build.mk Homepage
Forum Home Forum Home > Останати теми > Фото/Видео > Културно наследство
  Forum Options Forum Options  Active Topics Active Topics RSS Feed: Културно наследство
  FAQ FAQ  Forum Search   Register Register  Login Login

Културно наследство

 New Topic Create New Topic Show Topics Page  123 5>
  Topics / Topic Starter Replies Reverse Sort Order Views Last Post
Forum Topics
Hot Topic
Пресидио (од Табула Појтингериана)
By Paraxiae, 15-Jan-2012 at 14:05
0 3364 By Paraxiae
15-Jan-2012 at 14:05View Last Post
Hot Topic
Сидерокастрон (Железнец, Демир Хисар)
By Tony Martin, 17-Nov-2012 at 01:29
0 3138 By Tony Martin
17-Nov-2012 at 01:29View Last Post
Hot Topic
Вардарски рид (Гевгелија)
By Tony Martin, 12-Nov-2012 at 21:49
0 3050 By Tony Martin
12-Nov-2012 at 21:49View Last Post
Hot Topic
Бријаниум (Bryanium) на Црна Река (близу Дреново)
By Paraxiae, 15-Jan-2012 at 14:14
0 2957 By Paraxiae
15-Jan-2012 at 14:14View Last Post
Hot Topic
Еуристо/Еуристум на Црна Река
By Paraxiae, 15-Jan-2012 at 14:22
0 3300 By Paraxiae
15-Jan-2012 at 14:22View Last Post
Hot Topic
Филипополис (Philippoupolis) во Парорбелија
By Paraxiae, 15-Jan-2012 at 13:36
0 2986 By Paraxiae
15-Jan-2012 at 13:36View Last Post
Hot Topic
Гарескус (Garescus) во Орбелија
By Paraxiae, 15-Jan-2012 at 14:32
0 3245 By Paraxiae
15-Jan-2012 at 14:32View Last Post
Hot Topic
Св.Пантелејмон - Пантелеј, Кочани
By Makedonij, 03-Apr-2011 at 20:01
0 3974 By Makedonij
03-Apr-2011 at 20:01View Last Post
Hot Topic
Запара (Zappara) на Крива Река - епископски центар
By Paraxiae, 15-Jan-2012 at 14:35
0 3102 By Paraxiae
15-Jan-2012 at 14:35View Last Post
Hot Topic
Битолска касарна
By OCB, 28-Mar-2011 at 14:23
0 3970 By OCB
28-Mar-2011 at 14:23View Last Post
Hot Topic
Псафара (Psaphara) во Параксија
By Paraxiae, 15-Jan-2012 at 14:03
0 3380 By Paraxiae
15-Jan-2012 at 14:03View Last Post
Hot Topic
Валандовска тврдина - град Идомене
By Makedonij, 27-Jun-2010 at 18:59
0 3695 By Makedonij
27-Jun-2010 at 18:59View Last Post
Hot Topic
Црква „Св. Никола“ во с. Буриловци, Светиниколско
By ehrlich, 07-Apr-2021 at 20:02
0 3661 By ehrlich
07-Apr-2021 at 20:02View Last Post
Hot Topic
Манастир Свети Ѓорѓи на Тиквешко Езеро
By kultuzin, 30-Oct-2013 at 16:10
0 3810 By kultuzin
30-Oct-2013 at 16:10View Last Post
Hot Topic
Кнежински Манастир - Кичево
By Makedonij, 12-Sep-2009 at 09:39
1 5297 By Makedonij
12-Sep-2009 at 09:43View Last Post
Hot Topic
Виничко кале
By Џоле, 08-Aug-2014 at 12:55
1 4164 By kultuzin
08-Aug-2014 at 14:26View Last Post
Hot Topic
Персеида/Деориопус на Црна Река
By Paraxiae, 14-Jan-2012 at 23:52
1 3837 By Paraxiae
15-Jan-2012 at 14:18View Last Post
Hot Topic
Алкомена (близу Бучин)
By Tony Martin, 12-Nov-2012 at 18:49
1 4150 By Tony Martin
17-Nov-2012 at 01:13View Last Post
Hot Topic
Потопениот град Тиквеш
By Tony Martin, 22-Nov-2012 at 17:39
1 4075 By Tony Martin
22-Nov-2012 at 19:27View Last Post
Hot Topic
Св. Петка Велгошти - Охрид
By Makedonij, 11-Mar-2011 at 21:06
1 5089 By ironm
09-May-2020 at 18:57View Last Post
 New Topic Create New Topic Page  123 5>

Forum Jump
Forum Permissions View Drop DownThis page was generated in 0.220 seconds.

Copyright ©2007 - 2022  build.mk

Коментарите на форумот претставуваат лично мислење на нивните автори и не претставуваат официјален став на build.mk.