build.mk Homepage
Forum Home Forum Home > Останати теми > Виртуелна Македонија
  Active Topics Active Topics
  FAQ FAQ  Forum Search   Register Register  Login Login

Модели во Битола

Bookmark and Share
 Post Reply Post Reply Page  <1 567
Author
Message
  Topic Search Topic Search  Topic Options Topic Options
Cloverstack View Drop Down
Admin Group
Admin Group
Avatar

Joined: 01-Sep-2007
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 12452
  Quote Cloverstack Quote  Post ReplyReply #121 Posted: 23-May-2011 at 08:05
Секоја чест Битолчани  Applause
Back to Top
stratus View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 19-Aug-2010
Location: Bitola/Skopje
Online Status: Offline
Posts: 754
  Quote stratus Quote  Post ReplyReply #122 Posted: 23-May-2011 at 13:15
Браво за тотето, гледам брзо учиш. Направи ги и веро и новиот пазар, во близина се, за голема целина. Инаку ви ветувам дека и јас наскоро ќе ви се приклучам во цртање(да ми поминат колоквиумите )
Back to Top
stratus View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 19-Aug-2010
Location: Bitola/Skopje
Online Status: Offline
Posts: 754
  Quote stratus Quote  Post ReplyReply #123 Posted: 27-May-2011 at 13:45
Браво за тотето
Back to Top
jonny View Drop Down
Newbiе
Newbiе
Avatar

Joined: 12-Oct-2009
Location: Ljubljana
Online Status: Offline
Posts: 0
  Quote jonny Quote  Post ReplyReply #124 Posted: 27-May-2011 at 14:18
Супер изгледа. Браво.

Офф-топик: кога изградија тениско игралиште кај Техничко? Пред 3 недели бев Битола, 100 пати поминав од таму, не го заприметив.
Back to Top
G.I. Joe View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 05-Aug-2009
Online Status: Offline
Posts: 410
  Quote G.I. Joe Quote  Post ReplyReply #125 Posted: 27-May-2011 at 17:09
bravo .. so vakvo tempo cel grad ke go zavrsite do krajot na godinata  Big%20smile 
Back to Top
гитардемон View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 19-Feb-2008
Online Status: Offline
Posts: 5361
  Quote гитардемон Quote  Post ReplyReply #126 Posted: 27-May-2011 at 18:52
Back to Top
toteto View Drop Down
Newbie
Newbie
Avatar

Joined: 13-May-2011
Location: Macedonia
Online Status: Offline
Posts: 0
  Quote toteto Quote  Post ReplyReply #127 Posted: 02-Jun-2011 at 13:11
Не се здрави оние од Google Earth, први ми одбиват модели потполно точни, сега ми прифатија полу завршен модел.

Еве болницата завршив, само некој да ми кажи одприлика за колку време ќе ја апдејтират, дека уште седи старата на гугл ертBack to Top
toteto View Drop Down
Newbie
Newbie
Avatar

Joined: 13-May-2011
Location: Macedonia
Online Status: Offline
Posts: 0
  Quote toteto Quote  Post ReplyReply #128 Posted: 16-Jun-2011 at 19:34
Еве и новиот пазар е готово, моделирањето лесно одеше, ама со сликите се измачив, има ограда околу продавниците па мораше да сликам по пола продавница, па да ги спојвам полојнките.Back to Top
nouseforname View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16-Dec-2010
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 155
  Quote nouseforname Quote  Post ReplyReply #129 Posted: 16-Jun-2011 at 20:14
bravo bitola!
Back to Top
гитардемон View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 19-Feb-2008
Online Status: Offline
Posts: 5361
  Quote гитардемон Quote  Post ReplyReply #130 Posted: 17-Jun-2011 at 16:44
Arguing on the internet is like running at the special olympics. Even if you win, you're still retarded.
Back to Top
tobt View Drop Down
Newbiе
Newbiе


Joined: 15-Feb-2013
Online Status: Offline
Posts: 0
  Quote tobt Quote  Post ReplyReply #131 Posted: 15-Feb-2013 at 06:29
Back to Top
tobt View Drop Down
Newbiе
Newbiе


Joined: 15-Feb-2013
Online Status: Offline
Posts: 0
  Quote tobt Quote  Post ReplyReply #132 Posted: 15-Feb-2013 at 06:48
Поздрав за сработеното
Многу би сакал да помогнам но за жал од Канада без слики од згради е невозможно.

Малце да се одвојам од темата. На гугл мап мајкер през последните 2-3 години ги обележав и именував повеќето од улиците во Битола но поради недостиг на кредибилни мапи преостанаја уште неколку неименувани улици. Бидејки не сум присутен во градот немам можност физички да ги посетам и научам нивните имињата. Ако некој од вас знае име на неименувана улица пратете ми слика/локација + име и јас ќе ја внесам информацијата. Или доколку сте член на гугл тогаш тоа би можеле и самите да го сторите тоа.

Од памет занам дека има неколку неименувани улици во Стрчин, Нова Битола, Горно Оризари, Брусничка Населба, Баир, Кравари, Долно Оризири итн.

Се извинувам ако направив грешки во пишењето/граматиката

поздрав
Back to Top
darko12 View Drop Down
Newbiе
Newbiе


Joined: 27-Mar-2013
Location: bitola
Online Status: Offline
Posts: 0
  Quote darko12 Quote  Post ReplyReply #133 Posted: 27-Mar-2013 at 21:17
dali ke mozi I jas da pomozam so nekoi 3d modeli za Bitola I kako da gi stavam na google earth?
Back to Top
гитардемон View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 19-Feb-2008
Online Status: Offline
Posts: 5361
  Quote гитардемон Quote  Post ReplyReply #134 Posted: 30-Mar-2013 at 16:52
Ти пишав во порака, ама пошто ја немаш прочитано, можи да не се логираш само да чекаш одговор тука - епа ете:

Ако сакаш пушти ми ги на мејл, или за најлесно качи ги тука:

http://sketchup.google.com/3dwarehouse/

Ако ти треба помош, кажи - треба да напрајш акаунт да знајш
Arguing on the internet is like running at the special olympics. Even if you win, you're still retarded.
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 14161
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #135 Posted: 25-Feb-2015 at 09:29
Originally posted by nedigor

Фондацијата за нови технологии, иновации и трансфер на знаење ГАУС институт – Битола, има потреба од ангажирање на 3Д моделари/ дизајнери (еден или повеќе) за работа на проект ... повеќе инфо на http://wp.me/p4ERK7-3uT
За сè има вторпат
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <1 567

Forum Jump Forum Permissions View Drop DownThis page was generated in 0.250 seconds.

Copyright ©2007 - 2022  build.mk

Коментарите на форумот претставуваат лично мислење на нивните автори и не претставуваат официјален став на build.mk.