build.mk Homepage
Forum Home Forum Home > Главни теми > Проекти > Станбени
  Active Topics Active Topics
  FAQ FAQ  Forum Search   Register Register  Login Login

Станбено-деловен комплекс ПАРК - Струмица

Bookmark and Share
 Post Reply Post Reply Page  123>
Author
Message
  Topic Search Topic Search  Topic Options Topic Options
Addvert View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 28-Oct-2009
Location: Sofia, Bulgaria
Online Status: Offline
Posts: 153
  Quote Addvert Quote  Post ReplyReply #1 Topic: Станбено-деловен комплекс ПАРК - Струмица
    Posted: 30-Jun-2010 at 11:36
...


Edited by Addvert - 02-Oct-2010 at 14:50
Back to Top
Addvert View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 28-Oct-2009
Location: Sofia, Bulgaria
Online Status: Offline
Posts: 153
  Quote Addvert Quote  Post ReplyReply #2 Posted: 30-Jun-2010 at 12:01
...

Edited by Addvert - 02-Oct-2010 at 14:50
Back to Top
pbanks View Drop Down
Admin Group
Admin Group
Avatar

Joined: 01-Sep-2007
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 8854
  Quote pbanks Quote  Post ReplyReply #3 Posted: 30-Jun-2010 at 12:13
Доста масивен проект Thumbs%20Up. Мислам дека Кловер има слики токму од оваа локација забележана од прилика пред месец дена кога се спремаше градилиштето. 
Back to Top
Addvert View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 28-Oct-2009
Location: Sofia, Bulgaria
Online Status: Offline
Posts: 153
  Quote Addvert Quote  Post ReplyReply #4 Posted: 20-Jul-2010 at 15:57
...

Edited by Addvert - 02-Oct-2010 at 14:50
Back to Top
Cloverstack View Drop Down
Admin Group
Admin Group
Avatar

Joined: 01-Sep-2007
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 11911
  Quote Cloverstack Quote  Post ReplyReply #5 Posted: 20-Jul-2010 at 17:33
Да навистина темпото е турбо. Претпоставувам првите слики не беа постирани со некакво поголемо задоцнување или?
Back to Top
pbanks View Drop Down
Admin Group
Admin Group
Avatar

Joined: 01-Sep-2007
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 8854
  Quote pbanks Quote  Post ReplyReply #6 Posted: 20-Jul-2010 at 17:42
Originally posted by Cloverstack

Да навистина темпото е турбо. Претпоставувам првите слики не беа постирани со некакво поголемо задоцнување или?


Кловер а што стана со оние сликите кои ти ги фати од ова градилиште? Можеш да ги постираш.
Back to Top
Cloverstack View Drop Down
Admin Group
Admin Group
Avatar

Joined: 01-Sep-2007
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 11911
  Quote Cloverstack Quote  Post ReplyReply #7 Posted: 20-Jul-2010 at 17:54
Ништо нема, само ограда
Back to Top
pbanks View Drop Down
Admin Group
Admin Group
Avatar

Joined: 01-Sep-2007
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 8854
  Quote pbanks Quote  Post ReplyReply #8 Posted: 20-Jul-2010 at 18:12


Знам де
Back to Top
Addvert View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 28-Oct-2009
Location: Sofia, Bulgaria
Online Status: Offline
Posts: 153
  Quote Addvert Quote  Post ReplyReply #9 Posted: 21-Jul-2010 at 12:24
...

Edited by Addvert - 02-Oct-2010 at 14:51
Back to Top
Addvert View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 28-Oct-2009
Location: Sofia, Bulgaria
Online Status: Offline
Posts: 153
  Quote Addvert Quote  Post ReplyReply #10 Posted: 26-Jul-2010 at 15:52
...

