40
СМС Деловен Центар(од фб)

Back to Top
stef4o View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Online
Posts: 3006
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #19 Posted: 14-Jun-2018 at 10:28
Originally posted by Џоле

Originally posted by Џоле

Изгледа дека ќе се надградува седиштето на Охридска банка (Сосиете женерал) во Скопје. Патем, Французите го продаваат својот удел во оваа банка, буквално се ослободуваат од сите удели во банките од Балканот, можеби и источна Европа. Можно е Охридска банка да биде купена од некоја друга европска или регионална банка.

Денешна,завршиле веќе ги вадеа скелињата


Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 12387
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #20 Posted: 17-May-2018 at 19:42
Originally posted by Џоле

Изгледа дека ќе се надградува седиштето на Охридска банка (Сосиете женерал) во Скопје. Патем, Французите го продаваат својот удел во оваа банка, буквално се ослободуваат од сите удели во банките од Балканот, можеби и источна Европа. Можно е Охридска банка да биде купена од некоја друга европска или регионална банка.За сè има вторпат
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  123 14>

Forum Jump Forum Permissions View Drop DownThis page was generated in 0.172 seconds.

Copyright ©2007 - 2019  build.mk

Коментарите на форумот претставуваат лично мислење на нивните автори и не претставуваат официјален став на build.mk.