build.mk Homepage
Forum Home Forum Home > Главни теми > Проекти > Хотели и одморалишта
  Active Topics Active Topics
  FAQ FAQ  Forum Search   Register Register  Login Login

Double Tree Hilton - Skopje

Bookmark and Share
 Post Reply Post Reply Page  <1234 11>
Author
Message
  Topic Search Topic Search  Topic Options Topic Options
FoSsiL View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 01-Mar-2009
Location: Аеродром
Online Status: Offline
Posts: 4699
  Quote FoSsiL Quote  Post ReplyReply #21 Posted: 15-Jun-2010 at 14:51

  попатно.... забележавте дека едниот автобус... тој кремастиот Волво го нема.....  

едит: забележивте е забележавте Big%20smileEdited by FoSsiL - 15-Jun-2010 at 14:56
Back to Top
Cloverstack View Drop Down
Admin Group
Admin Group
Avatar

Joined: 01-Sep-2007
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 12452
  Quote Cloverstack Quote  Post ReplyReply #22 Posted: 15-Jun-2010 at 15:12
Океј, нишкава е сега средена, потребните постови од други нишки се копирани или преместени овде, а дискусијата за дијалектите е избришана  Cheers
Back to Top
lslcrew View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 14-Jan-2008
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 10988
  Quote lslcrew Quote  Post ReplyReply #23 Posted: 15-Jun-2010 at 15:17
Добро, а зашто толкаво комплексно име за нишкава. Наједноставно Хотел Stone Bridge Аеродром.
Back to Top
Cloverstack View Drop Down
Admin Group
Admin Group
Avatar

Joined: 01-Sep-2007
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 12452
  Quote Cloverstack Quote  Post ReplyReply #24 Posted: 15-Jun-2010 at 15:20
Ама тоа би сугерирало дека хотелот така ќе се вика, а за тоа нема никаква информација.
Back to Top
SkyBoy View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar
Suspended

Joined: 24-Feb-2010
Online Status: Offline
Posts: 738
  Quote SkyBoy Quote  Post ReplyReply #25 Posted: 15-Jun-2010 at 18:03
Па тогаш стави го во наводници де "Стоун Бриџ Хотел" Аеродром Big%20smile како дотичните подоле, алудираш на инвеститорот засега..
 
Originally posted by lslcrew

“Стоун Бриџ Хотел“ ќе гради хотел во Аеродром

Скопската компанијата “Стоун Бриџ Хотел“ е избрана за најповолен понудувач на јавното наддавање за локацијата намената за изградба на хотел во општината Аеродром, соопшти Министерството за транспорт и врски.

За локацијата со вкупна површина од 5 175 метри квадратни “Стоун Бриџ Хотел“ понудиле 33 637 500 денари.

“Најповолниот понудувач е должен во рок од 15 дена од приемот на писменото известување кое Комисијата го издава по завршувањето на Јавното наддавање да ги уплати средствата согласно постигната крајна цена од наддавањето. Доколку најповолниот понудувач не ги уплати средства во утврдениот рок, ќе се смета дека градежното земјиште не е отуѓено, нема да се пристапи кон склучување на договор за отуѓување и депонираните средства на најповолниот понудувач нема да му бидат вратени“, велат од Транспорт.

Компанијата има рок од девет месеци по потпишувањето на договорот да обезбеди дозвола за градба, а потоа хотелот да се изгради во роковите согласно Законот за градба. Ако објектот не биде изграден во законските рокови, договорот ќе биде раскинат.

http://www.netpress.com.mk/vest.asp?id=72281&kategorija=2
Back to Top
FoSsiL View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 01-Mar-2009
Location: Аеродром
Online Status: Offline
Posts: 4699
  Quote FoSsiL Quote  Post ReplyReply #26 Posted: 18-Jun-2010 at 16:00

го заградија целосно, ќе треба од повисоко да се слика...... во потреага сум по место, но зависи како ќе се одвиваат работите..... можеби брзо ќе излезе на површина и над оградата.... но ќе видиме.......

јас му давам 2 години до целосна изградба..... 2,5 до отварање..........

пс. најверојатно мостот ќе биде добро место за сликање..... и така парцелата е пониска од околните површини.....Edited by FoSsiL - 18-Jun-2010 at 16:02
Back to Top
La Linea View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 07-Nov-2007
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 2067
  Quote La Linea Quote  Post ReplyReply #27 Posted: 19-Jun-2010 at 00:10
Забеган, ако добро памтам ти имаше поглед на местово? Или некој друг член на форумов живееше тука?
Помогнете во Македонската Википедија - Слободна енциклопедија!
Back to Top
FoSsiL View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 01-Mar-2009
Location: Аеродром
Online Status: Offline
Posts: 4699
  Quote FoSsiL Quote  Post ReplyReply #28 Posted: 21-Jun-2010 at 18:48

имам јас ќе сликам.... само брат ми ми го собра телефонот сега..... а асална камера немам... но ќе заврши работа

а баш сакав да сликам......

се подготвуваат.......

поминаа едно 6-7 шлепери со арматури и други метални материјали..... и уште стигаат...сега баш помина еден........... а еден титка, рикверц беше... мајка ми мислеше нешто до компјутерот да не е.......

има и една дигалка..... и колку што гледам три паркирани шлепери..... 

