build.mk Homepage
Forum Home Forum Home > Главни теми > Проекти > Деловни
  Active Topics Active Topics RSS Feed: Деловни објекти (општо)
  FAQ FAQ  Forum Search   Register Register  Login Login

Деловни објекти (општо)

Bookmark and Share
 Post Reply Post Reply Page  <1 1213141516>
Author
Message
  Topic Search Topic Search  Topic Options Topic Options
alexsend View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 11-May-2011
Location: Скопје, Центар
Online Status: Offline
Posts: 1766
  Quote alexsend Quote  Post ReplyReply #261 Posted: 02-Nov-2017 at 10:11
Во еден од погрдите делови од градот и таква "досадна коцка" е повеќе од доволна.
Јас Скопје никогаш не сум го замислувал вака.
Back to Top
xnx View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 05-Apr-2009
Online Status: Offline
Posts: 1895
  Quote xnx Quote  Post ReplyReply #262 Posted: 02-Nov-2017 at 11:07
ne bi se slozil, vo evropskite gradovi bas vo periferijata ima najinteresni razigrani objekti bidejki ima poveke prostor i sloboda za kreativno proektiranje
Back to Top
zabegan View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 01-Jul-2008
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 7072
  Quote zabegan Quote  Post ReplyReply #263 Posted: 06-Nov-2017 at 02:19
Originally posted by xnx

ne znam sto gledate odlicno vo objektov, lici na obicna dosadna kocka.
барем да беше досадна коцка... со рамкиве за прозорите гледам дека го фатила и него клетвата

а еве и еден друг проект од конкурсот за објектот


Edited by zabegan - 06-Nov-2017 at 02:24
Architects create dreams...politicians create nightmares
Back to Top
Dexter26 View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 19-Nov-2010
Online Status: Offline
Posts: 2035
  Quote Dexter26 Quote  Post ReplyReply #264 Posted: 06-Nov-2017 at 10:22
Previous
 
Не фала, подобро досадната коцка, со или без клетва, само не ова од сликата. Puke
Back to Top
zabegan View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 01-Jul-2008
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 7072
  Quote zabegan Quote  Post ReplyReply #265 Posted: 06-Nov-2017 at 19:32
Originally posted by Dexter26

Previous  Не фала, подобро досадната коцка, со или без клетва, само не ова од сликата. Puke

зошто? дека личи на грил? ок, малце буквален е, ама барем кај мене не се приметува и објектот сеуште личи на објект
Architects create dreams...politicians create nightmares
Back to Top
Dexter26 View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 19-Nov-2010
Online Status: Offline
Posts: 2035
  Quote Dexter26 Quote  Post ReplyReply #266 Posted: 06-Nov-2017 at 21:36
Previous
 
Малце премногу буквален - за мој вкус.
Back to Top
stef4o View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 2302
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #267 Posted: 22-Nov-2017 at 14:10
Prevzemeno od facebook

Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 12155
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #268 Posted: 08-Dec-2017 at 23:13
Мак Ауто СтарЗа сè има вторпат
Back to Top
MACK View Drop Down
Newbiе
Newbiе
Avatar

Joined: 23-Nov-2017
Online Status: Offline
Posts: 18
  Quote MACK Quote  Post ReplyReply #269 Posted: 09-Dec-2017 at 00:24
ova stambena ke bide ili delovna , negledam potreba za volku prostor za firmata
ili pak za izdavanje ke bide
Back to Top
stef4o View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 2302
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #270 Posted: 09-Dec-2017 at 08:51
Za izdavanje ke bide,realno zgradata e pregolema za potrebite na firmata. Samo steta sto ja izgradija tolku blisku do bulevarot.
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 12155
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #271 Posted: 07-Mar-2018 at 18:34
Нема некои големи промени...

