build.mk Homepage
Forum Home Forum Home > Останати теми > Виртуелна Македонија
  Active Topics Active Topics
  FAQ FAQ  Forum Search   Register Register  Login Login

Модели во Битола

Bookmark and Share
 Post Reply Post Reply Page  <12345 7>
Author
Message
  Topic Search Topic Search  Topic Options Topic Options
гитардемон View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 19-Feb-2008
Online Status: Offline
Posts: 5361
  Quote гитардемон Quote  Post ReplyReply #41 Posted: 02-Jan-2011 at 19:12


Ова е куќата во која живеела Елена - првата љубов на Мустафа Кемал Ататурк. Денес, на вториот кат се наоѓа кафулето Фејмос, а на првиот кат бутикот Принчипе. Порано тука се наоѓале бутикот Групо Фиори, а пред тоа продавница на Отекс.
Arguing on the internet is like running at the special olympics. Even if you win, you're still retarded.
Back to Top
гитардемон View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 19-Feb-2008
Online Status: Offline
Posts: 5361
  Quote гитардемон Quote  Post ReplyReply #42 Posted: 05-Jan-2011 at 19:15
Поранешната јени џамија, денешна уметничка галерија:

Arguing on the internet is like running at the special olympics. Even if you win, you're still retarded.
Back to Top
ovaj_stariov View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 02-May-2008
Location: Prilep
Online Status: Offline
Posts: 1315
  Quote ovaj_stariov Quote  Post ReplyReply #43 Posted: 05-Jan-2011 at 19:37
@гитар,растур направи со моделиве
build.mk, гради форумска историја
Back to Top
pbanks View Drop Down
Admin Group
Admin Group
Avatar

Joined: 01-Sep-2007
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 9124
  Quote pbanks Quote  Post ReplyReply #44 Posted: 05-Jan-2011 at 19:39
А мислам дека и се подобри ги прави

Cheers
Back to Top
гитардемон View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 19-Feb-2008
Online Status: Offline
Posts: 5361
  Quote гитардемон Quote  Post ReplyReply #45 Posted: 05-Jan-2011 at 23:56
Originally posted by ovaj_stariov

@гитар,растур направи со моделиве


Дај координати од кулата во Прилеп и линк до две-три слики да ја насадам и во Прилеп (иста е како тие двете во Битола).

Originally posted by pbanks

А мислам дека и се подобри ги правиCheers


Да не бидам самобендисан, ама и јас сам си го бележам напредокот. Ама искуство е тоа, не дека нешто сум станал попаметен
Arguing on the internet is like running at the special olympics. Even if you win, you're still retarded.
Back to Top
гитардемон View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 19-Feb-2008
Online Status: Offline
Posts: 5361
  Quote гитардемон Quote  Post ReplyReply #46 Posted: 24-Jan-2011 at 02:59
Edited by гитардемон - 24-Jan-2011 at 05:08
Arguing on the internet is like running at the special olympics. Even if you win, you're still retarded.
Back to Top
гитардемон View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 19-Feb-2008
Online Status: Offline
Posts: 5361
  Quote гитардемон Quote  Post ReplyReply #47 Posted: 26-Jan-2011 at 01:32
Arguing on the internet is like running at the special olympics. Even if you win, you're still retarded.
Back to Top
Makedonij View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 08-Apr-2009
Location: Celje - Виница
Online Status: Offline
Posts: 2185
  Quote Makedonij Quote  Post ReplyReply #48 Posted: 26-Jan-2011 at 20:23
Applause
Applause
ЈАС ГО РАЗБИРАМ СВЕТОТ КАКО ПОЛЕ НА КУЛТУРЕН НАТПРЕВАР...ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ
Back to Top
гитардемон View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 19-Feb-2008
Online Status: Offline
Posts: 5361
  Quote гитардемон Quote  Post ReplyReply #49 Posted: 03-Feb-2011 at 01:45


Edited by гитардемон - 03-Feb-2011 at 01:45
Arguing on the internet is like running at the special olympics. Even if you win, you're still retarded.
Back to Top
гитардемон View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 19-Feb-2008
Online Status: Offline
Posts: 5361
  Quote гитардемон Quote  Post ReplyReply #50 Posted: 22-Mar-2011 at 23:58


Вториот објект на библиотеката во Битола.

