build.mk Homepage
Forum Home Forum Home > Главни теми > Проекти > Деловни
  Active Topics Active Topics RSS Feed: Деловни објекти (општо)
  FAQ FAQ  Forum Search   Register Register  Login Login

Деловни објекти (општо)

Bookmark and Share
 Post Reply Post Reply Page  <1 13141516>
Author
Message
  Topic Search Topic Search  Topic Options Topic Options
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 12162
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #281 Posted: 17-May-2018 at 19:42
Originally posted by Џоле

Изгледа дека ќе се надградува седиштето на Охридска банка (Сосиете женерал) во Скопје. Патем, Французите го продаваат својот удел во оваа банка, буквално се ослободуваат од сите удели во банките од Балканот, можеби и источна Европа. Можно е Охридска банка да биде купена од некоја друга европска или регионална банка.За сè има вторпат
Back to Top
stef4o View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 2317
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #282 Posted: 14-Jun-2018 at 10:28
Originally posted by Џоле

Originally posted by Џоле

Изгледа дека ќе се надградува седиштето на Охридска банка (Сосиете женерал) во Скопје. Патем, Французите го продаваат својот удел во оваа банка, буквално се ослободуваат од сите удели во банките од Балканот, можеби и источна Европа. Можно е Охридска банка да биде купена од некоја друга европска или регионална банка.

Денешна,завршиле веќе ги вадеа скелињата


Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 12162
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #283 Posted: 17-Jun-2018 at 20:04
За сè има вторпат
Back to Top
mr bombastic View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 10-Jun-2011
Online Status: Offline
Posts: 371
  Quote mr bombastic Quote  Post ReplyReply #284 Posted: 19-Jun-2018 at 02:22
Подолго време ја влечат некако фасадата, има работници ама како да нема некој напредок.
Back to Top
Dexter26 View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 19-Nov-2010
Online Status: Offline
Posts: 2035
  Quote Dexter26 Quote  Post ReplyReply #285 Posted: 20-Jun-2018 at 12:30
Originally posted by Џоле


 
На мене ми се чини, или навистина нема соодветна тема на форумов за овој објект ?
 
Како и да е, денес го крунисаа покривот на овој објект со мечкината три-кратна ѕвезда.
 
П.С. Ај што се врти ѕвездата, па уште и осветлена е навечер.


Edited by Dexter26 - 20-Jun-2018 at 19:45
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 12162
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #286 Posted: 10-Jul-2018 at 18:44
Бавно напредува.

За сè има вторпат
Back to Top
stef4o View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 2317
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #287 Posted: 04-Aug-2018 at 10:40
СМС Деловен Центар(од фб)

Back to Top
skopskodete View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 17-Feb-2017
Online Status: Offline
Posts: 171
  Quote skopskodete Quote  Post ReplyReply #288 Posted: 04-Sep-2018 at 18:02
Од вчера:

Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 12162
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #289 Posted: 04-Sep-2018 at 22:17
Многу бавно напредуваат градежните работи тука, како да не им се брза. А и зградата испадна обична коцка, ништо посебно.
За сè има вторпат
Back to Top
hcitrS View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 27-Nov-2015
Online Status: Offline
Posts: 580
  Quote hcitrS Quote  Post ReplyReply #290 Posted: 04-Sep-2018 at 22:36
Според мене баш е елегантна зградата, едноставна, модернистичка. Само околината....
Back to Top
alexsend View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 11-May-2011
Location: Скопје, Центар
Online Status: Offline
Posts: 1766
  Quote alexsend Quote  Post ReplyReply #291 Posted: 05-Sep-2018 at 08:01
Се надевам ќе се угледаат на Систина и ќе си го средат кејот самоиницијативно.
Јас Скопје никогаш не сум го замислувал вака.
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 12162
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #292 Posted: 09-Sep-2018 at 15:08


За сè има вторпат
Back to Top
stef4o View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 2317
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #293 Posted: 03-Nov-2018 at 09:28
Во Чаир,претпоставувам дека е деловен објект

Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 12162
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #294 Posted: 01-Dec-2018 at 16:04


За сè има вторпат
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 12162
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #295 Posted: 06-Dec-2018 at 11:38
Деловна зграда и склад за фирмата Адел во Тетовоhttp://bma.mk/eap/
За сè има вторпат
Back to Top
stef4o View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 2317
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #296 Posted: 17-Dec-2018 at 14:28
Спроти ФОН претпоставувам дека е нешто деловноBack to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 12162
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #297 Posted: 09-Feb-2019 at 18:51


За сè има вторпат
Back to Top
stef4o View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 2317
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #298 Posted: 19-Mar-2019 at 19:21
Салон за мебел Natuzzi Editions на бул.Ѓорче Петров(од фб)

Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 12162
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #299 Posted: 14-Apr-2019 at 19:59
Originally posted by stef4o

Спроти ФОН претпоставувам дека е нешто деловно...

И ова на ракрсницата кај бул. 8 септември и ул. СкупиEdited by Џоле - 14-Apr-2019 at 20:00
За сè има вторпат
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 12162
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #300 Posted: 16-Jun-2019 at 17:28
Во близина на ЖелиноЗа сè има вторпат
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <1 13141516>

Forum Jump Forum Permissions View Drop DownThis page was generated in 0.156 seconds.

Copyright ©2007 - 2019  build.mk

Коментарите на форумот претставуваат лично мислење на нивните автори и не претставуваат официјален став на build.mk.