build.mk Homepage
Forum Home Forum Home > Главни теми > Урбани прашања
  Forum Options Forum Options  Active Topics Active Topics RSS Feed: Урбани прашања
  FAQ FAQ  Forum Search   Register Register  Login Login

Урбани прашања


  Sub Forum(s) Topics Posts Last Post
Forum
Јавен превоз
Автобуски, трамвај, ЛРТ, метро, тролејбус...
44 8405 By phenomenon View Last Post
in Јавен автобуски...
12-May-2017 at 11:14
Forum
Урбанистички целини (2 Viewing)
Урбанистички планови и градски микролокации
51 9696 By Staro Skopje View Last Post
in Скопје 2014
20-May-2017 at 14:32
Forum
Пешачки зони и паркови (1 Viewing)
Плоштади, пешачки улици, паркови, зеленило...
75 6373 By Џоле View Last Post
in Пешачки зони и...
25-May-2017 at 16:08

 New Topic Create New Topic Show Topics Page  123 5>
  Topics / Topic Starter Replies Views Last Post Reverse Sort Order
Forum Topics
Hot Topic
Вандализам и примитивизам
By Cloverstack, 15-Oct-2007 at 23:50
Multiple Pages123 3738
746 182056 By macedonia
Today at 00:31View Last Post
Hot Topic
Message Icon Порта Македонија
By lslcrew, 11-Feb-2010 at 06:29
Multiple Pages123 2223
452 76136 By Cloverstack
Yesterday at 23:45View Last Post
Hot Topic
Фасади (општо)
By Cloverstack, 31-Jan-2008 at 18:59
Multiple Pages123 148149
2970 834478 By Џоле
Yesterday at 21:47View Last Post
Hot Topic
Разно
By pbanks, 12-Sep-2008 at 12:27
Multiple Pages123 1920
390 115112 By Џоле
Yesterday at 21:01View Last Post
Hot Topic
Предлози за дислокација на дел од спомениците
By kultuzin, 08-Apr-2013 at 12:30
Multiple Pages123 56
115 12901 By BOJAN
22-May-2017 at 18:19View Last Post
Hot Topic
Урбано дивјаштво
By pbanks, 15-Oct-2007 at 22:20
Multiple Pages123 1112
232 64473 By fichot
05-May-2017 at 01:51View Last Post
Hot Moved Topic
Зеленило
By Cloverstack, 19-Feb-2008 at 04:35
Multiple Pages123 3738
748 213074 By zabegan
24-Apr-2017 at 01:46View Last Post
Hot Topic
Урбана опрема
By pbanks, 04-Sep-2007 at 22:15
Multiple Pages123 2021
419 142165 By hcitrS
21-Apr-2017 at 16:53View Last Post
Hot Topic
Споменици и скулптури (општо)
By pbanks, 22-Dec-2007 at 23:31
Multiple Pages123 197198
3958 1111225 By Џоле
20-Apr-2017 at 11:53View Last Post
Hot Topic
Јавна чистота
By skywings, 04-Mar-2008 at 19:48
Multiple Pages123 2223
454 136521 By phenomenon
18-Apr-2017 at 13:35View Last Post
Hot Topic
Проблем со диви живеалишта
By evolutionary, 23-Oct-2008 at 13:35
Multiple Pages123
56 15999 By stef4o
17-Apr-2017 at 12:16View Last Post
Hot Topic
Улично осветлување
By pbanks, 01-Nov-2007 at 23:48
Multiple Pages123 45
99 38575 By Џоле
05-Apr-2017 at 11:33View Last Post
Hot Topic
Еко
By Vladimir P, 10-Nov-2009 at 19:29
15 2522 By zabegan
03-Apr-2017 at 23:59View Last Post
Hot Topic
Парк-шума Водно
By ProMKD, 03-Mar-2008 at 23:44
Multiple Pages123 78
150 57269 By Staro Skopje
02-Apr-2017 at 17:49View Last Post
Hot Poll
Message Icon Спoменик нa плoштaд Maкедoнијa
By pbanks, 03-Nov-2007 at 20:35
Multiple Pages123 8687
1720 459486 By FoSsiL
28-Mar-2017 at 11:01View Last Post
Hot Topic
Квалитет на воздухот во Скопје
By FoSsiL, 19-Nov-2011 at 16:17
Multiple Pages123 2930
586 153359 By Dexter26
18-Feb-2017 at 20:28View Last Post
Hot Moved Topic
Тротоари
By theMac3donian, 11-Mar-2011 at 07:00
Multiple Pages123 89
169 62455 By Џоле
10-Feb-2017 at 11:18View Last Post
Hot Topic
Кучиња скитници
By lslcrew, 16-Mar-2008 at 15:28
Multiple Pages123 1011
204 44721 By vanotino
29-Jan-2017 at 21:17View Last Post
Hot Topic
Зоолошки градини во Македонија
By гитардемон, 13-Mar-2008 at 19:59
Multiple Pages123 2425
498 170329 By Џоле
20-Jan-2017 at 19:06View Last Post
Hot Topic
Графити
By dimme.von.macedonia, 16-Feb-2009 at 11:57
10 2902 By Џоле
30-Dec-2016 at 17:55View Last Post
 New Topic Create New Topic Page  123 5>

Forum Jump
Forum Permissions View Drop DownThis page was generated in 0.094 seconds.

Copyright ©2007 - 2017  build.mk

Коментарите на форумот претставуваат лично мислење на нивните автори и не претставуваат официјален став на build.mk.