build.mk Homepage
Forum Home Forum Home > Главни теми > Проекти > Хотели и одморалишта
  Active Topics Active Topics
  FAQ FAQ  Forum Search   Register Register  Login Login

Marriott Skopje

Bookmark and Share
 Post Reply Post Reply Page  <1 2425262728>
Author
Message
  Topic Search Topic Search  Topic Options Topic Options
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 13216
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #501 Posted: 10-Apr-2016 at 19:15
фото: Бојана (google+)
За сè има вторпат
Back to Top
Navigator View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 02-May-2014
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 676
  Quote Navigator Quote  Post ReplyReply #502 Posted: 14-Apr-2016 at 00:21
Отворањето на хотелов ќе биде на 10 Мај
Back to Top
mr bombastic View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 10-Jun-2011
Online Status: Offline
Posts: 379
  Quote mr bombastic Quote  Post ReplyReply #503 Posted: 11-May-2016 at 02:06
Од која причина денес не се отвори хотелов знае ли некој, кај настана сеа куршлусот?
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 13216
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #504 Posted: 11-May-2016 at 07:17
Пред некој ден видов портир пред вратата, мислев дека е веќе отворен.
За сè има вторпат
Back to Top
Obedineta Makedonija View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 23-Aug-2011
Location: Macedonia
Online Status: Offline
Posts: 1638
  Quote Obedineta Makedonija Quote  Post ReplyReply #505 Posted: 11-May-2016 at 07:54
Originally posted by Џоле

Пред некој ден видов портир пред вратата, мислев дека е веќе отворен.


Денес е отварањето....
Создаваме за да имаме, а и тоа што го имаме треба да го чуваме такво какво што е !!!!
Back to Top
xnx View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 05-Apr-2009
Online Status: Offline
Posts: 1913
  Quote xnx Quote  Post ReplyReply #506 Posted: 11-May-2016 at 11:52
vnatre deluva mnogu moderno i ubavo
Back to Top
CenterCityKid View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 31-Aug-2011
Online Status: Offline
Posts: 131
  Quote CenterCityKid Quote  Post ReplyReply #507 Posted: 11-May-2016 at 15:58
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 13216
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #508 Posted: 11-May-2016 at 17:05
Уште едно гипсено чудовиште во центаротфото: миа.мк
За сè има вторпат
Back to Top
+Protagorist View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 01-Nov-2012
Online Status: Offline
Posts: 3514
  Quote +Protagorist Quote  Post ReplyReply #509 Posted: 11-May-2016 at 17:51

поарно стиропор него мермер, та ако се откачи некој панел да нема особен зијан :} него татко ми го вика Мерлин Македонија наместо Мериот Македонија, морам да признаам не е далеку од етикетата, вистина магично ја вади визурата дополнувајќи ја недоносеноста на Алексо односно постаментот на фонтаната .... што ќе биде кога се' ќе преслечат исцело, ќе остане вишок само тоа трезорот

што е до изгледот, во однос на сите хотели што ги имаме во Скопје за сега е без конкуренција, само со ова балустрираните огради кои изгледаат ко спасувачки чамци да не бидне профитабилен ко титаник, нив можеби подобро ќе беше да ги спрострат со ковано железо и тоа рамномерно по цела должина од галеријата а на ќошовите заоблено, исто и на терасата од кровот по ист аршин за да поткровјето двои вополн лик наместо бака скратено, ајде секогаш можат ваквата пренатрупана симетрија по гелендерите да ја разводнат со жардењери ....

исто и влезовите со бел алуминиум зрачат потпросечно, и тука би било логично да одат со црн алуминиум + ковано железо, или некоја бронзена атмосфера во тон со Алексо и фалангата


Edited by +Protagorist - 11-May-2016 at 17:55
HaјсилнoтoOpужјe е вo caмитeHac cинaпoвo3pнo co НaдeжВepaЉубoв
Back to Top
Dexter26 View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 19-Nov-2010
Online Status: Offline
Posts: 2035
  Quote Dexter26 Quote  Post ReplyReply #510 Posted: 11-May-2016 at 20:33
Ротирачка влезна врата на хотел во центарот на градот ?
 
Кој друг хотел во централното градско подрачје има ротирачка влезна врата ?
 
Барем знаеме дека Континентал, Холидеј Ин и Александар Палас немаат ротирачки влезни врати.
 
Ова со излозиве и вративе на приземјето покриени со хартија одвнатре ме потсетуваат на отворањето на легендарниот Фламинго во Лас Вегас - хотелот е отворен, но всушност не е отворен, бидејќи сеуште не е завршен. Rollin


Edited by Dexter26 - 11-May-2016 at 20:35
Back to Top
Z|evzek View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 10-Jun-2012
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 423
  Quote Z|evzek Quote  Post ReplyReply #511 Posted: 11-May-2016 at 21:23
Originally posted by Dexter26


Ротирачка влезна врата на хотел во центарот на градот ?  Кој друг хотел во централното градско подрачје има ротирачка влезна врата ?  Барем знаеме дека Континентал, Холидеј Ин и Александар Палас немаат ротирачки влезни врати.  Ова со излозиве и вративе на приземјето покриени со хартија одвнатре ме потсетуваат на отворањето на легендарниот Фламинго во Лас Вегас - хотелот е отворен, но всушност не е отворен, бидејќи сеуште не е завршен. Rollin


