build.mk Homepage
Forum Home Forum Home > Главни теми > Урбани прашања
  Forum Options Forum Options  Active Topics Active Topics RSS Feed: Урбани прашања
  FAQ FAQ  Forum Search   Register Register  Login Login

Урбани прашања


  Sub Forum(s) Topics Posts Last Post
Forum
Јавен превоз
Автобуски, трамвај, ЛРТ, метро, тролејбус...
44 8507 By Мартин View Last Post
in Меѓуградски автобуски...
18-Feb-2018 at 20:49
Forum
Урбанистички целини
Урбанистички планови и градски микролокации
51 9866 By Џоле View Last Post
in Илинден
21-Feb-2018 at 14:54
Forum
Пешачки зони и паркови (5 Viewing)
Плоштади, пешачки улици, паркови, зеленило...
76 6567 By skopskodete View Last Post
in Плоштад Скендербег...
Today at 13:31

 New Topic Create New Topic Show Topics Page  123 5>
  Topics / Topic Starter Replies Views Last Post Reverse Sort Order
Forum Topics
Hot Topic
Споменици и скулптури (општо)
By pbanks, 22-Dec-2007 at 23:31
Multiple Pages123 200201
4000 1283025 By iGi_PoP
22-Feb-2018 at 17:14View Last Post
Hot Topic
Фасади (општо)
By Cloverstack, 31-Jan-2008 at 18:59
Multiple Pages123 152153
3059 968862 By Џоле
21-Feb-2018 at 20:07View Last Post
Hot Topic
Јавна чистота
By skywings, 04-Mar-2008 at 19:48
Multiple Pages123 2223
459 163689 By stef4o
16-Feb-2018 at 18:42View Last Post
Hot Topic
Квалитет на воздухот во Скопје
By FoSsiL, 19-Nov-2011 at 16:17
Multiple Pages123 3132
624 189739 By Џоле
14-Feb-2018 at 09:20View Last Post
Hot Topic
Вандализам и примитивизам
By Cloverstack, 15-Oct-2007 at 23:50
Multiple Pages123 3839
762 206754 By skopskodete
03-Feb-2018 at 22:11View Last Post
Hot Topic
Урбана опрема
By pbanks, 04-Sep-2007 at 22:15
Multiple Pages123 2122
421 164140 By stef4o
16-Jan-2018 at 12:59View Last Post
Hot Topic
Именување на улици и објекти
By lslcrew, 20-Aug-2008 at 01:26
Multiple Pages123 78
144 51331 By Staro Skopje
13-Jan-2018 at 16:54View Last Post
Hot Topic
Легализација на дивоградбите
By Max, 25-Sep-2009 at 17:19
Multiple Pages123 45
98 44137 By zainteresirana
03-Jan-2018 at 08:27View Last Post
Hot Topic
Граѓани со посебни потреби
By Zelenikovo, 06-Nov-2017 at 11:22
6 855 By Zelenikovo
07-Dec-2017 at 00:00View Last Post
Hot Topic
Графити
By dimme.von.macedonia, 16-Feb-2009 at 11:57
15 4997 By Zelenikovo
02-Dec-2017 at 04:40View Last Post
Hot Topic
Разно
By pbanks, 12-Sep-2008 at 12:27
Multiple Pages123 1920
397 141796 By Џоле
21-Nov-2017 at 20:06View Last Post
Hot Topic
Трифка
By pbanks, 20-Nov-2007 at 22:42
Multiple Pages123
46 8670 By Zelenikovo
19-Nov-2017 at 12:12View Last Post
Hot Topic
Урбани животни
By pbanks, 12-May-2008 at 10:59
Multiple Pages123 67
121 57184 By Zelenikovo
12-Nov-2017 at 12:07View Last Post
Hot Topic
Проширувања на балкони
By Stefan Buzar, 14-Jun-2008 at 20:28
Multiple Pages12
22 6811 By Zelenikovo
02-Nov-2017 at 21:41View Last Post
Hot Moved Topic
Зеленило
By Cloverstack, 19-Feb-2008 at 04:35
Multiple Pages123 3738
749 253502 By my Macedonia
24-Oct-2017 at 22:59View Last Post
Hot Topic
Споменици и скулптури (од регионот и од светот)
By Galileo, 07-Jul-2011 at 20:48
Multiple Pages123 45
85 40901 By Galileo
19-Sep-2017 at 21:47View Last Post
Hot Topic
Зоолошки градини во Македонија
By гитардемон, 13-Mar-2008 at 19:59
Multiple Pages123 2425
499 198724 By Џоле
09-Sep-2017 at 15:37View Last Post
Hot Topic
Улично осветлување
By pbanks, 01-Nov-2007 at 23:48
Multiple Pages123 56
107 51171 By Џоле
18-Aug-2017 at 08:54View Last Post
Hot Topic
Проблеми на локалните самоуправи: Куманово
By phenomenon, 01-Jul-2012 at 00:18
Multiple Pages12
38 13159 By phenomenon
16-Aug-2017 at 17:53View Last Post
Hot Topic
Предлози за дислокација на дел од спомениците
By kultuzin, 08-Apr-2013 at 12:30
Multiple Pages123 1011
217 35707 By zabegan
16-Jul-2017 at 21:39View Last Post
 New Topic Create New Topic Page  123 5>

Forum Jump
Forum Permissions View Drop DownThis page was generated in 0.109 seconds.

Copyright ©2007 - 2018  build.mk

Коментарите на форумот претставуваат лично мислење на нивните автори и не претставуваат официјален став на build.mk.