build.mk Homepage
Forum Home Forum Home > Останати теми > Виртуелна Македонија
  Active Topics Active Topics
  FAQ FAQ  Forum Search   Register Register  Login Login

Модели во Скопје - Мал и Голем Ринг

Bookmark and Share
 Post Reply Post Reply Page  <1 3456>
Author
Message
  Topic Search Topic Search  Topic Options Topic Options
гитардемон View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 19-Feb-2008
Online Status: Offline
Posts: 5360
  Quote гитардемон Quote  Post ReplyReply #81 Posted: 15-Jan-2012 at 18:09
Не е нешто најдобро, но ме фати инает што уште седи она чудото на jovi, па реков да го направам малку попрецизно. Клик тука за моделот.

А еве и некоја слика:

Edited by гитардемон - 22-Jan-2012 at 01:00
Back to Top
my Macedonia View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 09-Oct-2008
Location: 🇲🇰🇨🇭
Online Status: Offline
Posts: 4009
  Quote my Macedonia Quote  Post ReplyReply #82 Posted: 15-Jan-2012 at 18:22
PreviousUbavo  
Back to Top
gjoko View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 18-Jun-2011
Location: kicevo
Online Status: Offline
Posts: 6554
  Quote gjoko Quote  Post ReplyReply #83 Posted: 15-Jan-2012 at 20:15
Back to Top
zabegan View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 01-Jul-2008
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 7763
  Quote zabegan Quote  Post ReplyReply #84 Posted: 15-Jan-2012 at 21:03
гитар се враќа во игра и сеуште толку добар Applause
единствено оградата си ја утнал (оваа е од мостот кај Холидеј ин) ама тоа не е воопшто страшно
Architects create dreams...politicians create nightmares
Back to Top
гитардемон View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 19-Feb-2008
Online Status: Offline
Posts: 5360
  Quote гитардемон Quote  Post ReplyReply #85 Posted: 15-Jan-2012 at 21:22
Не бе, оградата е точна, канделабрите не се:Инаку фала за комплиментите, нешто не ми е ќеф во последно, ама мораше да се тргне она на jovi.
Back to Top
alexgizh View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 07-Jan-2009
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 1974
  Quote alexgizh Quote  Post ReplyReply #86 Posted: 16-Jan-2012 at 02:06
@гитар: друже, не прекинуваш да ме изненадуваш Дури и под мостот си се погрижил да има „Вардар“ а не „сплескан Гоце Делчев“ Немам зборови! Само канделабрите потсреди ги...
The only thing necessary for the triumph of evil is for good men to do nothing.
Back to Top
гитардемон View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 19-Feb-2008
Online Status: Offline
Posts: 5360
  Quote гитардемон Quote  Post ReplyReply #87 Posted: 28-Jan-2012 at 02:06
SURPRISE!Peekaboo, I see you!

Back to Top
gjoko View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 18-Jun-2011
Location: kicevo
Online Status: Offline
Posts: 6554
  Quote gjoko Quote  Post ReplyReply #88 Posted: 28-Jan-2012 at 02:08
Back to Top
гитардемон View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 19-Feb-2008
Online Status: Offline
Posts: 5360
  Quote гитардемон Quote  Post ReplyReply #89 Posted: 28-Jan-2012 at 07:03


Би сакал ли некој да ми ја слика зградава лево? Две три слики доста ќе бидат. Или ако најдете на flickr или Panoramio, јас не наоѓам никако.
Back to Top
гитардемон View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 19-Feb-2008
Online Status: Offline
Posts: 5360
  Quote гитардемон Quote  Post ReplyReply #90 Posted: 29-Jan-2012 at 19:13
Originally posted by гитардемонБи сакал ли некој да ми ја слика зградава лево? Две три слики доста ќе бидат. Или ако најдете на flickr или Panoramio, јас не наоѓам никако.


