build.mk Homepage
Forum Home Forum Home > Останати теми > Виртуелна Македонија
  Active Topics Active Topics
  FAQ FAQ  Forum Search   Register Register  Login Login

Модели во Скопје - Мал и Голем Ринг

Bookmark and Share
 Post Reply Post Reply Page  <12345 6>
Author
Message
  Topic Search Topic Search  Topic Options Topic Options
FoSsiL View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 01-Mar-2009
Location: Аеродром
Online Status: Offline
Posts: 4699
  Quote FoSsiL Quote  Post ReplyReply #41 Posted: 22-Mar-2011 at 14:08
Браво. Само така CheersЕј и ако памтиш, за следниот модел, те молам...

Туку дај да нацртаме побрзо и повеќе, зашто не можам да поднесам како јови го уништува 3Д Скопје.
Македонија - Земја на чудата!
Back to Top
vladegf View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 20-Dec-2009
Location: skopje
Online Status: Offline
Posts: 624
  Quote vladegf Quote  Post ReplyReply #42 Posted: 22-Mar-2011 at 15:12
@Jovi
КЕ ЈАДЕШ ШАМАРИ!!!
Back to Top
гитардемон View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 19-Feb-2008
Online Status: Offline
Posts: 5361
  Quote гитардемон Quote  Post ReplyReply #43 Posted: 22-Mar-2011 at 15:22
Originally posted by FoSsiL

и ако памтиш, за следниот модел, те молам...


Еј вистина, ич не ми текна...

Originally posted by FoSsiL


Туку дај да нацртаме побрзо и повеќе, зашто не можам да поднесам како јови го уништува 3Д Скопје.


Со Алекс решивме да го уредиме просторот околу плоштадот, воедно и за да не уништува детево
Arguing on the internet is like running at the special olympics. Even if you win, you're still retarded.
Back to Top
alexgizh View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 07-Jan-2009
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 1974
  Quote alexgizh Quote  Post ReplyReply #44 Posted: 22-Mar-2011 at 15:31
Ќе го праиме Скопје 2011 Него гитар, вака јавно и официјално: алал

И дај бе кажете што е тоа за следниот модел, желба на FoSsiL? Ако нејќете јавно, пишете ми приватно
The only thing necessary for the triumph of evil is for good men to do nothing.
Back to Top
гитардемон View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 19-Feb-2008
Online Status: Offline
Posts: 5361
  Quote гитардемон Quote  Post ReplyReply #45 Posted: 22-Mar-2011 at 15:36
Не бе музичка желба, туку желба да му снимиме клипче како ги цртаме објектите за да научи. Ич не ми текнало да се снимам па да го постираме и тука. Имам screen flow, супер алатка за screen capture. Цела мака е што правам 100 работи додека цртам, па ќе треба да се одлогирам од сите месинџери, да не читам вести и да не менувам песни добри два-три часа
Arguing on the internet is like running at the special olympics. Even if you win, you're still retarded.
Back to Top
FoSsiL View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 01-Mar-2009
Location: Аеродром
Online Status: Offline
Posts: 4699
  Quote FoSsiL Quote  Post ReplyReply #46 Posted: 22-Mar-2011 at 16:41
Еве кога веќе е јавно.

Ми дојде идеја, му ја соопштив и на гитар и на Кловер.

Се работи, да го почнеме проектот Виртуелна Македонија, односно едукативниот дел и презентациите. Но тоа да не биде како средба во живо и користење на лаптопи, бимови, потребен простор и време.

Туку едноставно. По ваша желба и прифатливост, да го почнеме проектот баш Виртуелно. Односно, во два дела. Едниот дел ќе вклучува користење на Team Viewer, со можност поединечно, или пак конференциски. Секако ако на вас ви одговара и не пуштите да ви ѕирнеме во компјутерот.

Другиот дел што го спомена и гитар, а е негова идеја. Е да се снимаат клипови и да се постираат на форумов, во засебна нишка за таа намена.

