build.mk Homepage
Forum Home Forum Home > Главни теми > Проекти > Хотели и одморалишта
  Active Topics Active Topics
  FAQ FAQ  Forum Search   Register Register  Login Login

Marriott Skopje

Bookmark and Share
 Post Reply Post Reply Page  123 28>
Author
Message Reverse Sort Order
  Topic Search Topic Search  Topic Options Topic Options
Théoden View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 31-May-2018
Location: Р. Македонија
Online Status: Offline
Posts: 224
  Quote Théoden Quote  Post ReplyReply #1 Topic: Marriott Skopje
    Posted: 31-Dec-2018 at 16:37
Соба со поглед на урбана мафија. Clown
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 13233
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #2 Posted: 30-Dec-2018 at 20:57
Поглед од еден од балконите на МериотСе гледа и зградата на Настел во Центарцелата статија на линкот

https://thepointsoflife.boardingarea.com/marriott-skopje-hotel-review/
За сè има вторпат
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 13233
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #3 Posted: 27-Apr-2017 at 09:18
А пешаците кој ги е*е...

УТРЕ СЕ ОТВОРА ТЕРАСАТА НА „ДИСТРИКТ“ - БАР И РЕСТОРАН

Една година по отворањето на хотелот „Мериот“ во Скопје, утре официјално ќе биде отворена терасата на „Дистрикт“ - бар и ресторан. Лоцирана во срцето на градскиот плоштад, распространета на површина од 176 квадратни метри и со капацитет од 100 седечки места, терасата ќе им обезбеди на своите посетители модерна, комфорна и ексклузивна атмосфера за сите нивни приватни или пак професионални потреби. Преку софистицираниот дизајн на ентериерот во жолти, бели и сиви комбинации на бои, надополнет со врвната услуга и уникатното мени од главниот готвач Питер Татар, терасата на „Дистрикт“ гарантира единствено искуство од секоја посета.

„Голема чест ни претставува што сега можеме да кажеме дека омилениот бар и ресторан ’Дистрикт’ конечно ја доби својата целина. Работевме навистина напорно, но и со голема љубов на нашите посетители да им овозможиме ново и уникатно место каде ќе можат истовремено и да уживаат во добрата храна, но и да ги остваруваат своите работни средби“, изјави Јован Мицевски, генерален менаџер на „Дистрикт“.

Отворањето на терасата ќе се случува од 17 до 20 часот во рамките на веќе препознатливиот настан „Friday 50“, кој ресторанот го организира секој петок. Во овој период првите 50 гости кои на барот ќе ја искористат фразата „Friday 50“ добиваат бесплатен коктел, а за одличната забава ќе биде задолжен бендот на Филип Јовановски.

http://www.utrinski.mk/?ItemID=BF70773967CE644C9CF2C63C490768A6
За сè има вторпат
Back to Top
BOJAN View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 09-Sep-2008
Location: SKOPJE
Online Status: Offline
Posts: 3439
  Quote BOJAN Quote  Post ReplyReply #4 Posted: 02-Mar-2017 at 10:05
Меѓу новиот споменик и оваа нова тераса предлагам да стават баш уште еден рингишпил. А кај „Тифани“ да постават летечки чинии за да стигнеме до Камени мост.
Back to Top
xnx View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 05-Apr-2009
Online Status: Offline
Posts: 1913
  Quote xnx Quote  Post ReplyReply #5 Posted: 02-Mar-2017 at 10:01
tuka ke bide ko kaj ringishpilot isto, ke ne mozat dvajca da pominat odednas. dno dna.
Back to Top
alexsend View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 11-May-2011
Location: Скопје, Центар
Online Status: Offline
Posts: 1970
  Quote alexsend Quote  Post ReplyReply #6 Posted: 01-Mar-2017 at 16:14
Таму и така сонце не фаќа...
Јас Скопје никогаш не сум го замислувал вака.
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 13233
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #7 Posted: 01-Mar-2017 at 08:20
Originally posted by fichot

Некаква метална конструкција се створи од страната накај МТ чирот.


