build.mk Homepage
Forum Home Forum Home > Главни теми > Урбани прашања
  Forum Options Forum Options  Active Topics Active Topics RSS Feed: Урбани прашања
  FAQ FAQ  Forum Search   Register Register  Login Login

Урбани прашања


  Sub Forum(s) Topics Posts Last Post
Forum
Јавен превоз (5 Viewing)
Автобуски, трамвај, ЛРТ, метро, тролејбус...
50 9541 By Џоле View Last Post
in Од регионот (општо)...
Today at 20:44
Forum
Урбанистички целини (2 Viewing)
Урбанистички планови и градски микролокации
63 11084 By fichot View Last Post
in Езеро Треска
05-Dec-2022 at 23:32
Forum
Пешачки зони и паркови (2 Viewing)
Плоштади, пешачки улици, паркови, зеленило...
79 7678 By Galileo View Last Post
in Од регионот и...
05-Dec-2022 at 18:48

 New Topic Create New Topic Show Topics Page  123 5>
  Topics / Topic Starter Replies Views Last Post Reverse Sort Order
Forum Topics
Hot Topic
Урбана мафија и дивоградби (општо)
By Cloverstack, 04-Oct-2007 at 17:17
Multiple Pages123 2526
500 290329 By stef4o
Today at 16:10View Last Post
Hot Moved Topic
Цени на станови
By sid, 24-Jan-2012 at 23:32
Multiple Pages123 45
92 52598 By nenad
03-Dec-2022 at 10:26View Last Post
Hot Topic
Фасади (општо)
By Cloverstack, 31-Jan-2008 at 18:59
Multiple Pages123 162163
3256 1769077 By stef4o
01-Dec-2022 at 08:44View Last Post
Hot Topic
Граѓани со посебни потреби
By Zelenikovo, 06-Nov-2017 at 11:22
Multiple Pages12
24 28587 By beTon
29-Nov-2022 at 00:31View Last Post
Hot Topic
Новогодишно украсување
By pbanks, 29-Nov-2007 at 09:39
Multiple Pages123 89
167 80977 By <Fresno>
28-Nov-2022 at 20:35View Last Post
Hot Topic
Квалитет на воздухот во Скопје
By FoSsiL, 19-Nov-2011 at 16:17
Multiple Pages123 4041
813 471921 By stef4o
17-Nov-2022 at 12:59View Last Post
Hot Topic
Еко (загадување на води и опасни хемикалии)
By Vladimir P, 10-Nov-2009 at 19:29
Multiple Pages123
46 29640 By stef4o
15-Nov-2022 at 18:36View Last Post
Hot Topic
Фасади(Од регионот)
By Galileo, 30-Oct-2021 at 14:44
Multiple Pages123
47 11720 By Galileo
13-Nov-2022 at 20:00View Last Post
Hot Topic
Кучиња скитници
By lslcrew, 16-Mar-2008 at 15:28
Multiple Pages123 1314
266 153305 By stef4o
11-Nov-2022 at 18:33View Last Post
Hot Topic
Разно
By pbanks, 12-Sep-2008 at 12:27
Multiple Pages123 3435
683 417969 By stef4o
09-Nov-2022 at 08:29View Last Post
Hot Topic
Урбана опрема
By pbanks, 04-Sep-2007 at 22:15
Multiple Pages123 2223
456 333702 By nenad
07-Nov-2022 at 09:17View Last Post
Hot Topic
Вандализам и примитивизам
By Cloverstack, 15-Oct-2007 at 23:50
Multiple Pages123 4142
823 448586 By skopskodete
02-Nov-2022 at 13:59View Last Post
Hot Topic
Привремени и напуштени објекти
By lslcrew, 17-Apr-2008 at 01:51
Multiple Pages123 1112
222 138399 By stef4o
28-Oct-2022 at 16:50View Last Post
Hot Moved Topic
Тротоари
By theMac3donian, 11-Mar-2011 at 07:00
Multiple Pages123 1314
261 219607 By zabegan
25-Oct-2022 at 00:33View Last Post
Hot Topic
Споменици и скулптури (општо)
By pbanks, 22-Dec-2007 at 23:31
Multiple Pages123 206207
4132 2335005 By stef4o
04-Oct-2022 at 17:29View Last Post
Hot Topic
Куќни совети и Закон за домување
By pbanks, 07-Jun-2009 at 16:00
Multiple Pages123 45
85 75949 By Lorelei
24-Sep-2022 at 20:17View Last Post
Hot Topic
Хаварисани возила
By user8642, 29-May-2020 at 14:41
Multiple Pages123
49 27227 By stef4o
19-Sep-2022 at 17:25View Last Post
Hot Topic
Графити и мурали
By dimme.von.macedonia, 16-Feb-2009 at 11:57
Multiple Pages123
59 49286 By гитардемон
30-Aug-2022 at 14:38View Last Post
Hot Topic
Јавна чистота
By skywings, 04-Mar-2008 at 19:48
Multiple Pages123 3132
636 421632 By zabegan
03-Aug-2022 at 15:47View Last Post
Hot Topic
Легализација на дивоградбите
By Max, 25-Sep-2009 at 17:19
Multiple Pages123 45
99 89632 By Mikica88
23-Jul-2022 at 00:51View Last Post
 New Topic Create New Topic Page  123 5>

Forum Jump
Forum Permissions View Drop DownThis page was generated in 0.188 seconds.

Copyright ©2007 - 2022  build.mk

Коментарите на форумот претставуваат лично мислење на нивните автори и не претставуваат официјален став на build.mk.