build.mk Homepage
Forum Home Forum Home > Главни теми > Проекти > Верски
  Forum Options Forum Options  Active Topics Active Topics RSS Feed: Верски
  FAQ FAQ  Forum Search   Register Register  Login Login

Верски

 New Topic Create New Topic Show Topics Page  123 4>
  Topics Reverse Sort Order / Topic Starter Replies Views Last Post
Forum Topics
Hot Sticky Topic
Верски објекти (општо)
By Supervisor, 30-Jan-2008 at 15:57
Multiple Pages123 6162
1224 811750 By stef4o
02-May-2022 at 16:58View Last Post
Hot Topic
Кумановско-осоговска Епархија (Цркви)
By perdiak, 08-Mar-2014 at 03:36
15 9546 By perdiak
18-Apr-2015 at 01:12View Last Post
Hot Topic
Крст-Кула во Брвеница, тетовско
By Raso_mk, 05-Oct-2015 at 14:01
Multiple Pages12
28 14098 By Makedonij
03-Oct-2020 at 09:01View Last Post
Hot Topic
Карпински Воведенски манастир
By perdiak, 09-Aug-2016 at 11:13
2 3424 By perdiak
09-Aug-2016 at 11:19View Last Post
Hot Topic
Православни цркви од регионот и од светот
By anDarko, 25-Mar-2009 at 17:18
Multiple Pages123 910
183 136601 By Galileo
08-Apr-2022 at 16:05View Last Post
Hot Topic
Пресвета Богородица - Студена Бара, Куманово
By perdiak, 09-Aug-2016 at 10:24
1 3630 By perdiak
09-Aug-2016 at 13:53View Last Post
Hot Topic
Обнова на црква Св.Спас-с.Бели-Кочанско
By stef4o, 28-Mar-2021 at 14:26
3 5710 By stef4o
25-Jul-2021 at 17:21View Last Post
Hot Topic
Message Icon Обнова на црквата Свети Ѓорѓи во Мала Речица
By Plugger, 04-Jan-2011 at 03:27
15 10305 By Makedonij
29-May-2014 at 09:18View Last Post
Hot Topic
Message Icon Обнова на манастирот Св. Јован Бигорски
By lslcrew, 02-Oct-2009 at 20:36
Multiple Pages123 56
116 121225 By macedonia
08-Mar-2021 at 06:13View Last Post
Hot Topic
Message Icon Обнова на манастирот Трескавец
By xnx, 04-Feb-2013 at 14:54
Multiple Pages1234
60 69636 By elloo
08-Jan-2021 at 00:42View Last Post
Hot Topic
Message Icon Обнова на Лесновскиот манастир
By Makedonij, 11-May-2011 at 20:48
18 8898 By Makedonij
23-Aug-2020 at 21:44View Last Post
Hot Topic
Message Icon Араста Џамија
By axel, 22-Apr-2010 at 14:35
Multiple Pages123
47 29101 By Џоле
18-Jan-2017 at 09:39View Last Post
Hot Topic
Новоизградени џамии
By Makedonij, 20-Mar-2011 at 19:28
Multiple Pages123 1819
373 234308 By kiriOK
03-May-2022 at 01:50View Last Post
Hot Topic
Message Icon Рождество на Пресвета Богородица - Валандово
By macedonia, 17-May-2015 at 18:26
7 5714 By Staro Skopje
23-Aug-2020 at 12:26View Last Post
Hot Topic
Message Icon Реставрација на Мустафа-пашина џамија
By pbanks, 14-Oct-2007 at 14:19
Multiple Pages123
46 32969 By tomi_z
31-Jul-2011 at 01:00View Last Post
Hot Topic
Message Icon Реставрација на Исак Челебија Џамијата - Битола
By Makedonij, 22-Jul-2013 at 21:18
0 3587 By Makedonij
22-Jul-2013 at 21:18View Last Post
Hot Topic
Реконструкција на црквата „Свети 15“ во Струмица
By tiberix, 06-Mar-2014 at 15:39
17 8511 By Џоле
04-Apr-2015 at 12:50View Last Post
Hot Topic
Message Icon Сретение Господово - населба Железара
By Makedonij, 23-Nov-2014 at 08:32
Multiple Pages123
46 54400 By stef4o
02-Jun-2021 at 17:35View Last Post
Hot Topic
Message Icon Св. 40 Маченици - кај Смилковско езеро
By kultuzin, 21-Feb-2013 at 17:56
16 14587 By Џоле
17-Sep-2017 at 23:17View Last Post
Hot Topic
Message Icon Св. Кирил и Методиј - Велес
By pbanks, 10-Mar-2008 at 22:19
Multiple Pages123 56
104 66363 By fichot
11-Jan-2017 at 00:03View Last Post
 New Topic Create New Topic Page  123 4>

Forum Jump
Forum Permissions View Drop DownThis page was generated in 0.203 seconds.

Copyright ©2007 - 2022  build.mk

Коментарите на форумот претставуваат лично мислење на нивните автори и не претставуваат официјален став на build.mk.