Знаеме дека може и на интернет да се најдат туторијали, но мислам дека кога имаме директен контакт со вас, ќе можеме и да прашаме ако нешто е нејасно или слично. А и поинтерсно е. Ќе се чуствуваме посигурно, а и ќе се дружиме... Виртуелно

Па како ви се чини?

ЕДИТ:

Гитар, па и другите, да не се збуните. Ова го немаме целосно разговарано со Гитар, сега ми дојде, малку измодифицирав, бидејќи Гитар предложи интересна идеја која јас ја немав досега во предвид. Па некако да ја вклопам јавно на форумов. Но, тука сме, во основа работата беше со помош на гледање како ги правите моделите да научам, а сега и да научиме побрзо и подобро како и ние да правиме модели, па да ви олесниме и на вас работата

Секако, уште еднаш, ако на вас ви одговара?Edited by FoSsiL - 22-Mar-2011 at 16:56
Македонија - Земја на чудата!
Back to Top
G.I. Joe View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 05-Aug-2009
Online Status: Offline
Posts: 410
  Quote G.I. Joe Quote  Post ReplyReply #47 Posted: 22-Mar-2011 at 22:06
Originally posted by гитардемон

Не бе музичка желба, туку желба да му снимиме клипче како ги цртаме објектите за да научи. Ич не ми текнало да се снимам па да го постираме и тука. Имам screen flow, супер алатка за screen capture. Цела мака е што правам 100 работи додека цртам, па ќе треба да се одлогирам од сите месинџери, да не читам вести и да не менувам песни добри два-три часа


Gitar ova Screen Flow dobro programce , steta so e samo za Mac  ..  za tie so rabotat na Win 7 dobro ke im koristi ovaa programa  ___Camtasia Studio 7___ ja ima na Zamunda Big%20smile
Back to Top
pbanks View Drop Down
Admin Group
Admin Group
Avatar

Joined: 01-Sep-2007
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 9124
  Quote pbanks Quote  Post ReplyReply #48 Posted: 22-Mar-2011 at 22:16
Ако снимате туторијали, блогот за ВМ кој го води Алексгиж е топ место истите да се публикуваат и да се достапни до секој што сака да научи нешто на таа тема. 
Back to Top
pbanks View Drop Down
Admin Group
Admin Group
Avatar

Joined: 01-Sep-2007
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 9124
  Quote pbanks Quote  Post ReplyReply #49 Posted: 22-Mar-2011 at 22:17
Originally posted by гитардемонЛондон паб


И баш реклама со битолски јогурт а

Совршено изработено Гитар, конечно ја имаме официјалната билдерска кафана во 3д
Back to Top
FoSsiL View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 01-Mar-2009
Location: Аеродром
Online Status: Offline
Posts: 4699
  Quote FoSsiL Quote  Post ReplyReply #50 Posted: 22-Mar-2011 at 22:24
Ете, заборавив да те пофалам...

Секако дека е одлично, како не би било... Добро е сега ЕВН ја избришаа па на празно, без проблеми мислам дека ќе ја примат. А за Лондон Паб. На јови не му ни текнало...

Јас незнам зошто уште се нема уклучено да пишува... Ми бараше слики од Верото, јас.. таков целиот, да му дадам или да не му дадам... му викам ако сакаш оди на билд ќе најдеш, ако сега и Верото го извади такво згрешено, незнам, немам зборови...

И дајте што побрзо барем центарот да го направиме, зашто јови ќе ни го унакази цело Скопје, а стварно е инает...

И така.... Уште еднаш браво...

И ве чекам околу работава што правиме... алекс и за тебе важи...

И сега кога видов горе сум те пофалил, што да правам изморен сум утре имам два теста, малку сум деконцентриран... но добро, ништо не е од уште една пофалба...


