build.mk Homepage
Forum Home Forum Home > Главни теми > Проекти > Хотели и одморалишта
  Active Topics Active Topics RSS Feed: Double Tree Hilton - Skopje
  FAQ FAQ  Forum Search   Register Register  Login Login

Double Tree Hilton - Skopje

Bookmark and Share
 Post Reply Post Reply Page  <1 91011
Author
Message
  Topic Search Topic Search  Topic Options Topic Options
<Fresno> View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 13-Jun-2010
Online Status: Offline
Posts: 482
  Quote <Fresno> Quote  Post ReplyReply #201 Posted: 05-Feb-2018 at 11:33
Фонтана?
Back to Top
stef4o View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 1456
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #202 Posted: 05-Feb-2018 at 12:07
Па да фонтана би требало да е како дел од партерното уредување.
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 11761
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #203 Posted: 07-Mar-2018 at 18:32
За сè има вторпат
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 11761
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #204 Posted: 20-Mar-2018 at 18:38
Фасадата во живо изгледа многу фино, баш ми се допаѓа, можеби не се забележува на фотографијава:

За сè има вторпат
Back to Top
xnx View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 05-Apr-2009
Online Status: Offline
Posts: 1879
  Quote xnx Quote  Post ReplyReply #205 Posted: 21-Mar-2018 at 11:37
fino deluva fasadava
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 11761
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #206 Posted: 17-Jun-2018 at 20:04
Имам впечаток дека работите не се напреднати нешто многу...За сè има вторпат
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 11761
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #207 Posted: 09-Sep-2018 at 15:07
Бавно, побавно, најбавно се гради...

За сè има вторпат
Back to Top
stef4o View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 1456
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #208 Posted: 09-Sep-2018 at 15:33

Од надвор веќе долг период е вака споредено со претходниот пост само логото го ставиле.
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 11761
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #209 Posted: 01-Dec-2018 at 15:51
Мал напредок (натстрешница на влезовите и други ситници, како и уреден двор, можеби не се забележува на сликиве)За сè има вторпат
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <1 91011

Forum Jump Forum Permissions View Drop DownThis page was generated in 0.109 seconds.

Copyright ©2007 - 2018  build.mk

Коментарите на форумот претставуваат лично мислење на нивните автори и не претставуваат официјален став на build.mk.