build.mk Homepage
Forum Home Forum Home > Главни теми > Проекти > Деловни
  Active Topics Active Topics RSS Feed: Деловни објекти (општо)
  FAQ FAQ  Forum Search   Register Register  Login Login

Деловни објекти (општо)

Bookmark and Share
 Post Reply Post Reply Page  <1 1112131415>
Author
Message
  Topic Search Topic Search  Topic Options Topic Options
<Fresno> View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 13-Jun-2010
Online Status: Offline
Posts: 493
  Quote <Fresno> Quote  Post ReplyReply #241 Posted: 10-Jul-2017 at 12:38
Ништо посебно. 90s стил, со пренападни рамки.
Back to Top
Staro Skopje View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 07-May-2013
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 1437
  Quote Staro Skopje Quote  Post ReplyReply #242 Posted: 10-Jul-2017 at 12:45
Како и да е, изгледа многу подобро од стиропорните торти и транзиционите каќенца на кои сме навикнати.
Градот убав никна, но го откорнаа
Back to Top
Мартин View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 04-Jan-2009
Online Status: Offline
Posts: 362
  Quote Мартин Quote  Post ReplyReply #243 Posted: 15-Jul-2017 at 12:47
Originally posted by <Fresno>

Ништо посебно. 90s стил, со пренападни рамки.
Со оглед на тоа што освен Хипериум и новата зграда на ПроКредит во Карпош се нема изградено еден нормален деловен објект, би рекол дека е и повеќе од добро.
Back to Top
xnx View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 05-Apr-2009
Online Status: Offline
Posts: 1887
  Quote xnx Quote  Post ReplyReply #244 Posted: 20-Jul-2017 at 11:47
eden od podobrite objekti sto gi imam videno kaj nas
Back to Top
zabegan View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 01-Jul-2008
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 7072
  Quote zabegan Quote  Post ReplyReply #245 Posted: 20-Jul-2017 at 22:58
Originally posted by <Fresno>

Ништо посебно. 90s стил, со пренападни рамки.
се согласувам за рамките, ама реално се губат во неправилната форма на објектот
Architects create dreams...politicians create nightmares
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 11906
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #246 Posted: 02-Sep-2017 at 20:00


извор: GMS Proekt (фејсбук)
За сè има вторпат
Back to Top
xnx View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 05-Apr-2009
Online Status: Offline
Posts: 1887
  Quote xnx Quote  Post ReplyReply #247 Posted: 03-Sep-2017 at 12:51
mi se dopaga kontrastot vo odnos na stil, boja i materijali i kako se vklopuvaat edna so drga
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 11906
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #248 Posted: 09-Sep-2017 at 15:41
Премиум деловен центар на Мак Аутостар (фото: од форумот ЅЅС)

Originally posted by Srdjan Adamovic;142246121

Bulevar SrbijaЗа сè има вторпат
Back to Top
alexsend View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 11-May-2011
Location: Скопје, Центар
Online Status: Offline
Posts: 1707
  Quote alexsend Quote  Post ReplyReply #249 Posted: 10-Sep-2017 at 12:19
Инаку и тука е многу потребна трета сообраќајна лента.
Јас Скопје никогаш не сум го замислувал вака.
Back to Top
daci92 View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 10-Dec-2012
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 1860
  Quote daci92 Quote  Post ReplyReply #250 Posted: 10-Sep-2017 at 20:01
Не толку колку што е потребно да се пробие Февруарски поход и АСНОМ, да видиш како преку ноќ ќе ја снема голем дел од гужвата што се создава.
Back to Top
zabegan View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 01-Jul-2008
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 7072
  Quote zabegan Quote  Post ReplyReply #251 Posted: 10-Sep-2017 at 21:15
или па како привремено решение може да се отстрани непотребниот семафор/раскрсницата што се гледа на сликава
Architects create dreams...politicians create nightmares
Back to Top
alexsend View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 11-May-2011
Location: Скопје, Центар
Online Status: Offline
Posts: 1707
  Quote alexsend Quote  Post ReplyReply #252 Posted: 10-Sep-2017 at 21:26
Да ама на Коце слабо му оди со сообраќајни мостови... За лента + е махер затоа во таа насока коментирам
Јас Скопје никогаш не сум го замислувал вака.
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 11906
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #253 Posted: 14-Sep-2017 at 11:47
На таблата пред зградава пишува дека станува збор за деловно-административен објект. Се наоѓа веднаш до Ми-Да Моторс во Карпош.

Ова е кај Реплек Хубо маркет (нели тука се најавуваше кружен тек?)Спроти ХубоЗа сè има вторпат
Back to Top
BOJAN View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 09-Sep-2008
Location: SKOPJE
Online Status: Offline
Posts: 3438
  Quote BOJAN Quote  Post ReplyReply #254 Posted: 23-Sep-2017 at 20:47
Новиот објект на МакАутоСтар во населбата Ќерамидница, веднаш спроти ФОН Универзитет:

Back to Top
my Macedonia View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 09-Oct-2008
Location: R. e Maqedonisë
Online Status: Online
Posts: 3810
  Quote my Macedonia Quote  Post ReplyReply #255 Posted: 01-Oct-2017 at 21:20
Ајде печуркиве кај арка хотелот
Back to Top
my Macedonia View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 09-Oct-2008
Location: R. e Maqedonisë
Online Status: Online
Posts: 3810
  Quote my Macedonia Quote  Post ReplyReply #256 Posted: 10-Oct-2017 at 19:11
Авганистанска
Back to Top
stef4o View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 1653
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #257 Posted: 22-Oct-2017 at 16:04
Еве до каде стигнале градежните работи на новиот деловен објект на Мак-Ауто-Стар
Фотката е од фејсбук

Back to Top
zabegan View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 01-Jul-2008
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 7072
  Quote zabegan Quote  Post ReplyReply #258 Posted: 22-Oct-2017 at 22:25

објектов е масивен, ама бидејќи се наоѓа на прилично отворен простор, донекаде е добра визура... единствена замерка ми е што се наоѓа преблиску до самиот булевар
Architects create dreams...politicians create nightmares
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 11906
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #259 Posted: 31-Oct-2017 at 18:22
За сè има вторпат
Back to Top
xnx View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 05-Apr-2009
Online Status: Offline
Posts: 1887
  Quote xnx Quote  Post ReplyReply #260 Posted: 01-Nov-2017 at 09:37
ne znam sto gledate odlicno vo objektov, lici na obicna dosadna kocka.
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <1 1112131415>

Forum Jump Forum Permissions View Drop DownThis page was generated in 0.156 seconds.

Copyright ©2007 - 2019  build.mk

Коментарите на форумот претставуваат лично мислење на нивните автори и не претставуваат официјален став на build.mk.