build.mk Homepage
Forum Home Forum Home > Главни теми > Проекти > Верски
  Active Topics Active Topics
  FAQ FAQ  Forum Search   Register Register  Login Login

Соб.храм Успение на Пресвета Богородица - Струмица

Bookmark and Share
 Post Reply Post Reply Page  <1 78910>
Author
Message
  Topic Search Topic Search  Topic Options Topic Options
kultuzin View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 07-Nov-2010
Online Status: Offline
Posts: 3811
  Quote kultuzin Quote  Post ReplyReply #161 Posted: 04-Oct-2015 at 22:39
Ovde apsolutno nisto ne se slucuva.
Back to Top
tiberix View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 15-Aug-2011
Location: Sofia
Online Status: Offline
Posts: 284
  Quote tiberix Quote  Post ReplyReply #162 Posted: 05-Oct-2015 at 06:39
Previous Епа нема локални избори...


Edited by tiberix - 05-Oct-2015 at 06:40
Back to Top
tiberix View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 15-Aug-2011
Location: Sofia
Online Status: Offline
Posts: 284
  Quote tiberix Quote  Post ReplyReply #163 Posted: 05-Oct-2015 at 12:35
Инаку, гледам темава е отворена и на страницата на Дежурна критика на Фејсбук:
https://www.facebook.com/dezurnakritika/photos/pb.1416873778630255.-2207520000.1444044869./1447549608896005/?type=3&theater


Edited by tiberix - 05-Oct-2015 at 12:36
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 14159
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #164 Posted: 03-Jun-2017 at 22:07
Успение на Пресвета Богородица во Струмица, моментална состојба

За сè има вторпат
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 15042
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #165 Posted: 15-Apr-2021 at 17:32
Ќе почнат/продолжат со градба повторно,пред 3-4 дена местеле кран

https://www.facebook.com/baukop.dooel
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 15042
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #166 Posted: 10-Jul-2021 at 10:16
Неодамна почнавме со изградба на светиот храм ,,Успение на Пресвета Богородица'' во Струмица. Погледнете дел од атмосфера на нашето градилиште.

https://www.facebook.com/ElenaLukaEngineering/
Back to Top
user8642 View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 18-May-2020
Online Status: Offline
Posts: 1768
  Quote user8642 Quote  Post ReplyReply #167 Posted: 10-Jul-2021 at 12:06
Ќе се довршат ли конечно овие објекти како овој во Струмица, Битола, Ново Лисиче. Тој па у Битола, за град со толкава дијаспора, е недозволиво да стои така со години.
Back to Top
гитардемон View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 19-Feb-2008
Online Status: Offline
Posts: 5361
  Quote гитардемон Quote  Post ReplyReply #168 Posted: 10-Jul-2021 at 12:36

Сите тие печалбари се остарени или веќе починати. Младите втора генерација сигурно нема да ти донираат за црква во стари крај. А пак младите прва генерација не сакаат да ја навидат Македонија затоа и си заминале.
Arguing on the internet is like running at the special olympics. Even if you win, you're still retarded.
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 15042
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #169 Posted: 12-Jul-2021 at 12:09


https://www.facebook.com/ElenaLukaEngineering
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 15042
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #170 Posted: 13-Aug-2021 at 10:15


https://www.facebook.com/ElenaLukaEngineering
Back to Top
Denko View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 14-Aug-2010
Online Status: Offline
Posts: 2122
  Quote Denko Quote  Post ReplyReply #171 Posted: 13-Aug-2021 at 13:01
Ako dobro pamtam izgradbata pocna 1991g. i eve do kade e stignato za 30 godini.
Back to Top
гитардемон View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 19-Feb-2008
Online Status: Offline
Posts: 5361
  Quote гитардемон Quote  Post ReplyReply #172 Posted: 13-Aug-2021 at 15:16

Оти МПЦ чека на донации од стадото, другите пари се за џипови.
Arguing on the internet is like running at the special olympics. Even if you win, you're still retarded.
Back to Top
Denko View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 14-Aug-2010
Online Status: Offline
Posts: 2122
  Quote Denko Quote  Post ReplyReply #173 Posted: 13-Aug-2021 at 15:26
Originally posted by гитардемон


Оти МПЦ чека на донации од стадото, другите пари се за џипови.
Site golemi vernici, a nikoj ne se faka za djebot. Makedoncite se alergicni na plakanje a sakaat se da imaat i da funkcionira besprekorno!
Back to Top
user8642 View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 18-May-2020
Online Status: Offline
Posts: 1768
  Quote user8642 Quote  Post ReplyReply #174 Posted: 13-Aug-2021 at 20:41
Ова го почна мислам фамилија Заеви нели нешто беа, додека премиерот беше градоначалник, ако добро памтам. Мислам дека воопшто не е од 90ти. Од 90ти е црквата во Битола што остана така запоставена недоградена.
Back to Top
JovanOdGjorche View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 13-Oct-2012
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 462
  Quote JovanOdGjorche Quote  Post ReplyReply #175 Posted: 14-Aug-2021 at 14:02
Битола и селата со децении имигрираат во Аустрелија барем да фрлеа по некој долар да стои така. Не знам што да кажам, нека не почнуваат такви објекти ако немаат пари.

Edited by JovanOdGjorche - 14-Aug-2021 at 14:03
And something, somewhere was lost in 1938...
Back to Top
Denko View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 14-Aug-2010
Online Status: Offline
Posts: 2122
  Quote Denko Quote  Post ReplyReply #176 Posted: 14-Aug-2021 at 15:51
Originally posted by user8642

Ова го почна мислам фамилија Заеви нели нешто беа, додека премиерот беше градоначалник, ако добро памтам. Мислам дека воопшто не е од 90ти. Од 90ти е црквата во Битола што остана така запоставена недоградена.
Ova e definitivno od pocetokot na 90tite. Svedok sum a i dobto pamtam. Zaev go "restartirase" proektot koj bese zamrznat i koj izgleda povtorno ke zamrzne.
Back to Top
hcitrS View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 27-Nov-2015
Online Status: Offline
Posts: 741
  Quote hcitrS Quote  Post ReplyReply #177 Posted: 16-Aug-2021 at 16:11
А колку кошта изградба на едне ваков објект у ствари, ориентационо? Ете, не мора скроз до последната фреска, ама да се издигне, покрие и фасадира, колку да не стои руина.
Back to Top
FT View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 22-Jun-2010
Location: Kocani
Online Status: Offline
Posts: 480
  Quote FT Quote  Post ReplyReply #178 Posted: 16-Aug-2021 at 17:03
Originally posted by hcitrS

А колку кошта изградба на едне ваков објект у ствари, ориентационо? Ете, не мора скроз до последната фреска, ама да се издигне, покрие и фасадира, колку да не стои руина.

Ваљда колку два-три џипа на бизнисмените.
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 15042
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #179 Posted: 27-Aug-2021 at 15:07


https://www.facebook.com/ElenaLukaEngineering
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 15042
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #180 Posted: 23-Sep-2021 at 12:04
https://www.facebook.com/ElenaLukaEngineering
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <1 78910>

Forum Jump Forum Permissions View Drop DownThis page was generated in 0.109 seconds.

Copyright ©2007 - 2022  build.mk

Коментарите на форумот претставуваат лично мислење на нивните автори и не претставуваат официјален став на build.mk.