Дива лига сме, хаос на сите страни...

КОНСТРУКЦИЈА ЗА ЛЕТНА ТЕРАСА НИКНА ПОМЕЃУ КОМЕРЦИЈАЛНА БАНКА И „МЕРИОТ“Челична конструкција на речиси 200 квадратни метри се издигна деновиве во центарот на градот, помеѓу објектот на Комерцијална банка и хотелот „Мериот“. Работници секојдневно работат на монтирање на конструкцијата, додека минувачите се прашуваат што се гради сега на плоштадот „Македонија“.

„Не е ниту споменик, ниту некој нов објект. Станува збор за урбана опрема која ја поставува хотелот ‘Мериот‘ за летна тераса. Одобрението е издадено од Град Скопје“, не' информираа од градежната инспекција на Општина Центар.

Оттаму не беа во можност да кажат на колкава површина ќе се простира летната тераса. Единствено посочија дека направиле увид на терен и оти притоа констатирале дека „Мериот“ поставува урбана опрема со одобрение од Град Скопје. Инспекторите констатирале дека 27 отсто од земјиштето зафатено од конструкцијата е во државна сопственост, а останатиот дел е приватна сопственост на хотелот.

Од Градот, пак, не кажуваат на кого го издале одобрението за урбаната опрема и за каква намена. Единствено ни ја објаснија процедурата. „Град Скопје издава одобренија за поставување урбана опрема, додека контролата е во надлежност на Општината. Надлежен за ваков вид градба и контрола врз урбаната опрема е Општината и затоа информација треба да се побара од соодветната Општина“, велат од Градот.

Конструкцијата би требало наскоро да биде комплетно монтирана и уредена. Извесно е дека на неа ќе се работи секојдневно во пресрет на стартот на сезоната на летните тераси што почнува на 1 април. толку се ограничува движењето од таа страна. [/QUOTE]

http://www.utrinski.mk/?ItemID=D0575015A1BF1346B370E6B8C85BB79A
За сè има вторпат
Back to Top
xnx View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 05-Apr-2009
Online Status: Offline
Posts: 1913
  Quote xnx Quote  Post ReplyReply #8 Posted: 20-Feb-2017 at 10:47
ovdeka se sozdade cir isto kako i toj kaj telekom so luna parkot sto go postavija na maliot prolaz od kej na plostad. teski idioti se, neverojatno kakva nepismena bagra odlucuva za gradot.
Back to Top
fichot View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 02-Feb-2010
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 2463
  Quote fichot Quote  Post ReplyReply #9 Posted: 20-Feb-2017 at 02:12
Некаква метална конструкција се створи од страната накај МТ чирот. Супер што уш колку толку се ограничува движењето од таа страна.
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 13233
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #10 Posted: 08-Feb-2017 at 10:55
Добро изгледа од оваа перспективаизвор: Ина Многуфина (фејсбук)

Edited by Џоле - 08-Feb-2017 at 10:55
За сè има вторпат
Back to Top
fichot View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 02-Feb-2010
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 2463
  Quote fichot Quote  Post ReplyReply #11 Posted: 09-Dec-2016 at 20:18
Originally posted by Doni

Originally posted by fichot

Originally posted by Doni

Originally posted by ja_licno

Злобен народ цц..

Се што е направено од оваа влада не чини,што не е јасно ?

Градски ѕид,студентските домови,поштата тоа е СКОПЈЕ,УБАВИНА,МИЛИНА ! Мелем за очи кога го гледаш.....да ти дојде да си се убиеш од депресија


„Сосила убаjна не бидует.“
             - Прличев

Се согласувам,не можеш на прост исполитизиран народ научен на грдо да му вметнеш слика дека може и класа да се има во архитектурата.Класа? Аааа мислиш на стиропор класата.
Back to Top
Doni View Drop Down
Newbiе
Newbiе


Joined: 09-Nov-2016
Online Status: Offline
Posts: 9
  Quote Doni Quote  Post ReplyReply #12 Posted: 09-Dec-2016 at 11:16
Originally posted by fichot

Originally posted by Doni

Originally posted by ja_licno

Злобен народ цц..

