build.mk Homepage
Forum Home Forum Home > Главни теми > Инфраструктура > Градска инфраструктура
  Active Topics Active Topics RSS Feed: Скопски сообраќај (општо)
  FAQ FAQ  Forum Search   Register Register  Login Login

Скопски сообраќај (општо)

Bookmark and Share
 Post Reply Post Reply Page  <1 107108109
Author
Message
  Topic Search Topic Search  Topic Options Topic Options
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 11705
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #2161 Posted: 06-Oct-2018 at 16:34
Originally posted by stef4o

Реконструкција на ул.Ацо Шопов во Карпош(фотките се од фб профилот на Град Скопје).Од кружниот тек кај Порта Влае до мостот на Лепенец во Карпош е реконструирана целата улица.Edited by Џоле - 06-Oct-2018 at 16:34
За сè има вторпат
Back to Top
stef4o View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 1385
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #2162 Posted: 20-Oct-2018 at 16:51
Асфалтирање на ул.Антон Попов(бивша Огњан Прица) во Кисела Вода(од фб).Се надевам дека нивелацијата на 37-те шахти е успешна.

Back to Top
ehrlich View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 31-May-2012
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 673
  Quote ehrlich Quote  Post ReplyReply #2163 Posted: 21-Oct-2018 at 19:29

Уште на слика се гледа дека не е успешната мисијата „поставување шахта под прав агол“
Back to Top
skopskodete View Drop Down
Groupie
Groupie


Joined: 17-Feb-2017
Online Status: Offline
Posts: 95
  Quote skopskodete Quote  Post ReplyReply #2164 Posted: 21-Oct-2018 at 22:37
Добро бе, до толку ли се неспособни...
Back to Top
stef4o View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 1385
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #2165 Posted: 22-Oct-2018 at 13:04
Еве уште неколку,(од фб профилот на Град Скопје)

Back to Top
stef4o View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 1385
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #2166 Posted: 24-Oct-2018 at 16:38
Сообраќајна блокда во Бутел, ќе се прави атмосферска канализација кај кружниот тек

Општина Бутел и Град Скопје од денеска ќе почнат со изградба на атмосферска канализација на улицата „Александар Урдаревски“ на потегот од кружниот тек до улицата „Бутелска“.
Работите ќе се одвиваат во две фази. Како што информираат од Општина Бутел првата фаза ќе ја опфати делницата од кружниот тек до семафорите а работите ќе траат еден месец.

Ќе биде променет режимот на сообраќај. Во наредните 30 денови тој ќе се одвива по улицата „Хо Ши Мин“ преку улицата „Цетинска“ или пак преку новата делница на булеварот „Христијан Тодоровски Карпош“ и улицата „Натанаил Кучевишки“.

За граѓаните што гравитираат кон Градските гробишта и Општината Чучер Сандево, сообраќајот ќе се одвива преку улицата „Боца Иванова“ до кружниот тек и обратно, информираат од Бутел.

Пред два месеци, по пет месеци блокада, беше пуштен во употреба новоизградениот дел од булеварот Христијан Тодоровски Карпош во Бутел за да се намали огромниот метеж што се создава на кружниот тек во оваа населба. На жителите од овој дел на Скопје им требаа и по 40 минути да го минат само кружниот тек оти тој е единствената врска на градот со Бутел 1, Радишани и околните места.

https://skopjeinfo.mk/soobrakjajna-blokda-vo-butel-kje-se-pravi-atmosferska-kanalizacija-kaj-kruzhniot-tek
Back to Top
stef4o View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 1385
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #2167 Posted: 27-Oct-2018 at 16:22
Ул.Московска во Карпош(од фб)Back to Top
stef4o View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 1385
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #2168 Posted: 31-Oct-2018 at 08:01
Подготовки за асфалтирање на ул.Ѓуро Ѓоновиќ во Маџир Маало(од фб)Back to Top
stef4o View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 1385
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #2169 Posted: 31-Oct-2018 at 19:30
Originally posted by stef4o

Еве уште неколку,(од фб профилот на Град Скопје)
Пак раскопале,ги пратиле на поправен да ги средат шахтите(од фб)

Back to Top
stef4o View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 1385
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #2170 Posted: 03-Nov-2018 at 16:22
Платоа за смирување на сообраќајот на ул.Козле(од фб профилот на градот)Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <1 107108109

Forum Jump Forum Permissions View Drop DownThis page was generated in 0.391 seconds.

Copyright ©2007 - 2018  build.mk

Коментарите на форумот претставуваат лично мислење на нивните автори и не претставуваат официјален став на build.mk.