Edited by гитардемон - 23-Mar-2011 at 00:00
Arguing on the internet is like running at the special olympics. Even if you win, you're still retarded.
Back to Top
гитардемон View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 19-Feb-2008
Online Status: Offline
Posts: 5361
  Quote гитардемон Quote  Post ReplyReply #51 Posted: 08-Apr-2011 at 22:04
НЛБ Тутунска БанкаArguing on the internet is like running at the special olympics. Even if you win, you're still retarded.
Back to Top
гитардемон View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 19-Feb-2008
Online Status: Offline
Posts: 5361
  Quote гитардемон Quote  Post ReplyReply #52 Posted: 08-Apr-2011 at 22:05
Безистенот во Битола

Arguing on the internet is like running at the special olympics. Even if you win, you're still retarded.
Back to Top
гитардемон View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 19-Feb-2008
Online Status: Offline
Posts: 5361
  Quote гитардемон Quote  Post ReplyReply #53 Posted: 19-Apr-2011 at 23:22
Кафе Пајтон & Фото Лидија.Дефинитивно многу потешко за изработка отколку што очекував.
Arguing on the internet is like running at the special olympics. Even if you win, you're still retarded.
Back to Top
Cloverstack View Drop Down
Admin Group
Admin Group
Avatar

Joined: 01-Sep-2007
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 12452
  Quote Cloverstack Quote  Post ReplyReply #54 Posted: 19-Apr-2011 at 23:31
Текстурите на оваа коцкастава феноменално се вклопиле, објектот изгледа баш реалистично.
Back to Top
Buliwyf View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 27-Mar-2010
Online Status: Offline
Posts: 473
  Quote Buliwyf Quote  Post ReplyReply #55 Posted: 19-Apr-2011 at 23:46
Последниов модел, ми прави филм како да ја играм ГТА Прекрасни модели Гитар како последниве така и сите
Back to Top
гитардемон View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 19-Feb-2008
Online Status: Offline
Posts: 5361
  Quote гитардемон Quote  Post ReplyReply #56 Posted: 19-Apr-2011 at 23:54
Благодарам, благодарам
Arguing on the internet is like running at the special olympics. Even if you win, you're still retarded.
Back to Top
gorco View Drop Down
Senior Member
Senior Member

Google Maps: Regional Expert

Joined: 22-Oct-2009
Online Status: Offline
Posts: 642
  Quote gorco Quote  Post ReplyReply #57 Posted: 20-Apr-2011 at 19:21
Браво гитар секоја чест ...
Back to Top
гитардемон View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 19-Feb-2008
Online Status: Offline
Posts: 5361
  Quote гитардемон Quote  Post ReplyReply #58 Posted: 24-Apr-2011 at 16:13
Еве нешто што може да се наштанца низ цела Македонија како јарболите. Е сега иако mladen_s убаво кажа тука дека ваквите проекти треба да бидат простор за иновации, јас сепак ќе речам моја среќа што се сите исти не мора во секое село да моделирам посебна соблекувална

Ова игралиште нема трева на снимките од Google Earth, ама на другите места сигурно има трева. Кој сака и може нека пушти координати да го сместиме и низ другите градови.Arguing on the internet is like running at the special olympics. Even if you win, you're still retarded.
Back to Top
Cloverstack View Drop Down
Admin Group
Admin Group
Avatar

Joined: 01-Sep-2007
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 12452
  Quote Cloverstack Quote  Post ReplyReply #59 Posted: 24-Apr-2011 at 16:54
Јас ги знам овие. Само внимавај, трибините и соблекувалните не се униформно секогаш на иста страна како во примерот горе, обична ротација на моделот нема да заврши работа насекаде.

Скопје
41°58'41.59"N  21°28'24.09"E
41°59'32.52"N  21°27'43.39"E
42° 0'6.74"N  21°21'52.94"E

Сарај
42° 0'16.37"N   21°18'35.70"E

Илинден
41°58'35.49"N   21°35'42.13"EEdited by Cloverstack - 24-Apr-2011 at 16:54
Back to Top
гитардемон View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 19-Feb-2008
Online Status: Offline
Posts: 5361
  Quote гитардемон Quote  Post ReplyReply #60 Posted: 24-Apr-2011 at 17:04
Фала! Ако нема ротација, има flip и слични работи Ајде, кој знае уште нека кажува, се надевам скоро ќе ги поставам.

P.S. Уште имињата да ги знаевте на игралиштава... Сите имаат име! И кога сме кај вакви, можеме и од оние салите сите што се исти да ставиме по некоја.

Edited by гитардемон - 24-Apr-2011 at 17:14
Arguing on the internet is like running at the special olympics. Even if you win, you're still retarded.
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <12345 7>

Forum Jump Forum Permissions View Drop DownThis page was generated in 0.141 seconds.

Copyright ©2007 - 2022  build.mk

Коментарите на форумот претставуваат лично мислење на нивните автори и не претставуваат официјален став на build.mk.