Print Page | Close Window

Тетовка 2

Printed From: build.mk
Category: Главни теми
Forum Name: Станбени
Forum Discription: Станбени згради, станбено-деловни комплекси, резиденцијални објекти и населби...
URL: http://www.build.mk/forum/forum_posts.asp?TID=958
Printed Date: 25-May-2024 at 11:46


Topic: Тетовка 2
Posted By: Djole88
Subject: Тетовка 2
Date Posted: 16-Jun-2010 at 11:54
Ова е една големка станбена зграда која се гради на не толку битна локација, но ете да ја забележиме. Градбата е почната 2007 и зградата е при крај. Локација: 41.996769,21.394576 (ако не се во ред поставени координатите, нека среди некој, јас незнам како)





Кога ќе биде завршена очекувајте слики, ептен ми е пред зграда



Replies:
Posted By: La Linea
Date Posted: 16-Jun-2010 at 19:21
Па уште подобро ако сликаш и сега додека е во изградба.

EDIT> Сега гледам дека си од Ск па ќе ја препуштиме таа задача на Драган и останатите тетовци Smile


-------------
Помогнете во Македонската Википедија - Слободна енциклопедија!


Posted By: Cloverstack
Date Posted: 16-Jun-2010 at 19:49
Originally posted by La Linea

EDIT> Сега гледам дека си од Ск па ќе ја препуштиме таа задача на Драган и останатите тетовци Smile


Ај види ја таблата, или провери ги координатите Big%20smile


Posted By: Andrej_LJ
Date Posted: 16-Jun-2010 at 20:07
о. Капрош, а каков суб-стандард е од околу

-------------
"Тaм, където глупостта е образец, разумът е безумие." Гьоте


Posted By: Djole88
Date Posted: 17-Jun-2010 at 00:14
ќути Андреј, ужас е овде. Тоа е една уличка која проаѓа покрај основното Владо Тасевски и градинката Мајски Цвет и е сервисна уличка која излегува кај Олимпико. Порано тука имаше канал, кој го затрупаа и поставија цевки внатре за излевање на водата. Ама арно кога завршија имаше избори и ништо не се доправи, а беше ветено дека целиот потег ќе биде улица со паркинг и пешачка стаза до десна страна(на сликава). Реалната слика е кал во зима, прав во лето, сопствениците на куќите си ги проширија дворовите а на улицава зјаат дупки од кои се кршат автомобили

Извините за оф-топик, ама токму поради вакви згради се радувам ( почната е една и подоле на истава уличка) кои ми носат надеж дека инвеститорите во интерес на атрактивност на просторот ќе поттурнат урбанизација на овој дел



Print Page | Close Window