Ајде бе, и од мобилен.
Back to Top
alexgizh View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 07-Jan-2009
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 1974
  Quote alexgizh Quote  Post ReplyReply #91 Posted: 29-Jan-2012 at 19:44
Ќе ти ја сликам утре А и портава, не си ја ставил на Warehouse, гледам? Ќе ти пратам подетални слики од релјефите кај лавовите исто така, и нивниот правилен распоред.
The only thing necessary for the triumph of evil is for good men to do nothing.
Back to Top
гитардемон View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 19-Feb-2008
Online Status: Offline
Posts: 5360
  Quote гитардемон Quote  Post ReplyReply #92 Posted: 29-Jan-2012 at 23:38


Е ти ситничар Не, навистина, немаше добри слики од другите релјефи ни на форумов. Инаку тие сликите што ми ги прати тогаш еднаш некогаш, е од нив почнав многу модели, кои некако немав ќеф да ги довршам. Ама ете ме фаќа ќеф пак:

Back to Top
UrbanFreak View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 28-Oct-2007
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 1732
  Quote UrbanFreak Quote  Post ReplyReply #93 Posted: 30-Jan-2012 at 09:43
Гитар РУЛЗ!
אל תסתכל בקנקן, אלא במה שבתוכו
Back to Top
alexgizh View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 07-Jan-2009
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 1974
  Quote alexgizh Quote  Post ReplyReply #94 Posted: 30-Jan-2012 at 10:35
Originally posted by гитардемонЕ ти ситничар Не, навистина, немаше добри слики од другите релјефи ни на форумов. Инаку тие сликите што ми ги прати тогаш еднаш некогаш, е од нив почнав многу модели, кои некако немав ќеф да ги довршам. Ама ете ме фаќа ќеф пак:Ти си, бре, за во лудница! Laugh
The only thing necessary for the triumph of evil is for good men to do nothing.
Back to Top
гитардемон View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 19-Feb-2008
Online Status: Offline
Posts: 5360
  Quote гитардемон Quote  Post ReplyReply #95 Posted: 31-Jan-2012 at 03:37
Готово. Еве го моделот, кој сака да си го спушти:

http://sketchup.google.com/3dwarehouse/details?mid=e4f6bc604b8bf67fe2273d81a2130853
Back to Top
alexgizh View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 07-Jan-2009
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 1974
  Quote alexgizh Quote  Post ReplyReply #96 Posted: 03-Feb-2012 at 11:05
Гитар ѕверот повторно нападна!ЕДИТ: Во средина е Стопанска Банка Битола


Edited by alexgizh - 03-Feb-2012 at 11:06
The only thing necessary for the triumph of evil is for good men to do nothing.
Back to Top
гитардемон View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 19-Feb-2008
Online Status: Offline
Posts: 5360
  Quote гитардемон Quote  Post ReplyReply #97 Posted: 11-Feb-2012 at 15:42
Back to Top
гитардемон View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 19-Feb-2008
Online Status: Offline
Posts: 5360
  Quote гитардемон Quote  Post ReplyReply #98 Posted: 23-Mar-2012 at 20:10
I present to you... Nikola Vapcarov str.

Back to Top
gjoko View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 18-Jun-2011
Location: kicevo
Online Status: Offline
Posts: 6554
  Quote gjoko Quote  Post ReplyReply #99 Posted: 23-Mar-2012 at 21:03
браво за вољата
Back to Top
G.I. Joe View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 05-Aug-2009
Online Status: Offline
Posts: 410
  Quote G.I. Joe Quote  Post ReplyReply #100 Posted: 07-Apr-2012 at 00:11
ubo napraveno... strci na slikata samo modelot na Jovi za fontanata i Ace... ulicata ja nema go google earth samo parterot e prifaten izgleda...
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <1 3456>

Forum Jump Forum Permissions View Drop DownThis page was generated in 0.109 seconds.

Copyright ©2007 - 2022  build.mk

Коментарите на форумот претставуваат лично мислење на нивните автори и не претставуваат официјален став на build.mk.