Се што е направено од оваа влада не чини,што не е јасно ?

Градски ѕид,студентските домови,поштата тоа е СКОПЈЕ,УБАВИНА,МИЛИНА ! Мелем за очи кога го гледаш.....да ти дојде да си се убиеш од депресија


„Сосила убаjна не бидует.“
             - Прличев

Се согласувам,не можеш на прост исполитизиран народ научен на грдо да му вметнеш слика дека може и класа да се има во архитектурата.
Back to Top
fichot View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 02-Feb-2010
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 2463
  Quote fichot Quote  Post ReplyReply #13 Posted: 09-Dec-2016 at 02:43
Originally posted by Doni

Originally posted by ja_licno

Злобен народ цц..

Се што е направено од оваа влада не чини,што не е јасно ?

Градски ѕид,студентските домови,поштата тоа е СКОПЈЕ,УБАВИНА,МИЛИНА ! Мелем за очи кога го гледаш.....да ти дојде да си се убиеш од депресија


„Сосила убаjна не бидует.“
             - Прличев
Back to Top
Doni View Drop Down
Newbiе
Newbiе


Joined: 09-Nov-2016
Online Status: Offline
Posts: 9
  Quote Doni Quote  Post ReplyReply #14 Posted: 08-Dec-2016 at 13:49
Originally posted by ja_licno

Злобен народ цц..

Се што е направено од оваа влада не чини,што не е јасно ?

Градски ѕид,студентските домови,поштата тоа е СКОПЈЕ,УБАВИНА,МИЛИНА ! Мелем за очи кога го гледаш.....да ти дојде да си се убиеш од депресија

Edited by Doni - 08-Dec-2016 at 13:50
Back to Top
ja_licno View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 11-Aug-2015
Online Status: Offline
Posts: 110
  Quote ja_licno Quote  Post ReplyReply #15 Posted: 07-Dec-2016 at 20:11
Злобен народ цц..
Back to Top
Skopje 1982 View Drop Down
Newbie
Newbie
Avatar

Joined: 13-Nov-2016
Online Status: Offline
Posts: 27
  Quote Skopje 1982 Quote  Post ReplyReply #16 Posted: 07-Dec-2016 at 19:20
Не личи на ништо. Не постои главен град во Европа кој е во ваков хаос и ѓубре.
Back to Top
SkopjeZaVardar View Drop Down
Groupie
Groupie
Avatar

Joined: 13-Dec-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 66
  Quote SkopjeZaVardar Quote  Post ReplyReply #17 Posted: 07-Dec-2016 at 18:24
Мене на Пјонгјанг.
Back to Top
skoz13 View Drop Down
Groupie
Groupie


Joined: 07-Oct-2015
Online Status: Offline
Posts: 41
  Quote skoz13 Quote  Post ReplyReply #18 Posted: 07-Dec-2016 at 13:27
Мене ми личи на Севиља
Back to Top
Danndy View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 03-Sep-2010
Online Status: Offline
Posts: 410
  Quote Danndy Quote  Post ReplyReply #19 Posted: 07-Dec-2016 at 13:15
На која поточно „заличе“? Еве од десетина европски метрополи кои сум посетил, мене баш на никоја не ме потсеќа... баш спротивно

Edited by Danndy - 07-Dec-2016 at 13:16
Traveling.
Back to Top
SaraH View Drop Down
Newbiе
Newbiе
Avatar

Joined: 21-Feb-2016
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 0
  Quote SaraH Quote  Post ReplyReply #20 Posted: 04-Dec-2016 at 13:12
Преубаво. Конечно Скопје заличе на европска метропола.
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  123 28>

Forum Jump Forum Permissions View Drop DownThis page was generated in 0.188 seconds.

Copyright ©2007 - 2020  build.mk

Коментарите на форумот претставуваат лично мислење на нивните автори и не претставуваат официјален став на build.mk.