build.mk Homepage
Forum Home Forum Home > Останати теми > Виртуелна Македонија
  Active Topics Active Topics
  FAQ FAQ  Forum Search   Register Register  Login Login

Модели во Битола

Bookmark and Share
 Post Reply Post Reply Page  <1234 7>
Author
Message
  Topic Search Topic Search  Topic Options Topic Options
Danielbtmk View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 26-Jan-2010
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 693
  Quote Danielbtmk Quote  Post ReplyReply #21 Posted: 01-Sep-2010 at 18:15
Има и некои кои ги имаше а сега ги нема Confused И двете саат-кули сеуште стојат


Back to Top
гитардемон View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 19-Feb-2008
Online Status: Offline
Posts: 5360
  Quote гитардемон Quote  Post ReplyReply #22 Posted: 01-Sep-2010 at 18:30
Поднесов приговор за саат кулите па ќе видиме. Туку другите ги тргнав јас пошто новите снимки се изместени за 4-5 метри, па мораше наново да се поднесат.
Arguing on the internet is like running at the special olympics. Even if you win, you're still retarded.
Back to Top
гитардемон View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 19-Feb-2008
Online Status: Offline
Posts: 5360
  Quote гитардемон Quote  Post ReplyReply #23 Posted: 25-Oct-2010 at 21:11


При крај сум и со овие што имаат бело.
Arguing on the internet is like running at the special olympics. Even if you win, you're still retarded.
Back to Top
alexgizh View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 07-Jan-2009
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 1974
  Quote alexgizh Quote  Post ReplyReply #24 Posted: 25-Oct-2010 at 22:00
Со ова заврши со едната страна на Широк Сокак?
The only thing necessary for the triumph of evil is for good men to do nothing.
Back to Top
Cloverstack View Drop Down
Admin Group
Admin Group
Avatar

Joined: 01-Sep-2007
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 12452
  Quote Cloverstack Quote  Post ReplyReply #25 Posted: 25-Oct-2010 at 22:55
Каква е таа текстура долу лево во излогот?

Originally posted by гитардемон
Edited by Cloverstack - 25-Oct-2010 at 22:56
Back to Top
OKA View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 11-Dec-2009
Location: Yenni Maalе
Online Status: Offline
Posts: 332
  Quote OKA Quote  Post ReplyReply #26 Posted: 25-Oct-2010 at 23:00
Покер апарати! Битола полојна се коцкари! Big%20smile
Врзи два поста без СК2014 и освој трет гратис!!!
Back to Top
G.I. Joe View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 05-Aug-2009
Online Status: Offline
Posts: 410
  Quote G.I. Joe Quote  Post ReplyReply #27 Posted: 26-Oct-2010 at 00:05
ednata strana e 30tina objekti ili pokje . 500 metri negde . drugata podolga e
Back to Top
гитардемон View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 19-Feb-2008
Online Status: Offline
Posts: 5360
  Quote гитардемон Quote  Post ReplyReply #28 Posted: 26-Oct-2010 at 00:10
Originally posted by alexgizh

Со ова заврши со едната страна на Широк Сокак?


Фалат уште три подолу од Хотел Македонија, и пет погоре после Теранова, за да биде готова едната страна на 1/3 од корзото Сè на сè, фалат уште ~60 куќи за да биде цело корзо тамам.

Originally posted by Cloverstack


Каква е таа текстура долу лево во излогот?


Слот машини! Ме фати дека не е оригиналната текстура од астра клубот, ама и на текстурата десно долу има слот машини (може не се гледа), ама таа е оригиналната текстура.

Ако има некој слика од излог на астра (коцкарски) клуб нека ја пушти.

Edited by гитардемон - 26-Oct-2010 at 00:11
Arguing on the internet is like running at the special olympics. Even if you win, you're still retarded.
Back to Top
гитардемон View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 19-Feb-2008
Online Status: Offline
Posts: 5360
  Quote гитардемон Quote  Post ReplyReply #29 Posted: 31-Oct-2010 at 19:51
Arguing on the internet is like running at the special olympics. Even if you win, you're still retarded.
Back to Top
JOE View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 03-Feb-2010
Location: Bitola
Online Status: Offline
Posts: 194
  Quote JOE Quote  Post ReplyReply #30 Posted: 12-Nov-2010 at 16:29
Супер се само продолжи има уште многу работа ама малку по малку ке се среди
Back to Top
гитардемон View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 19-Feb-2008
Online Status: Offline
Posts: 5360
  Quote гитардемон Quote  Post ReplyReply #31 Posted: 01-Dec-2010 at 00:41
Arguing on the internet is like running at the special olympics. Even if you win, you're still retarded.
Back to Top
Cloverstack View Drop Down
Admin Group
Admin Group
Avatar

Joined: 01-Sep-2007
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 12452
  Quote Cloverstack Quote  Post ReplyReply #32 Posted: 01-Dec-2010 at 06:06
Гитар, а за салата не се пофали 
Back to Top
гитардемон View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 19-Feb-2008
Online Status: Offline
Posts: 5360
  Quote гитардемон Quote  Post ReplyReply #33 Posted: 01-Dec-2010 at 17:29
Пофалба:

А гледам ти рано рано си се ангажирал со Битола. Шо вака?
Arguing on the internet is like running at the special olympics. Even if you win, you're still retarded.
Back to Top
гитардемон View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 19-Feb-2008
Online Status: Offline
Posts: 5360
  Quote гитардемон Quote  Post ReplyReply #34 Posted: 20-Dec-2010 at 00:02
Arguing on the internet is like running at the special olympics. Even if you win, you're still retarded.
Back to Top
гитардемон View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 19-Feb-2008
Online Status: Offline
Posts: 5360
  Quote гитардемон Quote  Post ReplyReply #35 Posted: 25-Dec-2010 at 21:40
Arguing on the internet is like running at the special olympics. Even if you win, you're still retarded.
Back to Top
G.I. Joe View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 05-Aug-2009
Online Status: Offline
Posts: 410
  Quote G.I. Joe Quote  Post ReplyReply #36 Posted: 26-Dec-2010 at 03:59
Thumbs%20Up
Back to Top
гитардемон View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 19-Feb-2008
Online Status: Offline
Posts: 5360
  Quote гитардемон Quote  Post ReplyReply #37 Posted: 30-Dec-2010 at 03:37
Штотуку го завршив можеби најкомплицираниот објект во Битола. Особено сум горд на оградата која е иста како оригиналотArguing on the internet is like running at the special olympics. Even if you win, you're still retarded.
Back to Top
alexgizh View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 07-Jan-2009
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 1974
  Quote alexgizh Quote  Post ReplyReply #38 Posted: 30-Dec-2010 at 12:23
Jako!
The only thing necessary for the triumph of evil is for good men to do nothing.
Back to Top
alexgizh View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 07-Jan-2009
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 1974
  Quote alexgizh Quote  Post ReplyReply #39 Posted: 30-Dec-2010 at 12:25
Треба да ти дадат признание "Битолчанец на годината"
The only thing necessary for the triumph of evil is for good men to do nothing.
Back to Top
alexgizh View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 07-Jan-2009
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 1974
  Quote alexgizh Quote  Post ReplyReply #40 Posted: 30-Dec-2010 at 20:29
Го мрднав овој постов горе, видов дека сум ја утнал темата
The only thing necessary for the triumph of evil is for good men to do nothing.
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <1234 7>

Forum Jump Forum Permissions View Drop DownThis page was generated in 0.172 seconds.

Copyright ©2007 - 2022  build.mk

Коментарите на форумот претставуваат лично мислење на нивните автори и не претставуваат официјален став на build.mk.