сепак мислам дека прво ќе треба да ископаат уште за темели... така и ќе биде... 

ќе видиме деновиве

Back to Top
FoSsiL View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 01-Mar-2009
Location: Аеродром
Online Status: Offline
Posts: 4699
  Quote FoSsiL Quote  Post ReplyReply #29 Posted: 21-Jun-2010 at 18:50
се уште не гледам некоја табла да имаат поставено..... ама и ова лисјава и гранкиве од дрвава многу ми сметаат...........
Back to Top
Djole88 View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 28-May-2008
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 611
  Quote Djole88 Quote  Post ReplyReply #30 Posted: 21-Jun-2010 at 22:57
јас во среда ќе сликнам од мостот, од таму проаѓам за на факултет
Back to Top
FoSsiL View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 01-Mar-2009
Location: Аеродром
Online Status: Offline
Posts: 4699
  Quote FoSsiL Quote  Post ReplyReply #31 Posted: 22-Jun-2010 at 12:53

еве нешто од денес.... вчера што се истовараа...... се гледа малку и од позади како се полни дупката...... 

се гледаат и двата Волво автобуси.... пак ги вратија...и уште седат така.... помислив да не биле да ги регистрираат.... ама табличките им е се уште странски.....

Back to Top
FoSsiL View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 01-Mar-2009
Location: Аеродром
Online Status: Offline
Posts: 4699
  Quote FoSsiL Quote  Post ReplyReply #32 Posted: 22-Jun-2010 at 17:53
треба да се шири Авној и тоа што побрзо......
Back to Top
FoSsiL View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 01-Mar-2009
Location: Аеродром
Online Status: Offline
Posts: 4699
  Quote FoSsiL Quote  Post ReplyReply #33 Posted: 03-Jul-2010 at 19:02

ништо посебно

има многу багери, булдужери, друго ништо посебно..... поготово повеќе ги има накај аквапаркот

и кај најдов на облачно време да сликам, ама досадно ми беше и отидов да видам....

Back to Top
FoSsiL View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 01-Mar-2009
Location: Аеродром
Online Status: Offline
Posts: 4699
  Quote FoSsiL Quote  Post ReplyReply #34 Posted: 10-Jul-2010 at 11:38

Од вчера. Плус натаму накај аква-паркот. Ги тргнаа, па пак ги вратија автобусите, незнам што прават, како да ги провозуваат да не им стојат така, да бидат во форма, инаку мислам дека сеуште се со странски таблички. 

Back to Top
FoSsiL View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 01-Mar-2009
Location: Аеродром
Online Status: Offline
Posts: 4699
  Quote FoSsiL Quote  Post ReplyReply #35 Posted: 10-Jul-2010 at 11:45
Мислам дека дупката во позадина, на левата страна на Вардар е таа за Космос. Незнам, ај видете.
Back to Top
гитардемон View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 19-Feb-2008
Online Status: Offline
Posts: 5360
  Quote гитардемон Quote  Post ReplyReply #36 Posted: 10-Jul-2010 at 17:07
ФОН отпозади уште е карабина? 
Arguing on the internet is like running at the special olympics. Even if you win, you're still retarded.
Back to Top
Djole88 View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 28-May-2008
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 611
  Quote Djole88 Quote  Post ReplyReply #37 Posted: 11-Jul-2010 at 12:28
ФОН главната зграда која е во Г форма, е пола пола направена.Едниот крак кој е пуштен во употреба, на задниот дел има недовршени делови од фасадата. Другиот крак кој бил предвиден за студентски дом е на карабина + неколку прозори. До ФОН има уште два објекти кои немам појма што се, ама се шпекулира дека се на ФОН и дека било планирано Медицински факултет + Мед Центар да се отвара. Ама од тоа сега за сега ништо.
Back to Top
Djole88 View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 28-May-2008
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 611
  Quote Djole88 Quote  Post ReplyReply #38 Posted: 14-Sep-2010 at 12:55
status quo нема никаков напредок тука. Вчера носев и апарат демек да сликам, ама нема ништо
Back to Top
Andrej_LJ View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 20-Oct-2008
Location: Ljubljana
Online Status: Offline
Posts: 2954
  Quote Andrej_LJ Quote  Post ReplyReply #39 Posted: 14-Sep-2010 at 13:14
Огромни апетитни парцели стојат празни со години во строгиот центар на градот, потоа кај Александар Палас, Алумина и Карпош, кои се на навистина убави локации за секакви бизнис содржини, вие навистина ли очекувавте дека на полјаниве на крајот на градот, ќе никнат облакодер, трговски и други чуда?
"Тaм, където глупостта е образец, разумът е безумие." Гьоте
Back to Top
FoSsiL View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 01-Mar-2009
Location: Аеродром
Online Status: Offline
Posts: 4699
  Quote FoSsiL Quote  Post ReplyReply #40 Posted: 17-Oct-2010 at 19:18

се е исто..... плус фотки од аква паркот, зашто не знаев каде да ги ставам.... од вчера се....


Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <1234 11>

Forum Jump Forum Permissions View Drop DownThis page was generated in 0.188 seconds.

Copyright ©2007 - 2022  build.mk

Коментарите на форумот претставуваат лично мислење на нивните автори и не претставуваат официјален став на build.mk.