build.mk Homepage
Forum Home Forum Home > Главни теми > Проекти > Деловни
  Active Topics Active Topics RSS Feed: Деловни објекти (општо)
  FAQ FAQ  Forum Search   Register Register  Login Login

Деловни објекти (општо)

Bookmark and Share
 Post Reply Post Reply Page  <1 111213
Author
Message
  Topic Search Topic Search  Topic Options Topic Options
<Fresno> View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 13-Jun-2010
Online Status: Offline
Posts: 409
  Quote <Fresno> Quote  Post ReplyReply #241 Posted: 10-Jul-2017 at 12:38
Ништо посебно. 90s стил, со пренападни рамки.
Back to Top
Staro Skopje View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 07-May-2013
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 1139
  Quote Staro Skopje Quote  Post ReplyReply #242 Posted: 10-Jul-2017 at 12:45
Како и да е, изгледа многу подобро од стиропорните торти и транзиционите каќенца на кои сме навикнати.
Градот убав никна, но го откорнаа
Back to Top
Мартин View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 04-Jan-2009
Online Status: Offline
Posts: 321
  Quote Мартин Quote  Post ReplyReply #243 Posted: 15-Jul-2017 at 12:47
Originally posted by <Fresno>

Ништо посебно. 90s стил, со пренападни рамки.
Со оглед на тоа што освен Хипериум и новата зграда на ПроКредит во Карпош се нема изградено еден нормален деловен објект, би рекол дека е и повеќе од добро.
Back to Top
xnx View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 05-Apr-2009
Online Status: Offline
Posts: 1823
  Quote xnx Quote  Post ReplyReply #244 Posted: 20-Jul-2017 at 11:47
eden od podobrite objekti sto gi imam videno kaj nas
Back to Top
zabegan View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 01-Jul-2008
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 6995
  Quote zabegan Quote  Post ReplyReply #245 Posted: 20-Jul-2017 at 22:58
Originally posted by <Fresno>

Ништо посебно. 90s стил, со пренападни рамки.
се согласувам за рамките, ама реално се губат во неправилната форма на објектот
Architects create dreams...politicians create nightmares
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 10814
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #246 Posted: 02-Sep-2017 at 20:00


извор: GMS Proekt (фејсбук)
За сè има вторпат
Back to Top
xnx View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 05-Apr-2009
Online Status: Offline
Posts: 1823
  Quote xnx Quote  Post ReplyReply #247 Posted: 03-Sep-2017 at 12:51
mi se dopaga kontrastot vo odnos na stil, boja i materijali i kako se vklopuvaat edna so drga
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 10814
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #248 Posted: 09-Sep-2017 at 15:41
Премиум деловен центар на Мак Аутостар (фото: од форумот ЅЅС)

Originally posted by Srdjan Adamovic;142246121

Bulevar SrbijaЗа сè има вторпат
Back to Top
alexsend View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 11-May-2011
Location: Скопје, Центар
Online Status: Offline
Posts: 1428
  Quote alexsend Quote  Post ReplyReply #249 Posted: 10-Sep-2017 at 12:19
Инаку и тука е многу потребна трета сообраќајна лента.
Јас Скопје никогаш не сум го замислувал вака.
Back to Top
daci92 View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 10-Dec-2012
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 1754
  Quote daci92 Quote  Post ReplyReply #250 Posted: 10-Sep-2017 at 20:01
Не толку колку што е потребно да се пробие Февруарски поход и АСНОМ, да видиш како преку ноќ ќе ја снема голем дел од гужвата што се создава.
Back to Top
zabegan View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 01-Jul-2008
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 6995
  Quote zabegan Quote  Post ReplyReply #251 Posted: 10-Sep-2017 at 21:15
или па како привремено решение може да се отстрани непотребниот семафор/раскрсницата што се гледа на сликава
Architects create dreams...politicians create nightmares
Back to Top
alexsend View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 11-May-2011
Location: Скопје, Центар
Online Status: Offline
Posts: 1428
  Quote alexsend Quote  Post ReplyReply #252 Posted: 10-Sep-2017 at 21:26
Да ама на Коце слабо му оди со сообраќајни мостови... За лента + е махер затоа во таа насока коментирам
Јас Скопје никогаш не сум го замислувал вака.
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 10814
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #253 Posted: 14-Sep-2017 at 11:47
На таблата пред зградава пишува дека станува збор за деловно-административен објект. Се наоѓа веднаш до Ми-Да Моторс во Карпош.

Ова е кај Реплек Хубо маркет (нели тука се најавуваше кружен тек?)Спроти ХубоЗа сè има вторпат
Back to Top
BOJAN View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 09-Sep-2008
Location: SKOPJE
Online Status: Offline
Posts: 3171
  Quote BOJAN Quote  Post ReplyReply #254 Posted: Today at 20:47
Новиот објект на МакАутоСтар во населбата Ќерамидница, веднаш спроти ФОН Универзитет:

Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <1 111213

Forum Jump Forum Permissions View Drop DownThis page was generated in 0.094 seconds.

Copyright ©2007 - 2017  build.mk

Коментарите на форумот претставуваат лично мислење на нивните автори и не претставуваат официјален став на build.mk.