build.mk Homepage
Forum Home Forum Home > Главни теми > Проекти
  Forum Options Forum Options  Active Topics Active Topics RSS Feed: Проекти
  FAQ FAQ  Forum Search   Register Register  Login Login

Проекти


  Sub Forum(s) Topics Posts Last Post
Forum
Комерцијални (3 Viewing)
Трговски центри, повеќенаменски комплекси, супермаркети, хипермаркети...
83 7251 By stef4o View Last Post
in Од светот
27-Nov-2021 at 18:00
Forum
Деловни (5 Viewing)
Канцелариски згради, деловни центри, седишта на компании...
61 5160 By stef4o View Last Post
in Од регионот и...
Today at 14:23
Forum
Културни (3 Viewing)
Музеи, театри, историски објекти...
69 10168 By Џоле View Last Post
in Реставрациja /...
15-Nov-2021 at 11:13
Forum
Станбени (10 Viewing)
Станбени згради, станбено-деловни комплекси, резиденцијални објекти и населби...
152 14419 By stef4o View Last Post
in Резиденцијални...
Today at 18:20
Forum
Административни (3 Viewing)
Државни органи и јавни институции...
66 7349 By stef4o View Last Post
in Нова зграда на...
25-Nov-2021 at 18:13
Forum
Верски (1 Viewing)
Цркви, џамии, манастири...
95 5676 By Galileo View Last Post
in Православни цркви...
27-Nov-2021 at 17:43
Forum
Спортски (10 Viewing)
Стадиони, сали, спортско-рекреативни објекти...
53 7943 By hcitrS View Last Post
in Спортски објекти...
19-Nov-2021 at 16:50
Forum
Индустриски (1 Viewing)
Индустриски зони, фабрики, лесна индустрија...
47 2048 By user8642 View Last Post
in Oд регионот
21-Oct-2021 at 20:10
Forum
Хотели и одморалишта
Хотели, хостели, одморалишта, кампови...
49 3747 By stef4o View Last Post
in Хотел Плаза - Скопје...
27-Nov-2021 at 18:12
Forum
Образовни (2 Viewing)
Училишта, универзитети, институти, библиотеки...
36 1410 By stef4o View Last Post
in Образовни институции...
11-Nov-2021 at 12:07
Forum
Здравствени (1 Viewing)
Болници, клиники...
38 1007 By Galileo View Last Post
in Од регионот
Today at 15:30
Forum
Паркинзи и гаражи (2 Viewing)
Паркинзи, катни гаражи, подземни гаражи...
34 2835 By stef4o View Last Post
in Паркирање и паркинзи...
Today at 17:50

 New Topic Create New Topic Show Topics Page  12>
  Topics / Topic Starter Replies Views Last Post Reverse Sort Order
Forum Topics
Hot Sticky Topic
Вести
By pbanks, 09-Sep-2007 at 19:17
Multiple Pages123 4546
909 700221 By Џоле
26-Feb-2021 at 18:27View Last Post
Hot Topic
Комплекс Гранд спроти Холидеј Ин-Центар
By stef4o, 02-Nov-2018 at 16:58
Multiple Pages123 89
164 6084 By user8642
Today at 18:09View Last Post
Hot Topic
Message Icon Skopje East Gate (поранешно ERA City)
By pbanks, 04-Sep-2007 at 17:45
Multiple Pages123 3233
655 420731 By stef4o
26-Nov-2021 at 21:57View Last Post
Hot Moved Topic
Ски центри (општо)
By lslcrew, 04-Dec-2008 at 10:29
Multiple Pages123 78
146 205006 By stef4o
14-Nov-2021 at 15:19View Last Post
Hot Moved Topic
Message Icon Телекомунациска кула на Водно
By vladegf, 22-Mar-2013 at 13:12
Multiple Pages123 1718
340 368953 By Albertos
14-Nov-2021 at 04:01View Last Post
Hot Topic
Плажи и бродови на Вардар
By Cloverstack, 12-Jan-2008 at 18:06
Multiple Pages123 6263
1253 686551 By stef4o
13-Nov-2021 at 11:23View Last Post
Hot Topic
Message Icon Diamond of Skopje (Limak)
By mladen_s, 14-Jan-2012 at 20:33
Multiple Pages123 3031
605 417696 By stef4o
05-Nov-2021 at 13:09View Last Post
Hot Topic
Message Icon Sky City (Џеваир облакодери и трговски центар)
By La Linea, 29-May-2008 at 16:41
Multiple Pages123 7475
1488 933292 By Marxentric
31-Oct-2021 at 21:41View Last Post
Hot Topic
Прифатен центар за странци-Карпош
By stef4o, 08-Aug-2021 at 10:51
Multiple Pages12
21 3619 By user8642
26-Oct-2021 at 17:27View Last Post
Hot Topic
Плажи во Охрид, Преспа, Дојран и други
By kultuzin, 23-Nov-2014 at 15:51
Multiple Pages1234
69 81839 By stef4o
18-Oct-2021 at 12:42View Last Post
Hot Topic
Домови за стари лица
By Raisinloaf, 21-Jun-2009 at 10:40
Multiple Pages12
26 11041 By stef4o
11-Jul-2021 at 17:02View Last Post
Hot Topic
Message Icon Рекреативен комплекс Втора Младост-Адора Илинден
By stef4o, 06-Mar-2019 at 08:26
4 13206 By stef4o
11-Jul-2021 at 16:59View Last Post
Hot Topic
Казнено-поправни институции
By lslcrew, 29-Jul-2009 at 12:05
10 20847 By Џоле
29-Apr-2021 at 16:12View Last Post
Hot Topic
Облакодери во Скопје (општо)
By Cloverstack, 13-Nov-2007 at 16:28
Multiple Pages123 2627
527 430413 By Cloverstack
17-Apr-2021 at 16:24View Last Post
Hot Topic
Нереализирани проекти/концепти
By pbanks, 15-Dec-2007 at 17:04
Multiple Pages12
32 46975 By stef4o
21-Feb-2021 at 13:25View Last Post
Hot Topic
Разни помали проекти
By Cloverstack, 10-Sep-2007 at 17:43
Multiple Pages123 1314
273 235279 By Џоле
03-Jan-2021 at 10:06View Last Post
Hot Topic
Message Icon Ски центар Кожуф
By pbanks, 15-Sep-2007 at 17:59
Multiple Pages123 3233
653 405817 By stef4o
12-Oct-2020 at 13:34View Last Post
Hot Topic
Message Icon Нов град кај Свети Николе
By ProMKD, 19-Mar-2008 at 04:55
Multiple Pages123
43 38429 By Zelenikovo
15-Jul-2020 at 23:55View Last Post
Hot Topic
Објекти изградени од Македонци во странство
By zdravozivo, 22-May-2013 at 20:53
1 15832 By Zelenikovo
23-Nov-2018 at 12:55View Last Post
Hot Topic
Набљудувачки кули
By makonix, 25-Nov-2011 at 04:22
3 10724 By Zelenikovo
02-Dec-2017 at 14:44View Last Post
 New Topic Create New Topic Page  12>

Forum Jump
Forum Permissions View Drop DownThis page was generated in 0.297 seconds.

Copyright ©2007 - 2021  build.mk

Коментарите на форумот претставуваат лично мислење на нивните автори и не претставуваат официјален став на build.mk.