build.mk Homepage
Forum Home Forum Home > Главни теми > Проекти > Административни
  Active Topics Active Topics RSS Feed: Aдминистративни објекти (општо)
  FAQ FAQ  Forum Search   Register Register  Login Login

Aдминистративни објекти (општо)

Bookmark and Share
 Post Reply Post Reply Page  <1 456
Author
Message
  Topic Search Topic Search  Topic Options Topic Options
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 12540
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #101 Posted: 03-Jul-2018 at 08:44
Со европски пари во Кочани е реконструирана општинската зграда

Заврши реконструкцијата на административната зграда на Општина Кочани. Реализираниот проект опфати изведба на енергетски ефикасна фасада, промена на прозорците во објектот, поставување на нов лифт и изведба на тоалети за лицата со посебни потреби. Реконструтивниот зафат вреден 200.000 евра се одвиваше преку проектот „Зелени згради за заедничка зелена иднина“, преку Центарот за развој на Источниот плански регион како водечки партнер во партнерството со обласната администрација на Благоевград.

Покрај реализираната реконструкција на општинската зграда во Кочани, во рамките на проектот беше обновен и објектот на Обласната администрација во Благоевград. Финансиската вредност на целокупниот проект изнесува 400.000 евра, а средствата беа обезбедени преку Програмата за прекугранична соработка (Интерег ИПА програма) на Европската Унија.

http://build.mk/so-evropski-pari-vo-kochani-e-rekonstruirana-opshtinskata-zgrada/
За сè има вторпат
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 12540
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #102 Posted: 20-Dec-2019 at 23:06
од твитер

За сè има вторпат
Back to Top
гитардемон View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 19-Feb-2008
Online Status: Offline
Posts: 4510
  Quote гитардемон Quote  Post ReplyReply #103 Posted: 21-Dec-2019 at 01:34
текнички
Arguing on the internet is like running at the special olympics. Even if you win, you're still retarded.
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 3508
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #104 Posted: 21-Dec-2019 at 09:33
Originally posted by Џоле

од твитерЛокација??
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 12540
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #105 Posted: 21-Dec-2019 at 18:30
Не е објавена локацијата, но моја претпоставка е дека во склоп на комплексот на МВР на Водно.
За сè има вторпат
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 3508
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #106 Posted: 21-Dec-2019 at 20:23

Пред 20-дена зад зградата на МВР околу баракиве беше извршена сеча на дрва,очигледно се спремал терен за градба на посочениот објектhttps://www.facebook.com/centarsakadadishe
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 12540
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #107 Posted: 25-Dec-2019 at 09:54
Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски и премиерот Зоран Заев ќе присуствуваат на означувањето на почеток на градба на новата зграда наменета за Одделот за крим техника вклучувајќи и форензички лаборатории за потребите на МВР.

Новата зграда ќе се гради во кругот на Министерството за внатрешни работи, позади зграда 1.


https://civilmedia.mk/pochetok-na-gradba-na-novata-zgrada-za-oddelot-za-krim-tehnika-pri-mvr/
За сè има вторпат
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 3508
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #108 Posted: 25-Dec-2019 at 16:56
https://www.facebook.com/mvr.gov.mk
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 12540
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #109 Posted: 14-Feb-2020 at 12:55
Не е баш административна зграда, но не знаев каде да ја сместам...еве и линк со основни информации за проектов

https://www.1x2studio.com/projects/20190503.htm

За сè има вторпат
Back to Top
hcitrS View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 27-Nov-2015
Online Status: Offline
Posts: 588
  Quote hcitrS Quote  Post ReplyReply #110 Posted: 15-Feb-2020 at 16:40
Originally posted by Џоле

Не е баш административна зграда, но не знаев каде да ја сместам...еве и линк со основни информации за проектов

https://www.1x2studio.com/projects/20190503.htmЕј да! Чудово пред една година отприлика го видов случајно, на излезот кон касарната се наоѓа. Си реков ЦИА или нешто слично во Прилеп подружница отвора. Знае некој шо е намената на објектот и зошто Area 51 дизајн?

Edited by hcitrS - 15-Feb-2020 at 16:41
Back to Top
Staro Skopje View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 07-May-2013
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 1562
  Quote Staro Skopje Quote  Post ReplyReply #111 Posted: 15-Feb-2020 at 17:32
Информатички центар за бекап на податоци во случај на непогоди; таков е за да биде што поотпорен на катастрофи. Затоа е изграден и надвор од главниот град (мислам дека и по закон на две места во различни градови во државата треба да се чуваат најбитните документи).
Градот убав никна, но го откорнаа
Back to Top
<Fresno> View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 13-Jun-2010
Online Status: Offline
Posts: 564
  Quote <Fresno> Quote  Post ReplyReply #112 Posted: 16-Feb-2020 at 11:22
Не ми изгледа ова како да е отпорно на било кој посериозен bunker buster.
Back to Top
гитардемон View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 19-Feb-2008
Online Status: Offline
Posts: 4510
  Quote гитардемон Quote  Post ReplyReply #113 Posted: 16-Feb-2020 at 12:53
Originally posted by <Fresno>

Не ми изгледа ова како да е отпорно на било кој посериозен bunker buster.


Повеќе се мисли на елементарни непогоди, не војни.
Arguing on the internet is like running at the special olympics. Even if you win, you're still retarded.
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <1 456

Forum Jump Forum Permissions View Drop DownThis page was generated in 0.094 seconds.

Copyright ©2007 - 2020  build.mk

Коментарите на форумот претставуваат лично мислење на нивните автори и не претставуваат официјален став на build.mk.