build.mk Homepage
Forum Home Forum Home > Главни теми > Проекти > Деловни
  Active Topics Active Topics RSS Feed: Деловни објекти (општо)
  FAQ FAQ  Forum Search   Register Register  Login Login

Деловни објекти (општо)

Bookmark and Share
 Post Reply Post Reply Page  <1 141516
Author
Message
  Topic Search Topic Search  Topic Options Topic Options
JOE View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 03-Feb-2010
Location: Bitola
Online Status: Offline
Posts: 182
  Quote JOE Quote  Post ReplyReply #301 Posted: 24-Jul-2019 at 14:24
SN Soobrakaen Centar

Back to Top
Enzo View Drop Down
Newbie
Newbie


Joined: 25-Jun-2019
Online Status: Offline
Posts: 24
  Quote Enzo Quote  Post ReplyReply #302 Posted: 24-Jul-2019 at 14:28
Originally posted by JOE

SN Soobrakaen Centar


Пристојно изгледа ова,кончено и во Битола нешто да се изгради....

Ај ако сакаш направи една тура од фотки да видиме што и дали има нешто ново што се гради низ Битола,па макар биле и станбени згради.
Back to Top
JOE View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 03-Feb-2010
Location: Bitola
Online Status: Offline
Posts: 182
  Quote JOE Quote  Post ReplyReply #303 Posted: 24-Jul-2019 at 14:31
Има доста нови објекти посебно во поранешна касарна, се градат нови згради и трговски(мислам Кам е инвеститор), на форумов нема многу членови од Битола да информираат. Ке се активирам повеќе наредниов период.

Поздрав
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 12162
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #304 Posted: 24-Jul-2019 at 18:33
Јас би рекол дека е страшен просек, освен со големината не импресионира со ништо друго, најмалку со изгледот.
За сè има вторпат
Back to Top
Мартин View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 04-Jan-2009
Online Status: Offline
Posts: 365
  Quote Мартин Quote  Post ReplyReply #305 Posted: 24-Jul-2019 at 19:34
Која е намената на објектов?
Back to Top
ironm View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 07-Jun-2018
Location: Frankfurt
Online Status: Offline
Posts: 499
  Quote ironm Quote  Post ReplyReply #306 Posted: 24-Jul-2019 at 21:12
Еве нешто повеќе на темата
--------------------------------------
Отворен „СН - сообраќаен центар“ во Битола

Синоќа со голема свеченост и официјалното беше отворен “СН - Сообраќаен центар“ во Битола.

Свеченоста започна со сечење на црвена лента, а потоа следуваше голем огномет и концерт на битолската поп дива, Каролина Гочева.

“СН сообраќаен центар“е лоциран на “Новачки пат“ и е првиот повеќе наменски објект од ваков вид во Битола.

 Во него има Станица за технички преглед, Центар за моторни возила, бар и ресторан, Тобако и кафуле.

Таму битолчани ќе можат да ги регистрираат автомобилите и тешките моторни возила, ќе имаат на располагање  автоперална, автомеханичарски и вулканизерски сервис, а во центарот ќе се продаваат и возилата на “Форд“ и “Тојота“.

https://kanal5.com.mk/articles/380036/otvoren-sn-soobrakjaen-centar-vo-bitola

Back to Top
JOE View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 03-Feb-2010
Location: Bitola
Online Status: Offline
Posts: 182
  Quote JOE Quote  Post ReplyReply #307 Posted: 25-Jul-2019 at 13:20
Дополнително деловни простории имаат фирми ќерки на содружниците кои се сопственици на објектот(вкупно 6).

Како што е

Осигурителна компанија
Финансиско друштво за кредитирање
ИТ Фирма
Туристичка агенција
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 12162
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #308 Posted: 28-Jul-2019 at 20:34
Зградава е завршена и пуштена во употреба. Фино испадна, иако бев скептик на почетокот, а влезот е премногу скромен, незабележлив.

влезот

Стаклениот дел долу (првиот кат) е изложбен салон за коли.
За сè има вторпат
Back to Top
JOE View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 03-Feb-2010
Location: Bitola
Online Status: Offline
Posts: 182
  Quote JOE Quote  Post ReplyReply #309 Posted: 12-Aug-2019 at 19:44
Набрзинка од кола чкрапнав слика од новио деловен центар во Битола на улица Партизанска.Привршуваат со фасадата. Инвеститор е КАМEdited by JOE - 21-Aug-2019 at 12:18
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <1 141516

Forum Jump Forum Permissions View Drop DownThis page was generated in 0.172 seconds.

Copyright ©2007 - 2019  build.mk

Коментарите на форумот претставуваат лично мислење на нивните автори и не претставуваат официјален став на build.mk.