build.mk Homepage
Forum Home Forum Home > Останати теми > Виртуелна Македонија
  Active Topics Active Topics
  FAQ FAQ  Forum Search   Register Register  Login Login

За новиот подфорум

Bookmark and Share
 Post Reply Post Reply
Author
Message
  Topic Search Topic Search  Topic Options Topic Options
pbanks View Drop Down
Admin Group
Admin Group
Avatar

Joined: 01-Sep-2007
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 9135
  Quote pbanks Quote  Post ReplyReply #1 Topic: За новиот подфорум
    Posted: 25-Jul-2010 at 21:36
Нов подфорум како подршка на проектот Виртуелна Македонија, инициран од alexgizh кој воедно ќе биде и модератор на новата секција.

Новиот подфорум ќе овозможи простор за подобра организација на содржините поврзани со оваа акција, отварање на посебни нишки за секој објект на кој се работи како и можност за размена на информации и знаење за работа во скечап.

Cheers
Back to Top
alexgizh View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 07-Jan-2009
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 1975
  Quote alexgizh Quote  Post ReplyReply #2 Posted: 30-Jul-2010 at 15:50
Старата тема за проектот ја заклучив, и ќе стои како таква залепена (sticky) поради архивски причини.

За секој нов модел слободно направете тема ако мислите дека не е покриена нејзината околина. На пример, ако се прави модел на Универзална Сала, а немаме тема „Модели од Западно Скопје“, направете ја темата.
The only thing necessary for the triumph of evil is for good men to do nothing.
Back to Top
FoSsiL View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 01-Mar-2009
Location: Аеродром
Online Status: Offline
Posts: 4699
  Quote FoSsiL Quote  Post ReplyReply #3 Posted: 30-Jul-2010 at 15:54

Можеби треба да остане активна "Виртуелна Македонија (Проект за Google Earth)", за општи дискусии, прашања, сугестии, итн.

Back to Top
alexgizh View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 07-Jan-2009
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 1975
  Quote alexgizh Quote  Post ReplyReply #4 Posted: 30-Jul-2010 at 16:07
Се согласувам. Ја отклучив темата, ја преименив од „Виртуелна Македонија (проект за Google Earth)“ во „Витуелна Македонија (општо)“.

Сепак, прв ден ми е како модератор, полека се навикнувам Cheers
The only thing necessary for the triumph of evil is for good men to do nothing.
Back to Top
FoSsiL View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 01-Mar-2009
Location: Аеродром
Online Status: Offline
Posts: 4699
  Quote FoSsiL Quote  Post ReplyReply #5 Posted: 30-Jul-2010 at 16:19

Ќе се истренираш полека. Инаку какво е чуството, ќе ми дадеш да пробам две минути?

Веројатно сега ќе треба да бришеш да остане само на инфото за подфорумот. ДЕЛИТ

Back to Top
 Post Reply Post Reply

Forum Jump Forum Permissions View Drop DownThis page was generated in 0.063 seconds.

Copyright ©2007 - 2023  build.mk

Коментарите на форумот претставуваат лично мислење на нивните автори и не претставуваат официјален став на build.mk.