Edited by FoSsiL - 22-Mar-2011 at 22:25
Македонија - Земја на чудата!
Back to Top
гитардемон View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 19-Feb-2008
Online Status: Offline
Posts: 5361
  Quote гитардемон Quote  Post ReplyReply #51 Posted: 22-Mar-2011 at 22:31
Еден Ненад го скоцка Верото супер. Очекувам да му го прифатат.
Arguing on the internet is like running at the special olympics. Even if you win, you're still retarded.
Back to Top
FoSsiL View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 01-Mar-2009
Location: Аеродром
Online Status: Offline
Posts: 4699
  Quote FoSsiL Quote  Post ReplyReply #52 Posted: 22-Mar-2011 at 22:34
И јас се надевам... замисли наместо неговото (чим викаш дека е убаво ти верувам) да го постават на јови (ако го направил), сериозно ќе им отидам кај и да се и ќе има кажам убаво...

Edited by FoSsiL - 22-Mar-2011 at 22:35
Македонија - Земја на чудата!
Back to Top
alexgizh View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 07-Jan-2009
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 1974
  Quote alexgizh Quote  Post ReplyReply #53 Posted: 23-Mar-2011 at 01:30
Originally posted by гитардемон

Еден Ненад го скоцка Верото супер. Очекувам да му го прифатат.


Добар е моделот, ама не е баш супер. Му фалат поарни текстури, а и некои делови му се лошо направени. Добар е за placeholder додека не направиме поарен.
The only thing necessary for the triumph of evil is for good men to do nothing.
Back to Top
G.I. Joe View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 05-Aug-2009
Online Status: Offline
Posts: 410
  Quote G.I. Joe Quote  Post ReplyReply #54 Posted: 23-Mar-2011 at 02:32
Originally posted by FoSsiL

И јас се надевам... замисли наместо неговото (чим викаш дека е убаво ти верувам) да го постават на јови (ако го направил), сериозно ќе им отидам кај и да се и ќе има кажам убаво...


go ima napraeno  Big%20smile
Back to Top
FoSsiL View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 01-Mar-2009
Location: Аеродром
Online Status: Offline
Posts: 4699
  Quote FoSsiL Quote  Post ReplyReply #55 Posted: 25-Mar-2011 at 20:06
Guess what... It is Jovi.... BashBashBashBashBashBashBashBashBashSuicideSuicideSuicideSuicideThumbs%20DownWallbashWallbashWallbashEeek


Македонија - Земја на чудата!
Back to Top
stratus View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 19-Aug-2010
Location: Bitola/Skopje
Online Status: Offline
Posts: 754
  Quote stratus Quote  Post ReplyReply #56 Posted: 25-Mar-2011 at 20:13
Ќе ме натера да учам google sketch up
Back to Top
FoSsiL View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 01-Mar-2009
Location: Аеродром
Online Status: Offline
Posts: 4699
  Quote FoSsiL Quote  Post ReplyReply #57 Posted: 25-Mar-2011 at 20:19
Јас се прашувам... Дали во гугл работат "слепи" луѓе...
Македонија - Земја на чудата!
Back to Top
alexgizh View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 07-Jan-2009
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 1974
  Quote alexgizh Quote  Post ReplyReply #58 Posted: 25-Mar-2011 at 20:19
Не се трескајте од земја бе, земете нацртајте нешто Јови ја губи војната, не се секирајте.
The only thing necessary for the triumph of evil is for good men to do nothing.
Back to Top
FT View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 22-Jun-2010
Location: Kocani
Online Status: Offline
Posts: 480
  Quote FT Quote  Post ReplyReply #59 Posted: 25-Mar-2011 at 20:28
Originally posted by alexgizh

Не се трескајте од земја бе, земете нацртајте нешто Јови ја губи војната, не се секирајте.

Проблемот е што незнаеме.
Инаку со задоволство би цртале, барем јас.
Back to Top
Рок-Барок View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar
БАНИРАН

Joined: 29-Aug-2010
Location: Куманово
Online Status: Offline
Posts: 118
  Quote Рок-Барок Quote  Post ReplyReply #60 Posted: 08-Apr-2011 at 17:36
А калето..Сте го заборавиле , многу битен објект Tongue
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <12345 6>

Forum Jump Forum Permissions View Drop DownThis page was generated in 0.189 seconds.

Copyright ©2007 - 2022  build.mk

Коментарите на форумот претставуваат лично мислење на нивните автори и не претставуваат официјален став на build.mk.