build.mk Homepage
Forum Home Forum Home > Главни теми > Проекти > Деловни
  Active Topics Active Topics RSS Feed: Деловни објекти (општо)
  FAQ FAQ  Forum Search   Register Register  Login Login

Деловни објекти (општо)

Bookmark and Share
 Post Reply Post Reply Page  <1 1112131415 16>
Author
Message
  Topic Search Topic Search  Topic Options Topic Options
my Macedonia View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 09-Oct-2008
Location: 🇲🇰🇨🇭
Online Status: Offline
Posts: 3962
  Quote my Macedonia Quote  Post ReplyReply #241 Posted: 10-Oct-2017 at 19:11
Авганистанска
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 13834
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #242 Posted: 19-Apr-2018 at 22:43
Изгледа дека ќе се надградува седиштето на Охридска банка (Сосиете женерал) во Скопје. Патем, Французите го продаваат својот удел во оваа банка, буквално се ослободуваат од сите удели во банките од Балканот, можеби и источна Европа. Можно е Охридска банка да биде купена од некоја друга европска или регионална банка.

За сè има вторпат
Back to Top
Dexter26 View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 19-Nov-2010
Online Status: Offline
Posts: 2035
  Quote Dexter26 Quote  Post ReplyReply #243 Posted: 20-Apr-2018 at 09:50
Previous
 
Вистинско нагрдување на прекрасен автентичен објект.
 
Ако постои компанија чии што компании секогаш зрачеле со автентичност, уникатност и убавина, тоа е Македонски Телеком и поранешен Мобимак, чие што поранешно седиште сега е во сопственост на Охридска Банка.
 
Ако толку многу им треба дополнителен деловен простор низ Скопјево, нека повелат нека си откупат деловен простор во некоја друга зграда или нека си изградат нова зграда за нивни потреби.


Edited by Dexter26 - 20-Apr-2018 at 11:31
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 13834
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #244 Posted: 17-May-2018 at 19:42
Originally posted by Џоле

Изгледа дека ќе се надградува седиштето на Охридска банка (Сосиете женерал) во Скопје. Патем, Французите го продаваат својот удел во оваа банка, буквално се ослободуваат од сите удели во банките од Балканот, можеби и источна Европа. Можно е Охридска банка да биде купена од некоја друга европска или регионална банка.За сè има вторпат
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 12641
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #245 Posted: 14-Jun-2018 at 10:28
Originally posted by Џоле

Originally posted by Џоле

Изгледа дека ќе се надградува седиштето на Охридска банка (Сосиете женерал) во Скопје. Патем, Французите го продаваат својот удел во оваа банка, буквално се ослободуваат од сите удели во банките од Балканот, можеби и источна Европа. Можно е Охридска банка да биде купена од некоја друга европска или регионална банка.

Денешна,завршиле веќе ги вадеа скелињата


Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 13834
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #246 Posted: 14-Jun-2018 at 14:09
Гостивар

За сè има вторпат
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 12641
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #247 Posted: 04-Aug-2018 at 10:40
СМС Деловен Центар(од фб)

Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 12641
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #248 Posted: 03-Nov-2018 at 09:28
Во Чаир,претпоставувам дека е деловен објект

Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 13834
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #249 Posted: 06-Dec-2018 at 11:38
Деловна зграда и склад за фирмата Адел во Тетовоhttp://bma.mk/eap/
За сè има вторпат
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 12641
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #250 Posted: 17-Dec-2018 at 14:28
Спроти ФОН претпоставувам дека е нешто деловноBack to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 12641
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #251 Posted: 19-Mar-2019 at 19:21
Салон за мебел Natuzzi Editions на бул.Ѓорче Петров(од фб)

Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 13834
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #252 Posted: 14-Apr-2019 at 19:59
Originally posted by stef4o

Спроти ФОН претпоставувам дека е нешто деловно...

И ова на ракрсницата кај бул. 8 септември и ул. СкупиEdited by Џоле - 14-Apr-2019 at 20:00
За сè има вторпат
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 13834
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #253 Posted: 16-Jun-2019 at 17:28
Во близина на ЖелиноЗа сè има вторпат
Back to Top
JOE View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 03-Feb-2010
Location: Bitola
Online Status: Offline
Posts: 193
  Quote JOE Quote  Post ReplyReply #254 Posted: 24-Jul-2019 at 14:24
SN Soobrakaen Centar

Back to Top
Enzo View Drop Down
Groupie
Groupie


Joined: 25-Jun-2019
Online Status: Offline
Posts: 57
  Quote Enzo Quote  Post ReplyReply #255 Posted: 24-Jul-2019 at 14:28
Originally posted by JOE

SN Soobrakaen Centar


Пристојно изгледа ова,кончено и во Битола нешто да се изгради....

Ај ако сакаш направи една тура од фотки да видиме што и дали има нешто ново што се гради низ Битола,па макар биле и станбени згради.
Back to Top
JOE View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 03-Feb-2010
Location: Bitola
Online Status: Offline
Posts: 193
  Quote JOE Quote  Post ReplyReply #256 Posted: 24-Jul-2019 at 14:31
Има доста нови објекти посебно во поранешна касарна, се градат нови згради и трговски(мислам Кам е инвеститор), на форумов нема многу членови од Битола да информираат. Ке се активирам повеќе наредниов период.

Поздрав
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 13834
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #257 Posted: 24-Jul-2019 at 18:33
Јас би рекол дека е страшен просек, освен со големината не импресионира со ништо друго, најмалку со изгледот.
За сè има вторпат
Back to Top
Мартин View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 04-Jan-2009
Online Status: Offline
Posts: 366
  Quote Мартин Quote  Post ReplyReply #258 Posted: 24-Jul-2019 at 19:34
Која е намената на објектов?
Back to Top
ironm View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 07-Jun-2018
Location: Frankfurt
Online Status: Offline
Posts: 886
  Quote ironm Quote  Post ReplyReply #259 Posted: 24-Jul-2019 at 21:12
Еве нешто повеќе на темата
--------------------------------------
Отворен „СН - сообраќаен центар“ во Битола

Синоќа со голема свеченост и официјалното беше отворен “СН - Сообраќаен центар“ во Битола.

Свеченоста започна со сечење на црвена лента, а потоа следуваше голем огномет и концерт на битолската поп дива, Каролина Гочева.

“СН сообраќаен центар“е лоциран на “Новачки пат“ и е првиот повеќе наменски објект од ваков вид во Битола.

 Во него има Станица за технички преглед, Центар за моторни возила, бар и ресторан, Тобако и кафуле.

Таму битолчани ќе можат да ги регистрираат автомобилите и тешките моторни возила, ќе имаат на располагање  автоперална, автомеханичарски и вулканизерски сервис, а во центарот ќе се продаваат и возилата на “Форд“ и “Тојота“.

https://kanal5.com.mk/articles/380036/otvoren-sn-soobrakjaen-centar-vo-bitola

Back to Top
JOE View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 03-Feb-2010
Location: Bitola
Online Status: Offline
Posts: 193
  Quote JOE Quote  Post ReplyReply #260 Posted: 25-Jul-2019 at 13:20
Дополнително деловни простории имаат фирми ќерки на содружниците кои се сопственици на објектот(вкупно 6).

Како што е

Осигурителна компанија
Финансиско друштво за кредитирање
ИТ Фирма
Туристичка агенција
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <1 1112131415 16>

Forum Jump Forum Permissions View Drop DownThis page was generated in 0.188 seconds.

Copyright ©2007 - 2021  build.mk

Коментарите на форумот претставуваат лично мислење на нивните автори и не претставуваат официјален став на build.mk.