build.mk Homepage
Forum Home Forum Home > Главни теми > Проекти > Административни
  Active Topics Active Topics
  FAQ FAQ  Forum Search   Register Register  Login Login

Општинска зграда Карпош

Bookmark and Share
 Post Reply Post Reply Page  <1 567
Author
Message
  Topic Search Topic Search  Topic Options Topic Options
stef4o View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 2995
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #121 Posted: 27-Jan-2018 at 17:25
Sto bidna so objektov ima li nekoja promena??
Back to Top
Staro Skopje View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 07-May-2013
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 1519
  Quote Staro Skopje Quote  Post ReplyReply #122 Posted: 23-Feb-2018 at 00:15
Дали новиот градоначалник досега има кажано нешто за оваа грозотија, и дали има можност за кривична одговорност за инволвираните во изградбата затоа што објектов воопшто не се совпаѓа со прикажаното на рендерот? Колку пари чини и дали ќе се промени неговата фасада, па и конструкција за да личи на планираното?
Градот убав никна, но го откорнаа
Back to Top
iGi_PoP View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 09-Apr-2015
Online Status: Offline
Posts: 213
  Quote iGi_PoP Quote  Post ReplyReply #123 Posted: 23-Feb-2018 at 19:50
Originally posted by Staro Skopje

Дали новиот градоначалник досега има кажано нешто за оваа грозотија, и дали има можност за кривична одговорност за инволвираните во изградбата затоа што објектов воопшто не се совпаѓа со прикажаното на рендерот? Колку пари чини и дали ќе се промени неговата фасада, па и конструкција за да личи на планираното?


Haha, a ti mislese ke izleze kako na renderot? Big%20smile

Renderot e samo za prodazba i pravnenje "budjet" za izvedba se koristi pomalce od polovina budjet, taka da dobivas nekoja kvazi izvedba ...  za sreka moze da se pokrie so stiropor Roll%20eyes


Edited by iGi_PoP - 23-Feb-2018 at 19:50
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 12385
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #124 Posted: 24-Nov-2019 at 16:34
Да се потсетиме...За сè има вторпат
Back to Top
stef4o View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 2995
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #125 Posted: 24-Nov-2019 at 19:48
Niskava bi mozela da se oznaci za stopirana bidejki tuka veke so godini nema aktivnost a ocigledno deka nema ni da ima vo dogledno vreme,za ovoj objekt nikoj nisto ne spomnuva,prasanje e uste kolku vreme ke stoi vaka...
Back to Top
ehrlich View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 31-May-2012
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 759
  Quote ehrlich Quote  Post ReplyReply #126 Posted: 25-Nov-2019 at 19:18
Исто како за несудената зграда на Општина Ѓорче Петров
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <1 567

Forum Jump Forum Permissions View Drop DownThis page was generated in 0.250 seconds.

Copyright ©2007 - 2019  build.mk

Коментарите на форумот претставуваат лично мислење на нивните автори и не претставуваат официјален став на build.mk.