Другарче изгледа не си доволно шетан преглуп ти е аргументот ...
Back to Top
Obedineta Makedonija View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 23-Aug-2011
Location: Macedonia
Online Status: Offline
Posts: 1638
  Quote Obedineta Makedonija Quote  Post ReplyReply #512 Posted: 11-May-2016 at 21:31
Originally posted by Dexter26


Ротирачка влезна врата на хотел во центарот на градот ?  Кој друг хотел во централното градско подрачје има ротирачка влезна врата ?  Барем знаеме дека Континентал, Холидеј Ин и Александар Палас немаат ротирачки влезни врати.  Ова со излозиве и вративе на приземјето покриени со хартија одвнатре ме потсетуваат на отворањето на легендарниот Фламинго во Лас Вегас - хотелот е отворен, но всушност не е отворен, бидејќи сеуште не е завршен. Rollin
Ауу Другар, бриши коментарот или извини се. Најдобронамерна ми е забелешката - без да навлегувам во детали
Создаваме за да имаме, а и тоа што го имаме треба да го чуваме такво какво што е !!!!
Back to Top
zabegan View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 01-Jul-2008
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 7412
  Quote zabegan Quote  Post ReplyReply #513 Posted: 12-May-2016 at 02:13
морам да признаам дека сум импресиониран од изгледот на лобито на хотелов, конечно еден вкусен ентериер и просторна грандиозност која доликува на ексклузивен хотел

штета што е заробено во таква фасада
Architects create dreams...politicians create nightmares
Back to Top
iGi_PoP View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 09-Apr-2015
Online Status: Offline
Posts: 213
  Quote iGi_PoP Quote  Post ReplyReply #514 Posted: 12-May-2016 at 07:30
Za Makedonija e top.
Ima nekoj sliki od vnatre?
Back to Top
goranmitev View Drop Down
Newbiе
Newbiе
Avatar

Joined: 29-Jan-2015
Online Status: Offline
Posts: 12
  Quote goranmitev Quote  Post ReplyReply #515 Posted: 12-May-2016 at 10:18
Еве ако сакате да видите слики од внатре и колку чини престојот во хотелот.

http://www.booking.com/hotel/mk/skopje-marriott.en-gb.html
Back to Top
kultuzin View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 07-Nov-2010
Online Status: Offline
Posts: 3811
  Quote kultuzin Quote  Post ReplyReply #516 Posted: 12-May-2016 at 10:29
Originally posted by goranmitev


Еве ако сакате да видите слики од внатре и колку чини престојот во хотелот. http://www.booking.com/hotel/mk/skopje-marriott.en-gb.html
Гледав вчера и можам да кажам дека многу оскудни информации има на booking пред се недостасуваат повеќе фотографии од внатрешноста и собите. Мислам дека за хотел кој има сериозни намери уште на старт треба сериозно да се пристапи.

Back to Top
carver91 View Drop Down
Groupie
Groupie


Joined: 09-Mar-2015
Online Status: Offline
Posts: 91
  Quote carver91 Quote  Post ReplyReply #517 Posted: 12-May-2016 at 13:02
Da li je vistina da ce biti i Mariott u Gevgeliji?
Back to Top
alexgizh View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 07-Jan-2009
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 1968
  Quote alexgizh Quote  Post ReplyReply #518 Posted: 12-May-2016 at 13:59
Originally posted by goranmitev


Еве ако сакате да видите слики од внатре и колку чини престојот во хотелот. http://www.booking.com/hotel/mk/skopje-marriott.en-gb.html
Многу лесно се препознава дека сликите се всушност рендери. Се сомневам дека ги имаат завршено сите соби. Да беа готови, немаше посетата на новинарите да се ограничи само на краток прес во холот. Очекував да видиме некоја фотка од внатре, а и со погледот од балконите спрема плоштад Македонија. Вака излегува дека биле договорени за 11 мај, и прикрпиле нешто колку официјално да може да биде прогласен за отворен.
The only thing necessary for the triumph of evil is for good men to do nothing.
Back to Top
ja_licno View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 11-Aug-2015
Online Status: Offline
Posts: 110
  Quote ja_licno Quote  Post ReplyReply #519 Posted: 14-May-2016 at 22:44
Originally posted by zabegan

морам да признаам дека сум импресиониран од изгледот на лобито на хотелов, конечно еден вкусен ентериер и просторна грандиозност која доликува на ексклузивен хотел

штета што е заробено во таква фасада


Армиран бетон за тебе ако сакаш.

Најдобриот до сега хотел во градот..маана,предимензиониран.
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 13216
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #520 Posted: 06-Jun-2016 at 09:43
Џабе се менуваат фасади, кога странските туристи (во кои толку многу се колнат некои од нас), кога ќе дојдат во Скопјево и ќе отседнат во Мериот, го гледаат ова:линк до поголемата слика
https://pbs.twimg.com/media/CjW17Q-UkAILECV.jpg:large

извор: твитер

Edited by Џоле - 06-Jun-2016 at 09:44
За сè има вторпат
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <1 2425262728>

Forum Jump Forum Permissions View Drop DownThis page was generated in 0.094 seconds.

Copyright ©2007 - 2020  build.mk

Коментарите на форумот претставуваат лично мислење на нивните автори и не претставуваат официјален став на build.mk.