build.mk Homepage
Forum Home Forum Home > Главни теми > Проекти > Образовни
  Active Topics Active Topics
  FAQ FAQ  Forum Search   Register Register  Login Login

Универзитет Гоце Делчев

Bookmark and Share
 Post Reply Post Reply Page  <12
Author
Message
  Topic Search Topic Search  Topic Options Topic Options
Makedonij View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 08-Apr-2009
Location: Celje - Виница
Online Status: Offline
Posts: 2185
  Quote Makedonij Quote  Post ReplyReply #21 Posted: 05-Mar-2014 at 18:00


ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ ЗАСТАНА ПРЕД НОВИОТ РЕКТОРАТ НА ШТИПСКИОТ УНИВЕРЗИТЕТ


ЈАС ГО РАЗБИРАМ СВЕТОТ КАКО ПОЛЕ НА КУЛТУРЕН НАТПРЕВАР...ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ
Back to Top
Makedonij View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 08-Apr-2009
Location: Celje - Виница
Online Status: Offline
Posts: 2185
  Quote Makedonij Quote  Post ReplyReply #22 Posted: 27-Apr-2014 at 09:36
https://scontent-b-vie.xx.fbcdn.net/hphotos-ash3/t1.0-9/1897966_638831799485401_1618379246_n.jpg

ЈАС ГО РАЗБИРАМ СВЕТОТ КАКО ПОЛЕ НА КУЛТУРЕН НАТПРЕВАР...ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ
Back to Top
Makedonij View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 08-Apr-2009
Location: Celje - Виница
Online Status: Offline
Posts: 2185
  Quote Makedonij Quote  Post ReplyReply #23 Posted: 27-Apr-2014 at 09:37
https://scontent-b-vie.xx.fbcdn.net/hphotos-ash3/t1.0-9/p180x540/1604867_638831346152113_88267841_n.jpg
https://scontent-a-vie.xx.fbcdn.net/hphotos-prn2/t1.0-9/p180x540/1800219_638831506152097_1611201044_n.jpg

ЈАС ГО РАЗБИРАМ СВЕТОТ КАКО ПОЛЕ НА КУЛТУРЕН НАТПРЕВАР...ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ
Back to Top
Makedonij View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 08-Apr-2009
Location: Celje - Виница
Online Status: Offline
Posts: 2185
  Quote Makedonij Quote  Post ReplyReply #24 Posted: 27-Apr-2014 at 09:37
https://scontent-b-vie.xx.fbcdn.net/hphotos-frc1/t1.0-9/q75/s720x720/1925157_638831409485440_682427506_n.jpg
https://fbcdn-sphotos-a-a.akamaihd.net/hphotos-ak-prn2/t1.0-9/q73/s720x720/1688401_638831689485412_1150320389_n.jpg
ЈАС ГО РАЗБИРАМ СВЕТОТ КАКО ПОЛЕ НА КУЛТУРЕН НАТПРЕВАР...ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 14157
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #25 Posted: 27-Apr-2014 at 09:52
Македониј, ако не се лажам, ова е реновираната зграда (не знам дали е управата на универзитетот, предавални или нешто друго) за која се пишуваше неодамна по медиумите?
За сè има вторпат
Back to Top
Makedonij View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 08-Apr-2009
Location: Celje - Виница
Online Status: Offline
Posts: 2185
  Quote Makedonij Quote  Post ReplyReply #26 Posted: 27-Apr-2014 at 09:58
Rektoratot
ЈАС ГО РАЗБИРАМ СВЕТОТ КАКО ПОЛЕ НА КУЛТУРЕН НАТПРЕВАР...ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 14157
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #27 Posted: 15-Sep-2014 at 17:39
Штипскиот Универзитет го претстави новиот Ректорат

На Универзитетот „Гоце Делчев“ во Штип, започна новата академска година а симболично на јавноста и беше претставен новиот Ректорат кој се наоѓа во некогашното училиште во Ново Село каде своевремено учителствувал Гоце Делчев. Задржувајчи ја градежната компонента, со обнова на фасадата и внатрешноста, штипскиот универзитет на кој студираат околу 20.000 студенти продолжува со успесите. Како што напомена ректорот проф.д-р Саша Митрев, оваа високо-образовна институција е гордоста на Штип. Новиот Ректорат нуди перфектни услови за работа за вработените, располага со совршена сала за состаноци на Универзитетскиот Сенат, во која можат да се оддржуваат и други средби на највиоско ниво, а во присуство на Заменик министерот за образование и наука, Спиро Ристовски и градоначалникот на Штип, прим.м-р Илчо Захариев, беше претставена и спомен-бистата на Гоце Делчев пред објектот на Ректоратот.

http://www.1.mk/galerija-stipskiot-univerzitet-go-pretstavi-noviot-rektorat/
За сè има вторпат
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 14157
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #28 Posted: 15-Jun-2016 at 20:36
За сè има вторпат
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 15032
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #29 Posted: 28-Nov-2020 at 16:23
Реконструкција и адаптација на постоечки стар објект, во нов модерен објект, со дворно уредување.
Ректорат на Универзитет ,,Гоце Делчев” во Штип.Санација, адаптација и дворно уредување на постоечки објект во нов модерен објект.
Кампус 2 на Универзитет ,,Гоце Делчев” во Штип.

https://www.facebook.com/bauinzenering
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <12

Forum Jump Forum Permissions View Drop DownThis page was generated in 0.094 seconds.

Copyright ©2007 - 2022  build.mk

Коментарите на форумот претставуваат лично мислење на нивните автори и не претставуваат официјален став на build.mk.