За сè има вторпат
Back to Top
alexsend View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 11-May-2011
Location: Скопје, Центар
Online Status: Offline
Posts: 1766
  Quote alexsend Quote  Post ReplyReply #272 Posted: 07-Mar-2018 at 19:32
На овој мост треба уште една сообраќајна лента на место на долниот тротоар. И така таму нема некоја фрекфенција на пешаци за разлика од хаосој кој владее на сообраќајните ленти.
Јас Скопје никогаш не сум го замислувал вака.
Back to Top
ehrlich View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 31-May-2012
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 731
  Quote ehrlich Quote  Post ReplyReply #273 Posted: 09-Mar-2018 at 21:43

А не е лошо и обнова на постоечкиот асфалт, зашто се распаѓа.
Back to Top
zabegan View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 01-Jul-2008
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 7072
  Quote zabegan Quote  Post ReplyReply #274 Posted: 14-Mar-2018 at 04:05
Originally posted by alexsend

На овој мост треба уште една сообраќајна лента на место на долниот тротоар. И така таму нема некоја фрекфенција на пешаци за разлика од хаосој кој владее на сообраќајните ленти.
по не знам кој пат... џабе ќе додадеш трета лента ако делницта завршува во бедна раскрсница
Architects create dreams...politicians create nightmares
Back to Top
alexsend View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 11-May-2011
Location: Скопје, Центар
Online Status: Offline
Posts: 1766
  Quote alexsend Quote  Post ReplyReply #275 Posted: 14-Mar-2018 at 16:27
Точно бедна е, но може и тоа да се реши
Јас Скопје никогаш не сум го замислувал вака.
Back to Top
pbanks View Drop Down
Admin Group
Admin Group
Avatar

Joined: 01-Sep-2007
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 9032
  Quote pbanks Quote  Post ReplyReply #276 Posted: 14-Mar-2018 at 17:02
Зградава на Мерцедес е ужасна. Страшно е колку поради немање вкус или поради некакви заштеди знаат да унаказат цела зграда поради изборот на стаклото и рамките.


Back to Top
zabegan View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 01-Jul-2008
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 7072
  Quote zabegan Quote  Post ReplyReply #277 Posted: 14-Mar-2018 at 19:17
Originally posted by pbanks

Зградава на Мерцедес е ужасна. Страшно е колку поради немање вкус или поради некакви заштеди знаат да унаказат цела зграда поради изборот на стаклото и рамките.

слоганот на Скопје треба да биде „бело ПВЦ is love, бело ПВЦ is life“
Architects create dreams...politicians create nightmares
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 12155
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #278 Posted: 19-Apr-2018 at 22:43
Изгледа дека ќе се надградува седиштето на Охридска банка (Сосиете женерал) во Скопје. Патем, Французите го продаваат својот удел во оваа банка, буквално се ослободуваат од сите удели во банките од Балканот, можеби и источна Европа. Можно е Охридска банка да биде купена од некоја друга европска или регионална банка.

За сè има вторпат
Back to Top
Dexter26 View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 19-Nov-2010
Online Status: Offline
Posts: 2035
  Quote Dexter26 Quote  Post ReplyReply #279 Posted: 20-Apr-2018 at 09:50
Previous
 
Вистинско нагрдување на прекрасен автентичен објект.
 
Ако постои компанија чии што компании секогаш зрачеле со автентичност, уникатност и убавина, тоа е Македонски Телеком и поранешен Мобимак, чие што поранешно седиште сега е во сопственост на Охридска Банка.
 
Ако толку многу им треба дополнителен деловен простор низ Скопјево, нека повелат нека си откупат деловен простор во некоја друга зграда или нека си изградат нова зграда за нивни потреби.


Edited by Dexter26 - 20-Apr-2018 at 11:31
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 12155
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #280 Posted: 01-May-2018 at 08:29
За сè има вторпат
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <1 1213141516>

Forum Jump Forum Permissions View Drop DownThis page was generated in 0.125 seconds.

Copyright ©2007 - 2019  build.mk

Коментарите на форумот претставуваат лично мислење на нивните автори и не претставуваат официјален став на build.mk.