Edited by Addvert - 02-Oct-2010 at 14:51
Back to Top
axel View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 08-Dec-2009
Location: kumanovo
Online Status: Offline
Posts: 3631
  Quote axel Quote  Post ReplyReply #11 Posted: 27-Jul-2010 at 16:32

Се гради нов станбено-деловен центар


„Парк“ е името на новиот станбено-деловен центар што се гради на излезот од Струмица кон Радовиш. Комплексот ќе никне на местото на поранешното претпријатие „Зеленило“ на струмички „Комуналец“, веднаш до Градскиот парк, што е една од поатрактивните локации

 

 
%20  
Изведувач на градежните работи е фирмата „Адора инженеринг“ на Ванчо Чифлиганец, поранешен пратеник и некогашен прв човек на рудникот „Бучим“. Според него, комплексот ќе има 64 стана, треба да биде готов до крајот на август, а првите жители да се вселат на 2 август идната година.

- Станбено-деловниот центар е над стандардите во Македонија, па и на Балканот. Изведувачите имаат светски искуства во градењето со кои се стекнале во Полска, Германија и во Русија - вели Чифлиганец.

http://www.novamakedonija.com.mk/NewsDetal.asp?vest=72710108545&id=9&prilog=0&setIzdanie=22044
Back to Top
nikola49 View Drop Down
Newbie
Newbie
Avatar

Joined: 28-Jul-2010
Location: Strumica
Online Status: Offline
Posts: 0
  Quote nikola49 Quote  Post ReplyReply #12 Posted: 03-Aug-2010 at 09:40
tempoto so koj se gradi ovoj objekt e stvarno mnogu brzo za eden mesec i nesto se izdigna cel kompleks ____
Back to Top
Addvert View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 28-Oct-2009
Location: Sofia, Bulgaria
Online Status: Offline
Posts: 153
  Quote Addvert Quote  Post ReplyReply #13 Posted: 05-Aug-2010 at 15:48
...


Edited by Addvert - 02-Oct-2010 at 14:51
Back to Top
Addvert View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 28-Oct-2009
Location: Sofia, Bulgaria
Online Status: Offline
Posts: 153
  Quote Addvert Quote  Post ReplyReply #14 Posted: 08-Sep-2010 at 14:11
...


Edited by Addvert - 02-Oct-2010 at 14:52
Back to Top
pbanks View Drop Down
Admin Group
Admin Group
Avatar

Joined: 01-Sep-2007
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 8854
  Quote pbanks Quote  Post ReplyReply #15 Posted: 08-Sep-2010 at 17:20
Навистина е неверојатно темпото на објектов
Back to Top
Addvert View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 28-Oct-2009
Location: Sofia, Bulgaria
Online Status: Offline
Posts: 153
  Quote Addvert Quote  Post ReplyReply #16 Posted: 02-Oct-2010 at 14:53
I ovde ochekuvam aktivno postiranje od chlenot leonid23. 
Back to Top
leonid23 View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar
БАНИРАН

Joined: 30-Nov-2009
Location: Strumitza
Online Status: Offline
Posts: 579
  Quote leonid23 Quote  Post ReplyReply #17 Posted: 13-Nov-2010 at 20:26
Од денеска :
( ептен турбо )
Поглед со амфитеатарот

Oткај булеварот

Edited by leonid23 - 13-Nov-2010 at 20:37
Back to Top
leonid23 View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar
БАНИРАН

Joined: 30-Nov-2009
Location: Strumitza
Online Status: Offline
Posts: 579
  Quote leonid23 Quote  Post ReplyReply #18 Posted: 13-Nov-2010 at 20:37
Back to Top
Cloverstack View Drop Down
Admin Group
Admin Group
Avatar

Joined: 01-Sep-2007
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 11911
  Quote Cloverstack Quote  Post ReplyReply #19 Posted: 15-Dec-2010 at 21:39
1


2


3


4


5


6


7


8


9


10

Back to Top
pbanks View Drop Down
Admin Group
Admin Group
Avatar

Joined: 01-Sep-2007
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 8854
  Quote pbanks Quote  Post ReplyReply #20 Posted: 15-Dec-2010 at 21:53
Ете што ти е македонски алфа град

Импресивно е колку брзо се дигна комплексов, очигледно дека немаат проблем со продажба на становите.
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  123>

Forum Jump Forum Permissions View Drop DownThis page was generated in 0.063 seconds.

Copyright ©2007 - 2018  build.mk

Коментарите на форумот претставуваат лично мислење на нивните автори и не претставуваат официјален став на build.mk.