build.mk Homepage
Forum Home Forum Home > Главни теми > Проекти > Деловни
  Active Topics Active Topics RSS Feed: Од регионот и од светот
  FAQ FAQ  Forum Search   Register Register  Login Login

Од регионот и од светот

Bookmark and Share
 Post Reply Post Reply Page  <1 1516171819 20>
Author
Message
  Topic Search Topic Search  Topic Options Topic Options
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 12886
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #321 Posted: 17-Oct-2019 at 09:12
Темишвар, Романија

Iulius Town - UBC0 | 155m | 27 flдел од комплексот што е веќе пуштен во употреба

За сè има вторпат
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 12886
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #322 Posted: 17-Oct-2019 at 09:13


За сè има вторпат
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 12886
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #323 Posted: 17-Oct-2019 at 09:16
Атина, Грција


За сè има вторпат
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 12886
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #324 Posted: 17-Oct-2019 at 09:16
Атина

Butterfly Office BuildingЗа сè има вторпат
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 12886
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #325 Posted: 18-Oct-2019 at 09:39
Ајде да видиме што се гради малку посеверно - Литванија:

Вилнус

......

...

............За сè има вторпат
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 12886
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #326 Posted: 18-Oct-2019 at 09:45


...

.........

За сè има вторпат
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 12886
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #327 Posted: 18-Oct-2019 at 09:55

......

......

За сè има вторпат
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 12886
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #328 Posted: 18-Oct-2019 at 10:00
Каунас, Литванија......

...

...За сè има вторпат
Back to Top
ehrlich View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 31-May-2012
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 895
  Quote ehrlich Quote  Post ReplyReply #329 Posted: 18-Oct-2019 at 22:31
Уште под импресии од проектот во Темишвар
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 12886
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #330 Posted: 24-Oct-2019 at 10:16
Новата зграда на Босналијек во Сараево

За сè има вторпат
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 12886
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #331 Posted: 24-Oct-2019 at 10:25
SOFIA OFFICE CENTER

...

И два проекта во најава:

За сè има вторпат
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 12886
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #332 Posted: 20-Nov-2019 at 18:00
СофијаЗа сè има вторпат
Back to Top
Staro Skopje View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 07-May-2013
Location: Skopje
Online Status: Online
Posts: 1977
  Quote Staro Skopje Quote  Post ReplyReply #333 Posted: 23-Jan-2020 at 12:51
Модернизирање на фасади на деловни згради, Белград
Originally posted by Rascian;163269370

Novi projekat investitora koji modernizuju stare poslovne zgrade .Originally posted by Bela Sova;163260272

Македонска 44Пројекат М44

Мarera Properties


Градот убав никна, но го откорнаа
Back to Top
David View Drop Down
Groupie
Groupie


Joined: 05-Feb-2020
Online Status: Offline
Posts: 72
  Quote David Quote  Post ReplyReply #334 Posted: 19-May-2020 at 11:57
Еве еден проект од Атина за кој не сретнав да биде постиран овде,се вика "Hellinikon" каде слично како кај нас која влада ќе дојде ветува негово реализирање ама слабо им оди и овој пат..
Планирани се изградба на казина,деловни и трговски центри,хотели,најголем крајбрежен парк во Европа,еко домови,пристап до местото со трамвај и метрo,туристички атракции....

[IMG]https://greekcitytimes.com/wp-content/uploads/2019/10/cas-768x475.jpg[IMG]

Еве и видео како би изгледал
https://www.youtube.com/watch?v=RmwIap4zwMU
Back to Top
гитардемон View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 19-Feb-2008
Online Status: Offline
Posts: 4663
  Quote гитардемон Quote  Post ReplyReply #335 Posted: 19-May-2020 at 13:50
Тоа е стариот аеродром, кој беше затворен пред олимпијадата во 2004, и на негово место беа изградени терените за софтбол и бејзбол, за кајакарење итн. Направија убава пешачка зона покрај морето но од најавениот проект нема ништо засега.
Arguing on the internet is like running at the special olympics. Even if you win, you're still retarded.
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 12886
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #336 Posted: 23-May-2020 at 09:19
Деловни згради што се градат моментално во Софија

За сè има вторпат
Back to Top
user8642 View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 18-May-2020
Online Status: Offline
Posts: 246
  Quote user8642 Quote  Post ReplyReply #337 Posted: 23-May-2020 at 12:57
Браво, . Додека ние кажуваме за Бугарија вицови излезени од мода пред 30 години, Софија гази напред! Што побрзо се поврземе саглам со овој град инфраструктурно, тоа подобро!
Back to Top
Kid_A View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 24-Nov-2014
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 452
  Quote Kid_A Quote  Post ReplyReply #338 Posted: 23-May-2020 at 13:28
Originally posted by user8642

Браво, . Додека ние кажуваме за Бугарија вицови излезени од мода пред 30 години, Софија гази напред! Што побрзо се поврземе саглам со овој град инфраструктурно, тоа подобро!


Земја со близу 7 милиони луѓе има едвај 3-4 града кои се развиваат и личат на нешто. Прошетај по бугарските помали градови и села. Мизерија.


Софија, освен центарот, има и многу грди предградија и градски населби. Цели commie блокови запуштени. Во тој град не сум бил еднаш, туку 100 пати. И ова не го кажувам низ некоја национална призма, туку врз тоа што го гледам.

За една земја не е важно само главниот град да се развива. Сите главни градови се развиваат. Тоа е најлошото сценарио. Цело бугарско население мигрира во 4-5 градови или Западна Европа. За 20 години огромен дел од територијата нема да им е населена.


Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 12886
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #339 Posted: 23-May-2020 at 14:13
Па, и ние не сме нешто подобри, тие имаат 3-4 града, ние само еден и таму се пикаат сите.
За сè има вторпат
Back to Top
гитардемон View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 19-Feb-2008
Online Status: Offline
Posts: 4663
  Quote гитардемон Quote  Post ReplyReply #340 Posted: 23-May-2020 at 14:57
Originally posted by Џоле

Па, и ние не сме нешто подобри, тие имаат 3-4 града, ние само еден и таму се пикаат сите.


Дефинитивно не сме подобри. Кај нас тие што го одбрале Скопје го одбрале од мака и неможност да заминат странство, а не од љубов кон Македонија. Во Бугарија барем имаат отворени врати кон цела ЕУ, и пак ја одбрале Бугарија.
Arguing on the internet is like running at the special olympics. Even if you win, you're still retarded.
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <1 1516171819 20>

Forum Jump Forum Permissions View Drop DownThis page was generated in 0.156 seconds.

Copyright ©2007 - 2020  build.mk

Коментарите на форумот претставуваат лично мислење на нивните автори и не претставуваат официјален став на build.mk.